Výběr štěněte anglického buldoka

Koupit psa nebo fenu?

To je opravdu častá otázka. Stejně tak i otázka, jaký je rozdíl mezi fenou a psem. Obecně platí, že ten kdo v minulosti už doma  psa měl, chce opět pejska a ten kdo měl fenku, chce opět fenku. Fenku si samozřejmě pořizuje i ten, kdo se chce v budoucnu stát chovatelem anglických buldoků.

Názory, že fenka je lépe zvladatelná a více mazlivá a pes spíše dominantní, já ze své zkušenosti opravdu potvrdit nemohu a  myslím, že záleží na povaze daného jedince a to bez rozdílu pohlaví. Já osobně jsem nikdy v povaze psa  a  fenky nezaznamenala žádných rozdílů. Našeho současného pejska Caro Perizu, kterému říkám Max, jsem si koupila ze Slovenska, ve stáří dvou let. Měla jsem trochu obavy, jak si u nás zvykne a jak spolu budeme vycházet.Max vyskočil z auta, rozhlédl se po zahradě a první co udělal, tak vyskočil na houpačku, kde se v té době houpal můj dospělý syn. Trochu se pohoupal, nechal se podrbat od všech členů rodiny a od té doby bylo vše, jako by se narodil u nás a vyrostl zde od dětství.

Pes je typickým představitelem plemene, má...nebo by alespoň měl mít větší hlavu, silnější kostru, zpravidla bývá i většího formátu než fenka a má typicky samčí výraz.

Fenka je drobnější, mívá cca o 3kg nižší hmotnost než pes, ( což někdy také nebývá ) má menší hlavu a samozřejmě pravidelně hárá.

 

comments powered by Disqus