Jak vychovat štěně anglického buldoka

 

Vychovávat psa, který bude našim dlouholetým společníkem a členem rodiny prostě musíme, aby soužití bylo bezproblémové a vzájemně příjemné. Všechny buldoky, které jsem kdy měla a mám jsem si vychovala k obrazu svému naprosto bez nějakých problémů. Anglický buldok není nějak zvlášť dominantní pes a je snadno zvladatelný.

Přiznám se, že já bych neuměla psa vycvičit. Byla jsem se několikrát podívat na cvičáku, protože můj syn má německého ovčáka, se kterým na cvičák chodí. Není to rozhodně nic pro moji osobu, prostě není to můj šálek kávy a nezvládla bych ani fyzicky ani psychicky. Roztočit psa na vodítku když neposlouchá, nebo ho přiškrtit aby pustil kořist, dráždit ho ke štěkání... prostě tohle já nemusím ani vidět a proto chovám anglické buldoky.

Ale i anglické buldoky musíme od štěňátka vychovávat s citem, s láskou ale i důsledností.Nesmíme mu dovolit, aby si mohl dělat úplně všechno co chce i když je to moc roztomilé a to už od štěňátka. Jak mu jednou povolíte něco, co by Vás v budoucnu mohlo obtěžovat, bude si jen těžko odvykat a nepochopí, proč například mohl dříve spát v posteli a najednou už nemůže. Nebo proč jste mu jako štěňátku dovolili rozkousat drahou kozačku, kterou nakousal a tak už jste mu ji prostě nechali aby ji doničil. Až si půjdete koupit nové kozačky, bude se domnívat, že to je další hračka pro něho.

U nás nikdo z pejsků nesmí loudit u stolu a postel je až na vyjímečné případy taky zakázaná. Nepočítám tedy naše stařičké fenky Shih- tzu, které okupují sedačku v obýváku téměř 24h.

Když si pořídíte štěňátko, přistupujte k jeho výchově zodpověďně. Trpělivě se ho snažte naučit vše tak, jak to bude vyhovovat Vám. Nerozmazlujte ho a nepovolujte mu nic,co by Vám nevyhovovalo ani když je to roztomilé malé štěně. Nikdy, ale anglického buldoka nesmíte bít. Začal by se Vás bát a v dospělosti by mohl být agresivní.

 

comments powered by Disqus