Chci koupit štěně anglického buldoka?


Před rozhodnutím, zda se k nám hodí právě plemeno anglický buldok, je třeba se s tímto plemenem dostatečně seźnámit a zjistit, zda anglický buldok opravdu může splnit naše očekávání.

Ze své praxe mám bohužel zkušenosti, že mnohdy zájemci o štěňátko vůbec nic neví o povaze buldoka. Stalo se mi, že už jsem vypisovala kupní smlouvu a mezi řečí najednou zjistila, že mladý manželský pár jezdí na kolečkových bruslích, na kole a jsou opravdu hodně sportovně aktivní a tuto aktivitu očekávají i od anglického buldoka. Nakonec se ukázalo, že si anglického buldoka "malinko" spletli s boxerem. Pochopitelně jsem jim jejich záměr vymluvila a odcházeli od nás bez buldoka.

Znám anglické buldoky, které jejich majitelé berou na cvičák. Pokud je to v rozumné míře, nic proti tomu nemám i když já raději vidím buldoka na gauči. Věřím, že anglické buldoky může zcela určitě bavit zábava na cvičišti, ale jeho stavba těla bohužel není vhodná na značnou námahu která často na cvičišti je vyžadována a dokonce by příliš velkou aktivitu buldoka měl  mírnit jeho majitel, neboť by mohl být ohrožen živoz buldoka. Anglický buldok totiž nezná hranici, kdy má své dovádění ukončit a hodně se rozdýchá, což rozhodně není žádoucí. To platí dvojnásob v letních měsících. Opět ze své praxe bohužel znám případ, kdy nezkušený cvičitel na cvičáku učil buldoka chodit na vodítku takovým způsobem, že ho uškrtil.

Na naši úvodní stránce naleznete základní informace o plemenu anglický buldok, o jeho vzhledu, zařazení, povaze i charakteru. Stejně tak zcela jistě naleznete různé dležité informace na internetu i v knihách o psech, kterých je v dnešní době  dostatečné množství.

Svůj život jsem od svého narození prožila ve společnosti pejsků různých plemen. I když mám od dětství ráda opravdu všechny pejsky, některá plemena mám prostě raději. V naší velké rodině máme, nebo jsme v minulosti měli, německé ovčáky, boxery, francouzské buldočky, kokršpaněly, pekinéze, mopse, jorkšíráčky i shih-tzu.  

Anglický buldok mi naprosto přirostl k srdci, je to úžasné plemeno a to pochopí jen ten, kdo si ho pořídí, Má můj velký obdiv ve společnosti malých dětí, jak citlivě a úžasně se k dětem chová. Mám malá vnoučata, ale za naše buldoky mohu směle vložit ruku do ohně, že jim neublíží i kdyby jim ty malé nezbedové třeba i nechtěně ublížili. Raději od dětí odejdou nebo utečou a schovají se do bezpečí.

Když buldokům musím já, jako jejich chovatelka, udělat nějakou nepříjemnou věc, která je  bolí, například vyčistit bolavé ouško, nebo vyčistit nějaké zranění, které je bolestivé, tak samozřejmě naříkají, často i cvakají zuby a vrčí, ale vždy s odvrácenou hlavou, aby mě náhodou nechtěně nekousli. Je to opravdu neuvěřitelné a já jim plně důvěřuji. Říká se, že buldok má snížený práh bolestivosti. To nemohu potvrdit, myslím si, že buldoky zranění a určité bolístky bolí úplně stejně jako ostatní plemena, snad jen trpělivost statečnost a nesmírná oddanost je u buldoků patrně větší.

Anglický buldok je prostě NEJLEPŠÍ a já je mám moc ráda.

 

comments powered by Disqus