Anglický buldok diskuze

Zde probíhá veřejná diskuse, kde se můžete ptát ostatních lidí na cokoliv, co se týká anglických buldoků, odpovídat jim nebo se prostě jen dělit o vlastní zážitky a zkušenosti s anglickými buldoky. Diskuze o anglických buldocích je tu jen pro vás, tak využijte možnost a diskutujte o tomto báječném buldočím plemeni.

Pro nový příspěvek musíte zajet až úplně dolů...pod všechny příspěvky a tam naleznete tabulku, kam napíšete svůj příspěvek. A nebo můžete jen odpovědět na příspěvek jiného návštěvníka.

Veřejná diskuze na téma anglický buldok

Re: Re: Klíšťata

Datum: 29.04.2013 | Vložil: Hanka

Taky už jsem vychytala pár lezoucích klíšťat, ale Guliver má pipetu frontlain. Sice to není ideální, ale vzhledem k tomu že má ještě Advocate kvůli demodexu ( který už naštěstí nemá, ale preventivně do úplného zbavení se...) Jinak se mi nejlépe osvědčil obojek Scalibr, vydrží v pohodě přes půl roku, nevadí mu voda a je i na pohled celkem ucházející.

Re: Re: Re: Klíšťata

Datum: 29.04.2013 | Vložil: Vítek

Tak jsem dnes koupil v lékárně Frontline za 240,- Kč a když to porovnám s obojkem, která má vydržet až půl roku a stojí méně než dvojnásobek.., asi jsem neudělal nejlepší obchod :-), ale každopádně děkuji za radu a asi hned z interentu objednávám..

Re: Re: Re: Re: Klíšťata

Datum: 29.04.2013 | Vložil: Ladislava

Frontline není špatná věc a rozhodně to nejsou vyhozené peníze. Je to i na blechy, různé roztoče a na odčervení.

hezké ráno

Datum: 28.04.2013 | Vložil: Samková

Moc Vás zdravím,prohlížím si štěnátka a myslím na Vás ,jak se daří.Mějte se hezky....

palce držím....

Datum: 24.04.2013 | Vložil: Samková

Hezké ráno,štěnátka jsou nádherná a já Vám moc držím palce.Vím,že je to spousta práce,ale vy snad dokážete i nemožné.Já Vás obdivuji moc si Vás vážím,přitom maratonu co ted máte dokážete pomoci i ostatním a zato Vám patří velké Díky.....mějte se hezky

Porod Roxana ( Růžena )

Datum: 22.04.2013 | Vložil: Ladislava

Tak dnes ve 12 h "porodila " Růžena. Má 5 štěńátek. Tři holky a 2 kluky. Až se mi nabije baterie, tak vyfotím a vložím fotky.

Re: Porod Roxana ( Růžena )

Datum: 22.04.2013 | Vložil: Rosťa

Velká gratulace a hodně štěstí prckům do nového života :-)

Re: Porod Roxana ( Růžena )

Datum: 22.04.2013 | Vložil: Naďa

Moc gratuluji k miminkům. Hlavně ať je maminka i s prckama v pořádku a mimoušci rostou do krásy. Máte holky šikulky, ale samozdřejmě i tatínka musíme pochválit.

Re: Porod Roxana ( Růžena )

Datum: 23.04.2013 | Vložil: Hanka

Moc gratuluju, ale budeš mít hodně co dělat, doufám, že sis odpočinula dopředu :o))

Re: Re: Porod Roxana ( Růžena )

Datum: 23.04.2013 | Vložil: Ladislava

Děkuji za gratulace a do zásoby jsem si energii nějak do krabiček nenastřádala. Ale jsem holka šikovná a zvládnout to prostě musím i kdybych padala na hubu.

Re: Porod Roxana ( Růžena )

Datum: 24.04.2013 | Vložil: Jinula

Miminka jsou opravdu nádherná, moc se povedla. Přeji hodně zdraví všem a mnoho sil.

Re: Porod Roxana ( Růžena )

Datum: 24.04.2013 | Vložil: Martin, Edita a Matylda

Moc, moc gratulujeme!!! Přejeme všem štěňátkům do života jen to nejlepší!!!

Miminka

Datum: 18.04.2013 | Vložil: M.Schiffner

Jé ty jsou krásne,hned bych zase jedno brala:-) Jinak moc gratuluji a přeji aby se štěňátkum dařilo a vyrostly z nich ty nejkrásnější buldoci:-)

Re: Miminka

Datum: 19.04.2013 | Vložil: Bára

Jééé jsou k pomačkání!!!! Moc gratuluju, ať rostou jako z vody a dělají Vám i novým majitelům jen radost!!!

Re: Miminka

Datum: 19.04.2013 | Vložil: Rosťa

Nádherní šmudlíci.už se těším až jeden z nich bude bydlet s námi.Hodně zdravíčka mamince i mrňouskům :-)

Re: Re: Miminka

Datum: 20.04.2013 | Vložil: Hanka

Jsou nádherná k umuchlání :o)) Jako bych tam viděla dalšího Bohouška Gulivera :o)) Doufám, že jsou už všichni zadaní, nebo se neudržím a vezmu si dalšího zmuchlaného padoucha :o) pozdrav Sáře :o)

a co Kukýn....

Datum: 18.04.2013 | Vložil: Samková

Stále koukám na štěnátka a co Kukýn.Ten si také zaslouží pochvalu.Sice si myslím,že je mu to srdečně jedno,ale prosím pohladte ho za mě a řekněte mu,že je moc šikovnej kluk a má moc hezké děti......

Re: a co Kukýn....

Datum: 18.04.2013 | Vložil: Ladislava

Kukýn???? Vždyť je to jen chlap :-) I když pravda, že spermie bych asi v supermarketu nekoupila :-)

to je nádhera

Datum: 18.04.2013 | Vložil: Samková

Moc gratuluji,to je nádherná nadílka...štěnátka jsou kouzelná,mám velikou radost. Vám i Sáře přeji mnoho sil a štěnátkům hodně zdraví a krásný život.Mějte se hezky,myslím na Vás....

Porod - Sára

Datum: 17.04.2013 | Vložil: Ladislava

Dnes ve 13 h se narodilo Sáře 8 miminek. 4 kluci a 4 holky. Fotky na blogu.

Re: Porod - Sára

Datum: 17.04.2013 | Vložil: Jinula

Přejeme Sáře i krásným miminkům hodně zdraví.

Re: Porod - Sára

Datum: 17.04.2013 | Vložil: Naďa

Přeji Sárušce ať se brzy zotaví a krásným miminkům hodně sil a ať vše probíhá jak má.

Re: Porod - Sára

Datum: 17.04.2013 | Vložil: petr

No to je parada,velka gratulace

Re: Re: Porod - Sára

Datum: 18.04.2013 | Vložil: Hanka

Nádhera, velká gratulace Sáře i Kukýnovi :o))

Re: Porod - Sára

Datum: 18.04.2013 | Vložil: Dominika a Jiří

Velká gratulace a těšíme se na další fotky...:-)Více zde: https://www.anglicky-buldok.cz/diskuze-k-anglickym-buldokum/

Re: Re: Porod - Sára

Datum: 19.04.2013 | Vložil: Adéla

Také vám moc gratuluji, moc krásná štěňátka, hlavně ať jsou zdravá

Re: Re: Re: Porod - Sára

Datum: 19.04.2013 | Vložil: Ladislava

Všem Vám moc za gratulace děkuji. Ještě, ale zdaleka nemáme vyhráno. Miminka i Sára jsou v pohodě, ale co je dnes, nemusí být zítra.

Ach jo....

Datum: 13.04.2013 | Vložil: Hanka

Tak Guliver má za sebou první napadení psem. Už jsme se vraceli z Procházky, Guliver blaženej, protože se už mohl vykoupat v rybníku a už na vodítku, když k nám přiběhnul bulterier a rovnou se Gulísovi zakousnul do ucha a rval ho. Páníček toho psa, samozřejmě "namakaný" mladý muž nemohl svého psa z Gulivera dostat. Snažil se mu rozevřít tlamu, škrtil ho....trvalo to všechno neskutečně dlouho, já jsem Gulivera držela pořád co nejblíž k tomu psovi, aby nevznikal ještě větší odpor a bulík nerval víc. Ucho je zachráněné, veterinář mu ho oholil, vyčistil, dal mu injekce proti otoku a bolesti a ATB, každý den mu to čistím a pilule má ještě na několik dní. Už to vypadá podstatně lépe, otok opadnul, rány se hojí......Bylo to hnusný a víc se o Gulivera bojím. V noci na dnešek běhal se svou psí kamarádkou a jelikož byla tma, nevšimla jsem si bezdomáče ležícího u kontejnerů, takže se Guliver opět pobavil, přestala ho zajímat fenka a očichával toho tvora, když skončil s kontrolou zvednul nohu a důkladně ho "podepsal" :o)) To už jsme ale obě, já i panička fenky lapily své chlupatce a prchaly domů, kdyby se náhodou probral :o))

Re: Ach jo....

Datum: 13.04.2013 | Vložil: Ladislava

Jééé, chudáček. Doufám že ten "namakanej" to aspoň všechno zaplatil a omluvil se. Doufám že to ucho mu potom nějak nespadne, to by byla strašná škoda, kdyby ho měl klopené.

Re: Re: Ach jo....

Datum: 14.04.2013 | Vložil: Hanka

Namakanej ani nepípnul, takže dva tisíce vyhozené kvůli jeho blbosti, ale hlavně že je Guliver v pořádku. Zítra jdeme na kontrolu a to ucho vypadá zatím dobře :o)) I když se musím přiznat, že jsem přemýšlela o tom, vykašlat se na výstavy, takže jestli zůstane ucho dole mě až tolik netrápí :o))

Re: Ach jo....

Datum: 14.05.2013 | Vložil: hanry..

máte zřejmě velkej psycho problém..psa kterého evidentně nezvládáte..již označení že váš pes chcal na bezdomovce..je tak odporná vaše radost a potěšení..
vy ale nepíšete a anglickém buldokovi.. guliverovi přeji uzdravení a tak..ale problém nebude možná jinde..
jinak angl..buldokje plemeno, které trhá medvědy..bohužel jsou to zdeformovaní a velmi milí tupci... pes kerý napadl vaší čivavu je vznikem křížencem angličličana a tak.. jinak bych chtěl vám popřát k těm namakanejm svalovcům jen podotknout...že to nebývají jen namakaní kreténi.. ale stává se to..ale jsou mezi nimi i slušní lidé... problém..bude možná i jinde.. ale přeji psovi uzdravení a tak..možná jiného a lepšího majitele...
prominte...není to problém psa... co se stalo jen váš probolém...a co zveřejnujete na internetu prima..l

pro Sáru

Datum: 12.04.2013 | Vložil: Samková

Moc zdravím,Sára je moc krásná budoucí maminka a já holčičce přeji dobrý porod a krásná ,zdravá mimina.Držíme palce,aby vše dobře dopadlo....mějte se hezky

Re: pro Sáru

Datum: 12.04.2013 | Vložil: Hanka

Taky zdravím a držíme s Guliverem Sáře palce a tlapky :o))

Re: pro Sáru

Datum: 12.04.2013 | Vložil: Ladislava

Sáře jsem to vyřídila, ale připadá mi, že je spíš pěkně otrávená a už to asi chce mít za sebou. Minule byla úžasná maminka, tak doufám že to bude stejné i tentokrát.

Re: pro Sáru

Datum: 12.04.2013 | Vložil: Naďa

I já přeji Sárušce brzký a hlavně bezproblémový porod. A potom krásná a hlavně zdravá štěňátka. Už se těším na foto. ( aspon trocha radosti :))

Re: pro Sáru

Datum: 18.04.2013 | Vložil: Dominika a Jiří

Velká gratulace a těšíme se na další fotky...:-)

Sára a Roxana

Datum: 07.04.2013 | Vložil: Naďa

Sáře a Roxaně moc gratuluji a držím pěstičky ať vše dobře dopadne a obě holky odchovají krásná a hlavně zdravá štěňátka :))

Re: Sára a Roxana

Datum: 07.04.2013 | Vložil: Ladislava

Děkujeme! Sára už je pěkně kulaťoučká. V týdnu dám na blog její fotku. Když se mohou fotil těhotné celebrity, tak Sára taky :-)

Re: Sára a Roxana

Datum: 07.04.2013 | Vložil: Monika.Schiffner

Preji take Sare aby se ji darilo a mela krasna stenatka:-) a chytra jako Udo.Musim ho pochvalit,protoze dnes se naucil za 15minut davat pac.Je to muj chytrej kluk.Jo pani Holmanova,tak s Udem v Nemecku na vystavu chodit nebudu,protoze tady musite udelat zkousku z bojacnosti.Takova zkouska se mi nelibi,protoze strasi psa a to me nepripada normalni.Zrovna nedavno Uda neco vystrasilo u nas ve stodole a ted se strasne boji tam chodit.Strasne se klepe,kdyz tam ma jit.Proto mi nepripada normalni aby se pes jen tak bez duvodu strasil,jen proto jestli se boji nebo ne.

Re: Re: Sára a Roxana

Datum: 08.04.2013 | Vložil: Hanka

Sára bude mít určitě nádherné buldočí padouchy :) Držíme jí palce i tlapky. Jaro asi už opravdu bude, včera i v sobotu si Guliver se stejně trhlým labradorem zaplavali v rybníku a svými kousky pobavili sváteční procházkáře. Naštěstí jsem ho odchytila dřív, než stačil mokrej vodníček poskákat lidi kolem :) S tím strašením je to pěkná pitomost, ale já bych uvítala, kdyby se Guliver aspoň něčeho bál, on nemá strach snad z ničeho, nemá respekt ani z velikých vrčících psů......je to můj zmuchlaný svalnatý nebojsa.

Velikonoce

Datum: 31.03.2013 | Vložil: Samková

Všem buldokům a jejich páníčkům přeji krásné Velikonoce.Guliver mě fascinuje svými geniálními nápady i když Coco umí také překvapit,jinak je to ,ale moc hodná holka.Měla by začít hárat,tak jsem zvědavá jestli se dočkáme miminek.Mějte se hezky a VIVA Guliver.......

Re: Velikonoce

Datum: 31.03.2013 | Vložil: Ladislava

Ano i já se připojuji k přání krásně prožitých Velikonoc Vám všem. Jelikož u nás je nedržíme, tak to neprožívám a když se podívám z okna, tak mi ta jako svátky jara fakt nepřipadá. Tak spíše nám všem přeji, aby už konečně bylo jaro!!!!

shazuje obraz :o))

Datum: 30.03.2013 | Vložil: Hanka

Ahoj buldoci, jsem v údivu co buldok dokáže. Guliver si našel zajímavou hru, rozeběhne se, skočí na gauč a v plné rychlosti přeběhne jeho opěradlo až na stěnu, po které jako skejťák přeběhne na druhý konec gauče a skočí dolů. A zase a znova, je přitom děsně vysmátej narozdíl ode mě, protože mi při té zábavné aktivitě shazuje ze zdi triptich koně......Tohle mi žádný pes nedělal, asi ho zmuchlám do kuličky a zahodím .o))

adámek

Datum: 27.03.2013 | Vložil: katka

Dobrý den, omlouvám se že už sem se neozvala ale pár dní potom co jsem sem přidala příspěvek už sme museli nechat aďu uspat. Na veterině nám dali na výběr že bychom mohli podstoupit eště pár vyšetření ale že bychom stejně asi došli k tomu že už je čas. Pohledám nějakou fotečku z poslední doby a samozřejmě zašlu ale děkujeme za podporu.

Re: adámek

Datum: 28.03.2013 | Vložil: Hanka

Je mi to líto, ale Adámek se dožil neskutečného věku a určitě byl celou tu dobu spokojený a šťastný. Teď zaslouženě odpočívá....

Re: adámek

Datum: 29.03.2013 | Vložil: Jinula

Je mi to také moc líto, vím co to je, udělat to poslední rozhodnutí. Na druhou stranu jeho věk byl neskutečný, obdivuhodný. Byl to moc statečný pejsek.Přeji mnoho sil.

čůrání

Datum: 23.03.2013 | Vložil: mona

Chtěla bych se zeptat. Máme 5 ti měsíční štěně a zdá se nám, že extremně čůrá, Čůrá venku, přijdeme, čůrá dpma, setřu, zas čůrá, za 20 minut zas. Je to možné, nebo může mít nějaký zdravotní problém?
Děkuji za odpověď

Re: čůrání

Datum: 23.03.2013 | Vložil: Ladislava

Ano, je to možné. Štěňátka ještě nemají vše vyvinuté tak, jako dospělý jedinci. Nácvik čistoty je nutný a postupně se to bude zlepšovat až vydržejí déle a déle a nakonec to vydrží na pravidelné venčení.

vrh V

Datum: 17.03.2013 | Vložil: petr

Dobry den pani Holmanova,nemate nahodou naky fotky pejsku z vrhu V??Rad bych videl tu cubinu jak sem si puvodne vybral?Diky

Re: vrh V

Datum: 17.03.2013 | Vložil: Ladislava

Já přesně nevím kterou jste původně chtěl a myslím že z tohoto vrhu mám fotky jen od Vás a Vandu ze zahraničí.

Guliver a koně :o))

Datum: 17.03.2013 | Vložil: Hanka

Ahoj lidi buldočí, dneska jsem vzala Gulivera ke koním, jen aby se s nima seznámil :o)) Bylo to dojemné, za chvíli se kolem nás shromáždili nedělní procházkáři a sledovali, jak si Guliver padl do oka s jedním "koníkem", sice byl kůň za ohradou, ale v pohodě prostrčil hlavu a Guliver by za ním mohl vlézt, takže musel být přivázaný, ale i tak to stálo za to. Ti dva se vzájemně očichávali a pokoušeli si hrát i přes překážku. Když jsme se vraceli z procházky, šli jsme se na koně podívat ještě jednou, byli už dál, ale jak ten dotyčný koník viděl Gulivera přiběhl a zase začala jejich dorozumívací hra. Bohužel potom Guliver naprosto odmítl jít domů, tvrdil, že tady s kámošem zůstane, takže byl tažen na vodítku a všichni chudáka pejska litovali, že ho nutím jít pryč. Ale já už jsem po dvou hodinách byla poněkud zmrzlá a navíc bez snídaně.........:o)))

Re: Guliver a koně :o))

Datum: 17.03.2013 | Vložil: Ladislava

Na to je jednoduchá rada. Musíš Haničko koupit koně :-)

Re: Re: Guliver a koně :o))

Datum: 18.03.2013 | Vložil: Hanka

Koupím, už jsem o tom přemýšlela, ale aby se mi lidi nesmáli, že kupuju psovi koně :o))))

Stravování

Datum: 13.03.2013 | Vložil: Vítek

Zdravím, chtěl bych se poptat co je nejlepší dělat při problémům s průjmem. Chceme "nasadit" rýži společně s piškotama a místo vody dávat nějaký velmi slabý odvar černého čaje. Snad to zabere a kdyby ne, po jaké době bychom měli navštívit veterináře? - po 2-3 dnech?, Hugo ještě neměl žádné zdravtoní problémy, tam sme trošku vystrašeni:-)
A obecně ke stravování - Hugo má teď 10 měsíců a přemýšlíme o přechodu z 3 jídel denně na 2, je na to správný čas, nebo máme ještě počkat? - předem díky za odpovědi :-)

Re: Stravování

Datum: 13.03.2013 | Vložil: Vítek

Tak ješte asi důležitá věc je, že v neděli jsme mu dávali odčervovací tablety, a našli sme si na netu, že to je možná reakce na vyplavování Bůh ví čeho z těla ven, tak to snad brzy přejde..

Re: Re: Stravování

Datum: 13.03.2013 | Vložil: Ladislava

Po odčervení skutečně velice často dochází k průjmu. Je to přeci jen jed do těla a určitá zátěž na trávicí organismus. Rýže je vhodná, kuřecí maso jak píše paní Hanka taky i vařená mrkev. Pokud průjem bude přetrvávat, zakupte v lékárně smektu. Pár dní bych určitě počkala, zda se to samo neupraví, jen kdyby pejsek začal zvracet, tak bych na veterinu zašla. Vodu samozřejmě dávat můžete, čaj bych já nedávala. 2x denně už u 10 měsíců starého pejska může být.

Re: Stravování

Datum: 13.03.2013 | Vložil: Hanka

Zdravím Huga, pokud nezvrací a má chuť k jídlu, tak bych mu dávala pár dní jen vařenou rýži s kuřecím a mrkví. Pičkoty vynechte, to není dieta pro psy. Čajem nic nezkazíte, pokud bude ochotný ho pít. Teď je spousta zažívacích viróz, tak uvidíte jak zabere dieta. Pokud bude problém přetrvávat, nebo se objeví v bobkách krev, tak jděte k vetovi a s největší pravděpodobností dostanete ATB.

Adámek

Datum: 11.03.2013 | Vložil: Ladislava

Pro všechny,kteří mi píšou zda bych mohla na blog dát fotku 14 ti letého buldoka Adámka :
Bohužel paní Katka mi fotku neposlala a proto nemohu fotku na blog dát. Mě samotnou by to taky velice zajímalo. Už jen proto, že ve 13 letech přežil kastraci v narkoze. Katko, prosím pošlete nám fotečku!!!!

Sára a Roxana

Datum: 09.03.2013 | Vložil: Naďa

Tak jak to vypadá s holkama ? Jsou z nich nastávající maminky ?

Re: Sára a Roxana

Datum: 09.03.2013 | Vložil: Ladislava

Naďo, tak to je opravdu ještě brzy. Spíš tak za 14 dní dám vědět. Já na ultrazvuk nejezdím a v případě Růženy ( Roxany) by ještě ani sono nic neukázalo.

AB

Datum: 08.03.2013 | Vložil: Ladislava

22.3. bude na stáncích v prodeji časopis Pes přítel člověka, kde mj. bude něco i o AB. Nevím přesně co, ale já sama tam odpovídala na nějaké otázky. Tak pokud Vás to zajímá, můžete si časopis koupit.

Re: AB

Datum: 09.03.2013 | Vložil: Hanka

Snad ho seženu, hned jak jsem si tebou o tom psala, objednala jsem ho na rok, ale přijde mi až v dubnu. S manželem se kvůli tomu nechci domlouvat, ten časák chodí pořád na starou adresu :o( Už se těším :o)))

Udo

Datum: 06.03.2013 | Vložil: M.Schiffner

Zdravim vsechny AB.Dlouho jsem tady nic nenapsala,protoze mam co delat stou moji smeckou:)Udo uz snad dobojoval s tim hroznym parazitem demodex.Patril mezi pripady kdy bezna lecba selhala,tak ze se mu nasadil jinej lek a ten uz konecne zabral.Dnes mam po operaci s kolenem moji buldoci slecnu Emmu.Udo je peknej rostak asi neco jako Guliver:)Pani Hanko Gulivera jsem hned poznala na te fotce,protoze Udo dela stejneho bagra ve snehu jako Guliver,ni proste jsou ti brachive

Re: Udo

Datum: 07.03.2013 | Vložil: Hanka

Mám obrovskou radost, že se Udo zbavil demodexu :o) Guliverovi se po té operaci a následné velké ztrátě krve taky objevil demodex. Hned jak jsem si toho všimla, nasadila jsem Advocate pipetu, za měsíc dám druhou a za další měsíc třetí. Taky dávám Imunovet a Pangamin. vypadá to dobře, vlastně to není vidět, má malinký flíček nad okem a vet je s vývojem taky spokojený. Jj, buldočí bráškové jsou pěkní výlupci, dneska našel Guliver obrovskou větev, přivlastnil si jí, začal s ní lítat jak splašený a nesl si jí domů, když chtěl projít vchodem do domu, větev se svou velikostí zasekla a já jsem měla vážné obavy, že Guliver ve své zarputilosti vylomí dveře i s futrem :o)) Naštěstí je to chlapec s vysokým IQ, takže si větev natočil správným směrem a prošel. Má jí postavenou za dveřma a zase si jí odnese až půjdeme ven, do bytu jí nechci, vím jak bych potom sbírala piliny a třísky co by z ní zbyly :o))) Držím palce i slečně Emmě :o)))

adamek

Datum: 08.03.2013 | Vložil: max

Dobry den muzete ukazat fotku toho 14letyho buldoka???

adámek

Datum: 05.03.2013 | Vložil: kačka

Dobrý den chtěla sem se zeptat. Máme už skoro čtrnáctiletého buldoga Adámka. Dovezli sme si ho budou to čtyry roky od jedné paní když rušila chovnou stanici.
Já vím že adámek už není žádný mladík a že od něj nemůžu očekávat nějaké salta ke stropu, ale zničeho nic nám přestal chodit ne úplně, ale byly sme zvyklí každé ráno když sme vstaly jít na takovou půlhodinovou procházku do blízkého parčíku. Pomaličku sme šli vykonal potřebu prošli sme se a pohoda na podzim sme podstoupily kastraci kvůli nádoru a po té operaci už chodit nechce. Horko těžko ho přemlouvám aby někam šel teď tak maximálně vyleze ze vchodu vyčůrá se u stromu a nebo dojde do vnitrobloku na velkou a to je všechno pak ho máme teda problém donutit dojít i do výtahu. Chtěla bych znát Váš názor co si o tom mysléte jako chovatelka? Díky Kačka

Re: adámek

Datum: 06.03.2013 | Vložil: Hanka

Já smekám před takovým věkem u AB a doufám, že se i Guliver dožije tak úžasných čtrnácti let. Moc Adámkovi držím palce aby byl v pohodě :o))

Re: adámek

Datum: 06.03.2013 | Vložil: Ladislava

Jako chovatelka před Vašim Adámkem smekám. Já jsem ještě nikdy neviděla živého čtnáctiletého buldoka a budu moc ráda, když mi pošlete jeho fotku : holmn@volny.cz
Já jsem viděla maximálně třináctiletou fenku AB.Je neuvěřitelné i to, že přežil kastraci, tedy spíše narkozu. Myslím, že Adámek už má právo na klid a že už nechce chodit je tedy naprosto normální.

Ronny

Datum: 02.03.2013 | Vložil: Anna a Jiří

Dobrý den, navazuji na článek Jinuly, Buldok a stáří. Máme podobný případ. Našemu psímu kamarádovi Ronnymu bude 9 let. Poslední dobou docela pohubl, začal méně jíst a jsou dny, kdy nežere vůbec. Více spí a dokonce se mu nechce chodit ani ven. To ho musím přemlouvat, potom vstane, koukne na mě a přemýšlí. Mám pocit, že se mu i špatně vstává. Dokonce se mu už párkrát stalo, že se při spaní počural a už asi 2x začal tak samovolně klepat hlavou, jako staří lidé mají třes. Doktor ho prohlédl, píchnul nějaká antibiotika a doporučil vitamíny. Spíš potřebuji uklidnit, že je to asi vzhledem k jeho věku tak nějak normální. Ale nevím, jestli náhodou nějak netrpí. Bohužel to na něm není vidět. Je to prostě pan pes, je strašně statečný a milující. Snad je to tím stářím a patří to k tomu. Ale vzhledem k tomu hubnutí, nevím, zda mu poskytuji co mohu. Jak poznám, že ho něco bolí? Nikdy nic nedal najevo. Vždy vážil 27 kg a teď má sotva 24 kg.Moc mne to mrzí. Děkuji za nějakou reakci. J.

Re: Ronny

Datum: 02.03.2013 | Vložil: Ladislava

Opravdu je to normální a devět let je pro buldoka požehnaný věk. Myslím, že netrpí a že ho nic nebolí, protože to by jste určitě poznala. Sice se říká, že AB má snížený práh bolestivosti, ale já osobně tomu neveřím a myslím si, že je vše bolí úplně stejně jako ostatní plemena. Hubnutí patří ke stáří a k pomalému odcházení. Kdyby se situace zhoršovala tak, že by značné bolesti začal mít a přestal přijímat potravu úplně, potom by se jednalo o to, že pejsek už nemůže mít radost ze života a spíše má utrpení. V takovém případě je morální povinnost majitele aby utrpení pejska u veterináře ukončil. Přeji Vám, aby jste si pejska ještě dlouho užili.

Buldok a stáří

Datum: 27.02.2013 | Vložil: Jinula

Dobrý den všem buldokářům.
Mám doma také jednoho, psí slečnu. Jen se chci zeptat, od jakého buldočího roku se považuje, že stárne. Naší fence je 8 let a začala docela šednout a míň jí, víc pije a už není taková akční. Nemám takové zkušenosti, je to můj první buldok a tak nevím...Má mít jiný režim než mladý pejsek? Ale za nic na světě bych už jinou rasu než AB nechtěla. Díky za reakce.

Re: Buldok a stáří

Datum: 27.02.2013 | Vložil: Ladislava

8 let na buldoka už je opravdu dost i když se samozřejmě dožívají někteří jedinci i 12 -13 let, ale to jsou spíše vyjímky. Od 8 let je buldok na vystavách zařazen do veteránů.
Mám zde taky osmiletou dámu- Adélku. Sice je stále při chuti a baští výborně, ani nadměrně nepije a i na pohled by ji nikdo tento věk neřekl, ale taky cítím, že už to není úplně ono, protože na to,co všechno sbaští ji bez důvodu začíná vystupovat páteř. Prostě stáří se nedá zastavit ani u lidí ani u buldoku.

Re: Re: Buldok a stáří

Datum: 27.02.2013 | Vložil: Jinula

Můžu se zeptat, co to přesně znamená, že vystupuje páteř? Je to nějaká předzvěst něčeho nepříjemného? Mě se také zdá, že když jí hladíme, že má tu páteř takovou ostrou... o:(((

Re: Re: Re: Buldok a stáří

Datum: 27.02.2013 | Vložil: Ladislava

No, já tomu říkám, že se dělá pilka. A když začne takto páteř vystupovat, tak to většinou neznačí nic dobrého a nějaká dlouhá léta před sebou buldok už nemá. Spíš jen tak ten 1 rok. Prostě už v tom těle nefunguje ten metabolismus tak jak má. Pokud Vaše fenka hodně pije, tak možná odcházejí ledviny. Ale to jsou jen mé spekulace. Ale nějaký problém tam skutečně už je.

prosím o radu

Datum: 26.02.2013 | Vložil: Martina

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat kde bych sehnala porodní bedýnku nebo prosím o radu jak přichystat nejlépe prostor pro štěnátka.bydlíme na baráčku,pejska máme v kotelně kde jsou otevřené dveře a může běhat po dvoře.Nevím kde mám nachystat prostor pro fenečku se štěnátky.

Re: prosím o radu

Datum: 26.02.2013 | Vložil: Ladislava

Porodní bednu si nechte udělat u truhláře nebo u nějakého šikovného mužskýho. Měla by mít kolem zábrany, aby fena nemohla dolehnout až na stěnu bedny a následně přimačknout štěně ke stěně. Pokud se jedná o AB, tak porodní bednu musíte umístit tam, kde budete mít fenu se štěňátky neustále na očích. V kotelně by to rozhodně vhodné nebylo. Stejně tak nesmí být štěňátka v chladnu s průvanu. I v letních měsících nad porodní bednou mám zdroj tepla. Vše popisuji zde na webu, tak si to prostudujte.

Re: prosím o radu

Datum: 26.02.2013 | Vložil: Ladislava

Kdyby jste to nemohla najít, tak je to sekce Váš buldok a krytí a vrhy.

Re: prosím o radu

Datum: 27.02.2013 | Vložil: Samková

Dobrý den,držím palce ,aby vše dobře dopadlo.Určitě prosím napište,jak jste ty štěnátka zvládli.Také bych chtěla naši Coco nechat štěnátka.Ohrádku mě udělal manžel čtvercový dřevěný rám s lištičkama,aby fena nemohla zalehnout štěnátka,dno mám prázdné.Ohrádku mívám v kuchyni v ní silnou deku na ní osušky a vyhřívací dečku..tak držím palce..mějte se

Je to radost ?

Datum: 26.02.2013 | Vložil: Hanka

Tak jsem se dozvěděla, že v Květech píšou o velkém úspěchu AB v Americe. Patří tam mezi nejoblíbenějších pět plemen. Posunuli se obrovsky dopředu. Takže pokud se jejich popuilarita dostane k nám, objeví se děsné množství bezpapíráků od množitelů, kteří na nich budou jenom rejžovat a budou kašlat na jejich zdraví i vzhled. Tohle bych AB fakt nepřála........

Re: Je to radost ?

Datum: 26.02.2013 | Vložil: petr

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat kde bych sehnala porodní bedýnku nebo prosím o radu jak přichystat nejlépe prostor pro štěnátka.bydlíme na baráčku,pejska máme v kotelně kde jsou otevřené dveře a může běhat po dvoře.Nevím kde mám nachystat prostor pro fenečku se štěnátky.

No uz to asi zacina!!!!

Hádanka

Datum: 25.02.2013 | Vložil: Hanka

Je to bul-dozer Guliver o))

Re: Hádanka

Datum: 25.02.2013 | Vložil: Ladislava

To se Ti to hádá, když jsi mi sama fotku poslala co ?
:-) :-) :-)

Re: Re: Hádanka

Datum: 25.02.2013 | Vložil: Hanka

To by se nedalo uhodnout, už mám díky té fotce smlouvu se silničáři :o)) Jakmile nasněží, bude Guliver projíždět silnice a chodníky :o))

Re: Re: Re: Hádanka

Datum: 27.02.2013 | Vložil: Samková

Zdravím Haničko, Gulliver je ohromný fešák ,ale je i naprosto genialní.Dal mi skvělý nápad,abych i já vypadala krásně,stačí když mě bude koukat ze sněhu.....né,ta fotka je opravdu skvělá mějte se krásně

Re: Hádanka

Datum: 25.02.2013 | Vložil: Naďa

Krásná fotka. Guliver by opravdu mohl dělat odhrnovače sněhu :)) Vážně skvělý.

Re: Re: Hádanka

Datum: 25.02.2013 | Vložil: Adéla

To je vážně roztomilé, každý mi pořád říká jak jsou ošklivý, ale jsou nádherní ty buldoci, uplně je mi smutno že pořád taky jednoho takovýho krasavce nemám...

vzpomínka

Datum: 23.02.2013 | Vložil: Samková

I já jsem si prohlédla foto a zavzpomínala na Maxe a Kukýnovi ze srdce přeji,aby byl zdravý,spokojený a štastný pes.... a holkám pohodu a spoustu krásných štěnátek.Tak vše nej

Re: vzpomínka

Datum: 23.02.2013 | Vložil: Naďa

I mě je Maxe moc a moc líto. Kukynovi hodně štěstí a temperamentu a hlavně gratulace k nastávajícímu tatínkovi. A holkám jen a jen hodně zdraví a krásných a zdravích miminek.

špinavé vrásky u očí

Datum: 22.02.2013 | Vložil: Bára

chtěla jsem se zeptat, jak vyčistit vrásy u očí, když už vlhčené ubrousky nestačí? Berta po demodexu začala strašně špinit z očí a má teď ty vrásky celé červené až do černa a vypadá děsně :)pravidleně čistím vlhčenými ubrousky a jednou týdně přímo vodičkou pro psy na čištění očí ale vůbec už to nepomáhá, neexistuje nějaké mýdlo nebo něco, čím bych ty černé vrásky vyčistila? jinak mi stále dělá radost, oslavila první rok života a je to můj miláček! zítra odjíždíme už potřetí letos na hory. Berta miluje sníh, hlavně hluboký a od té doby co dostala na hory obleček, nemůžu jí vůbec dostat domů....:) zdravíme ostatní buldoky!

Re: špinavé vrásky u očí

Datum: 22.02.2013 | Vložil: Ladislava

U dospělého buldoka, kterým Berta už téměř je, je tento problém velice častý a obzvlášť když je bílá hlava. U béžové a červené barvy se zabarvení srsti ztratí, ale na bílé barvě to nepůsobí zrovna hezky, to je pravda. Myslím že existuje nějaký prostředek na vybělení srsti a tuším že s ním má zkušenost paní Samková, tak Vám zde určitě poradí až si příspěvek přečte. Já zkušenosti nemám, protože z tohoto důvodu si an chov nechávám jedince s " barevnou hlavou "
Paní Samková, prosím poraďte nám ten přípravek na vybělení srsti.

Re: Re: špinavé vrásky u očí

Datum: 23.02.2013 | Vložil: Samková

Hezký den zdravím Bertu.Bílé hlavičky jsou na tom hůř,naše Coco má přes jedno oko béžovou barvu,ale jinak má hlavu bílou.Moc mě pomohla italská kosmetika Iv-san Bernard pro psy.Koupila jsem modré mýdlo Daimonds a gel Sil-plus.Vrásku navlhčím namydlím apotom setřu a pomažu vrásku gelem ,chvilku nechám pusobit a otřu.Jěště jsou výborné jejich šampony ,krásně rozzáří bílou barvu.Přípravky jsem koupila na veterině,pokud je neseženete paní Holmanová má na mě telefon,zavolejte ráda Vám je koupím a pošlu.Naší Coco to pomohlo.Kde jste sehnali obleček,já ho na Coco nemůžu sehnat....díky mějte se

Re: Re: Re: špinavé vrásky u očí

Datum: 23.02.2013 | Vložil: bára

děkuji moc za radu, zkusím se po kosmetice poptat, kdyžtak se vám ozvu, Berta má hnědý flek jen přes ucho, takže obě vrásky bývaly bílé, teď vypadá spíš jak zabiják :) obleček jsem koupila na Smíchově v obchodním centru, je tam obchod pro psy Rogz a rozměry jsou to jak na retrívra....:) 75cm přes hrudník a 55cm záda. Má ho na zapínání na bříšku a natahuje se přes přední nohy, zadní nohy má volné. Hodně si ho oblíbila do sněhu (asi je jí v něm fakt teplo) a budí v něm velkou pozornost (je kostičkovaný s kapucí....:)

Re: Re: Re: Re: špinavé vrásky u očí

Datum: 23.02.2013 | Vložil: Bára

Tak kosmetiku jsem právě objednala v internetovém obchodě psí-obchod.cz, tak hned jak jí doručí a já to vyzkouším, dám vám vědět, ještě jednou děkuji za radu!

Re: Re: Re: Re: špinavé vrásky u očí

Datum: 23.02.2013 | Vložil: Samková

Díky,dívala jsem se na internetu na Rogz ,ale v té velikosti jsem nic neobjevila.Myslím si,že Coco bude mít asi velikost jako Berta .Coco má 26kg.Unás je pouze jeden obchod a tam ji všechno malé.Coco si zamilovala konečně sníh a já mám strach,aby ji nebyla zima.Jsem ráda,že jste sehnala tu kosmetiku,myslím si,že to pomůže .....

Re: Re: Re: Re: Re: špinavé vrásky u očí

Datum: 23.02.2013 | Vložil: Bára

Hledejte velikost 54 nebo 4L (large), výběr moc velký není, ale pár jich tam ještě mají.....

odpovědi

Datum: 21.02.2013 | Vložil: Ladislava

Tak jsem právě odpověděla na pár dotazů v sekci Váš buldok a omlouvám se že jsem odpověděla až dnes, ale pravidelně to neprojíždím. Všechny dotazy raději pište sem do diskuzí.

Zdravím

Datum: 21.02.2013 | Vložil: Adéla

Zdravím, máte opravdu krásné pejsky a vůbec všechno, vy jste vážně PANÍ chovatelka. Také bych si chtěla jednou pořídit buldoka i když to doma nemám jednoduché a jak tady čtu tak nejsem sama, ach ty chlapy...Doufám že si jednou od vás taky odvezu štěňátko, a snad vám teď to krytí vyšlo moc vám to přeju :-)

Re: Zdravím

Datum: 21.02.2013 | Vložil: Ladislava

Moc děkuji !

láska

Datum: 21.02.2013 | Vložil: Samková

Srdečné blahopřání Kukinovi a Sáře mnoho krásných a zdravých štěnátek...moc držím palce ,aby vše dobře dopadlo..mějte se

Re: láska

Datum: 21.02.2013 | Vložil: Ladislava

Vám děkuji taky pani Samková.

Záznamy: 801 - 900 ze 1390
<< 7 | 8 | 9 | 10 | 11 >>

Přidat nový příspěvek