Anglický buldok diskuze

Zde probíhá veřejná diskuse, kde se můžete ptát ostatních lidí na cokoliv, co se týká anglických buldoků, odpovídat jim nebo se prostě jen dělit o vlastní zážitky a zkušenosti s anglickými buldoky. Diskuze o anglických buldocích je tu jen pro vás, tak využijte možnost a diskutujte o tomto báječném buldočím plemeni.

Pro nový příspěvek musíte zajet až úplně dolů...pod všechny příspěvky a tam naleznete tabulku, kam napíšete svůj příspěvek. A nebo můžete jen odpovědět na příspěvek jiného návštěvníka.

Veřejná diskuze na téma anglický buldok

Re: Re: Hypermangan

Datum: 06.08.2013 | Vložil: Jinula

Nám vždy pomohl ředěný roztok Betadinu. Betadin s vodou, světle žlutá barva. Brzy to vyprchá, nědělat do zásoby. Přeji brzké uzdravení a sil.

Re: Re: Re: Hypermangan

Datum: 06.08.2013 | Vložil: Ladislava

Světlounce růžový roztok hypermanganu používám na vše mokvající s velkým úspěchěm. V případě zapaření - zánětu vrásky je třeba místo několikrát denně opláchnout roztokem, ale následně vysušit a místo držet v naprostém suchu..tzn. vytírat suchým ubrouskem, toaletním papírem, nebo papírovým kapesníčkem.

Buldoci

Datum: 02.08.2013 | Vložil: Naďa

Ráda pročítám Vaše příspěvky. Jsou úžasné a zároveň poučné. A paní Laďko posílám gratulaci fence Nadi a držím pěstičky ať vše až do konce probíhá v pořádku.

zlobí

Datum: 02.08.2013 | Vložil: Mona

Dobrý den,máme 9měsíčního pejska a mívá chvíle kdy je agresivní, hlavně když se má vracet z procházky domů. Poslouchá pouze manžela a na mě i na cizí dost nepříjemně skáče.Někdy má i tendenci kousat a to nemyslím takové to hrací okusování, ale opravdové kousnutí. Je chyba v nás, nebo nikde a ono ho to přejde,jak nám tvrdí veterinář a známý?
Děkuji za radu.

Re: zlobí

Datum: 02.08.2013 | Vložil: Ladislava

AB je naprosto neagrsivní plemeno, ale jak se říká...vyjímka potvrzuje pravidlo... prostě se může stát že vyjímečně některý jedinec může agresivní být. Že neposlouchá, tak to je celkem běžné, to se spíše divím že poslouchá vůbec někoho. To kousání je horší. Pokud skutečně má tendenci kousnout, tak to může být sice pubertou a časem to přejde a nebo se to bude zhoršovat. Vůbec vám neporadím, nevím co bych dělala
já, protože takovou zkušenost nemám a nikdy se mi to nestalo.

Re: zlobí

Datum: 03.08.2013 | Vložil: Hanka

Já mám takový dojem, že váš pejsek není agresivní, ale rozmazlený. Začíná si myslet, že je pánem rodiny hned po manželovi. I když je pravděpodobně v pubertě, tohle prostě nesmí. Řešila bych to obojkem za kterého se nemůže vyvléknou a vodítkem, při návratu z procházky by musel jít o nohy, bez řečí a ječení, stačí škubnout a říct k noze. Tím vodítkem mu znemožníte i kousání a zmítání se. Když půjde chvilku správně, pochvalte ho poplácáním na hrudi a řekně te, že tak je hodný. Potom hned pokračujte. Dělejte si častěji "civilizační" procházky, tzn., že bude chodit jenom na krátkém vodítku mezi co největším množství lidí a pokud se pokusí se k někomu rozběhnout, škubněte, povel k noze a jděte dál. Nejdůležitejší ovšem je, aby chodil zásadně na nenapnutém vodítku. Pokud napne vodítko a má tendenci tahat, opět škubnout a zůstat klidně stát, pokračovat dokud nepůjde na volném vodítku. Hlavní zásada je být dokonale klidná a nad věcí, jinak pes vycítím vaši nervozitu, nrbo strach a nehnete se z místa. Pokud vás bude chtít pesan kousnout doma, hned mu dát po papule, vůbec ne silně, ale symbolicky, říct ostré a přísné ne a klidně vy vystrkat na chvilku do jiné místnosti, ale jenom doslova na dvě minuty, jinak si pes v klidu lehne a už to pro něj nebude trest. Určitě jsem na spoustu věcí zapomněla, ale tohle snad pomůže do začátku....držím palce, AB je snad nejpaličatější pes co jsem kdy měla. A na konec, musí z vás cítit lásknu, on lásku od člověka moc potřebuje, potom pro něj dělá i nemožné, ale láska není rozmazlování, ta se musí cítit :o)

Línání

Datum: 01.08.2013 | Vložil: Vršanský

Dnes jsem na naší tříměsíční fence začal pozorovat neobvykle velké línání.Člověk ji jenom pohladí a chloupky padají jak listí na podzim.I přes každodenní vyčesávání se nějaký ten chloupek objevil,ale tohle je úplná záplava.Je to z toho horka nebo nějaká nemoc?

Re: Línání

Datum: 01.08.2013 | Vložil: Ladislava

Je to z horka. Naše strašně línají všichni.

šikovná fenečka ale bojí se schodů

Datum: 31.07.2013 | Vložil: dáša

Dobrý večer potřebuji radu máme fenečku AB je úžasná čistotná máme rodiný dům a ona má strašný strach chodit po schodech moc prosím o radu jak na to.Jsou jí 4 měsíce umí sedni lehni dává pac no je skvělá ale jen ty schody.Mám problém s páteří a neunesu jí.Nejde ani za milované piškotky na horu to jo ale dolu ani náhodou.Děkuji

Re: šikovná fenečka ale bojí se schodů

Datum: 31.07.2013 | Vložil: Monika

Chce to cas, nauci se to :-) .Mame 5ti mesicni fenecku AB, sice uz ted schody zvlada sama, ale taky ji to trochu dele trvalo.

Re: Re: šikovná fenečka ale bojí se schodů

Datum: 01.08.2013 | Vložil: Vítek

My jsme to začli řešit když měl Hugo cca 5-6 měsíců - do té doby ho většinou přítelkyně do schodů nosila. Pak ale musela odjet na nějakou dobu pryč a já jsem Huga nosil asi tak nešikovně, že radši začal chodit sám..:-) - docela se vyplatilo donést ho například do půlky schodů, a pak na piškot, nebo jiný pamlsek, a ze schodů se naučil rychleji než nahoru..:)

Re: Re: Re: šikovná fenečka ale bojí se schodů

Datum: 01.08.2013 | Vložil: Monika

Samozrejme, ze ji taky stale jeste nosim ze schodu, cim dele tim lepe.

Re: Re: Re: Re: šikovná fenečka ale bojí se schodů

Datum: 01.08.2013 | Vložil: Ladislava

Tak popravdě naše štěňata běhají po schodech už v osmém týdnu a vůbec se nebojí. Ne tedy zrovna do pátého patra, ale 5-6 schodů naprosto běžně a vůbec se nebojí. Mám zde tříměsíční Dorotku a Ewelínu a řekla bych, že je to jejich jedna z nejoblíbenějších zábav běhat nahoru na podestu a zase dolů. Nejsou schody jako schody. Doma v domě máme dubové schodiště na kterém by jim to klouzalo a to se taky bojí. Na nich se bojí i dospělé fenky a chodí s velkou opatrností.

Re: Re: Re: Re: Re: šikovná fenečka ale bojí se schodů

Datum: 02.08.2013 | Vložil: Hanka

Guliver běhal po schodech hned, jenom jsem mu to nedovolila když byl malý, ale pro něj velká zábava.....Taky strašně líná pacholek buldočí :o))

Poradce

Datum: 30.07.2013 | Vložil: Aduš

Máme fenečku a hledáme pro ni nějakého poradce, neví te o někom? Děkuji

Re: Poradce

Datum: 31.07.2013 | Vložil: Ladislava

V jakém směru hledáte poradce? Poradím vždy ráda. Co vím, to poradím, ale samozřejmě vše taky nevím :-)

umi plavat??

Datum: 24.07.2013 | Vložil: petr

Plave Vas buldok?Mam fenku vrh(V) a pejska vrh(L) a cubka plave jedna basen ale Maxik dela jen hrocha.

Re: umi plavat??

Datum: 28.07.2013 | Vložil: Jarka

Zdravím, loni jsem to také řešila, když naše Kšanda /vrh X/ chtěla skákat z loďky do LIpna. Nedovolila jsem jí to, abych nemusela za ní. Ale nedávno skočila na zahradě do rybníčku, protoze jí asi zaujaly rybky a normálně se potápěla, chtěla je chytit packama a myslím, ze by se neutopila, jen nemohla vylézt ven. Jeden naš známý tvrdí , ze všichni psi plavou. Já nevím, nikdy jsem psa nemela až teď.

Re: Re: umi plavat??

Datum: 30.07.2013 | Vložil: Ladislava

Všichni psi určitě neplavou, to by totiž nemohlo být tolik utopených buldoků a že jich znám opravdu hodně. Buldok má velké a těžké tělo a krátké nožičky. Někteří sice plavou, ale jelikož mám doma bazén a občas se staně že mi tam nějaký spadne, tak vím že jdou ke dnu jako šutr. Zda by se ode dna odrazili a začali plavat jsem nikdy nezkusila. Moje nervová soustava by to nevydržela :-)

Re: Re: Re: umi plavat??

Datum: 30.07.2013 | Vložil: Hanka

:o) Guliver plave od čtyř měsíců, teď mu to dá víc práce, ale neodolá. Jsem ve střehu :o))

Buldoci

Datum: 22.07.2013 | Vložil: Zuzka

Hezký den, ráda bych tu na sebe nechala kontakt pro případ, že by se někdo z majitelů AB chtěl podělit o své zážitky a zkušenosti s nimi. Jde o našeho prvního buldoka (Ernesto z Agátové cesty), tak se ráda přiučím :-). Můj e-mail: zuzana.cejkova@seznam.cz.
S pozdravem Zuzka

Re: Buldoci

Datum: 23.07.2013 | Vložil: Ivana

Dobrý den, jsem ráda že se někdo ozval od "posledních štěňátek". My máme buldoka už čtvrtého (Dipsy), ale jako po každé si také nevím moc rady. Chytrý je, ale jen na to co je pro něho dobré :-)). Jinak zatím moc nechápe, že by se měl držet jen u nás, miluje všechny lidi, jakmile uslyší hlas vyráží a přetává vnímat okolí. Je pravda, že je nádherný a pozornost přitahuje. Snažím se ho sice nějak vychovávat, ale jde to ztuha... Váží přes 9 kg, zatím vařím, ale chutná mu dost všechno včetně země, mulčovací kůry, kamení apod. S tím mě taky zlobí, ale snad to přejde.
Všechny rady nebo zkušenosti budu vítat.


Re: Re: Buldoci

Datum: 23.07.2013 | Vložil: Zuzka

Hezký den, Ivanko,
u Vašeho příspěvku jsem se nasmála. Většinu toho co píšete, zažíváme taky :-D. Lidi miluje, ani nemusí slyšet hlas jen vidí nohy a vyráží za nimi, jako by byl hluchý na volání. A když slyší děti, tak to ho nezajímá už nic jiného :-D. Doma se někdy vzteká jak malé dítě :-). Ohledně toho, že mu chutná vše, tak to je taky přesné. Nedávno na rybách ho zaujal písek tak, že ho měl jak v nose, tak uších a o hlíně ani nemluvím. Budu moc ráda když pošlete nějaké fotečky na můj e-mail v prvním příspěvku :-). Zuzka

Re: Re: Buldoci

Datum: 30.09.2013 | Vložil: Jirka a Katka

Preji krasny den ,pravdepodobne mame segru vaseho Dipsyho a take jsem rad ze se nekdo ozval z tohoto vrhu.Mame Dixinku od Sary a je ji pet a pul mesice .Je to neskutecnej poklad a presne vidim co dela vas pejsek a nase fenka .Neskutecne pratelska na prochazkach leti ke kazdemu cloveku ze ktereho citi pritele ,deti neskutecne miluje par kamenu take pozmoulala i par der vykopala ,ale jinak ma v povaze neskutecnou cistotu a poslusnost .Od privezeni nam nacurala jen asi dvakrat na plinu na zemi ,ale jinak vzdy ceka na prochazku.Vita nas pokazde i po peti minutach co s ni nejsme zkratka uzasne stene.Radi by jsme do budoucna Dixi pripustili a jedno stenatko si jeste nechat.Budem radi kdyz kdokoli z tohoto vrhu poslete fotku sourozencu Dixi at vime jak vypadaji a samozrejme i my obratem posleme fotku.Take by jsme radi absolvovali vystavu ale nemame zadne zkusenosti ,zdali musime byt v nejakem klubu ci se jen prihlasit.Vse rady privitame .Zdravime Katka Jirka a Dixi

Re: Re: Re: Buldoci

Datum: 30.09.2013 | Vložil: Jirka a Katka

pardon nenapsal jsem email ... juras.juras@seznam.cz :-)

Yveta

Datum: 22.07.2013 | Vložil: olga

Dobrý den, hlásíme :-) další úspěch Yvetky, včera na MV v Mladé Boleslav-mezitřídai V2,RCAC v konkurenci 4 fenek :-) mějte se hezky

Snaseni s kralikem

Datum: 13.07.2013 | Vložil: Jose

Dobry den, planoval jsem vam psat email ale vidim ze je hojne uzivano i toto forum tak se zeptam zde.
Uz delsi dobu se zajimam o anglicke buldoky, sam jsem odkojen na byte a psa jsem nikdy nemel takze me zajima hned nekolik veci:
1) doporucite AB jako prvniho psa?
2) Volila by jste radeji fenecku nebo pejska?
3) A ta nejdulezitejsi: mam jiz temer 6 let kralicka, je to nase velka radost a od doby co jsme ho prinesli mu patri nas byt. Beha svobodne po byte, ma svuj pelisek kde se ale jen cisti a krmi a vetsinu casu travi vzdy v pokoji kde jsou lide. Ma dost sveraznou povahu a behem dne (zvlast behem veder) nechce byt otravovan a aktivni se stava vecer (a rano). Rozhodne jej nechceme omezovat, ale taky by nas zajimalo jak by se buldok ke kralickovi (asi 2,3kg) choval. Necha ho zit nebo se bude chtit s kralickem hrat a tim mu privodi stres? Muze AB na kralicka zautocit?
Predem dekuji za odpoved.

Re: Snaseni s kralikem

Datum: 13.07.2013 | Vložil: Ladislava

Dobrý den. 1)Tak AB jako prvního psa v životě bych klidně doporučila, je to pes jako každý jiný. Náročný je pouze chov a odchov štěňátek, to pro začátečníky moc nedoporučujeme, neboť se jedná i o finančně náročný "koníček".
2) to je velice častá otázka, pro kterou já nemám odpověď. Mám fenky i pejsky. Co se týká povahy, rozdíl nevidím. Pes je typickým představitelem plemene, je mohutnější. Záleží na vás, co vám je k srdci bližší, zda holka nebo kluk :-)
3) králík-no, těžko radit. Štěňátko si samozřejmě bude chtít hrát se vším, co je v pohybu. Dospělák, pokud bude žít ve společnosti s králíkem na něho zcela jistě nezaútočí, ale štěně by si z něho plyšovou hračku udělat mohlo. Popravdě nevím, kolika let se dožívá králík, ale 6 let mi připadá už poměrně vysoký věk.

Re: Re: Snaseni s kralikem

Datum: 14.07.2013 | Vložil: Jose

Dekuji za odpvedi. Chtel bych pejska, ale kvuli kralickovi asi jeste pockam nez budu mit bydleni ve stavu aby mel svuj vyhrazeny pokoj jak kralicek tak AB zbytek bytu. Precijen 6 let u kralicka je uz vyssokej vek, uz je to pan v letech :) a kazdou zmenu ted bude snaset hur. Jinak kralicci se dozivaji i vice jak 10 let.

Re: Re: Re: Snaseni s kralikem

Datum: 14.07.2013 | Vložil: Ladislava

No, vidíte,zase jsem poučená. to jsme nevěděla :-)

Děkuji

Datum: 10.07.2013 | Vložil: Samková

Moc všem děkuji,těch buldočků je mi líto,S Coco jsem na veterině byla a nic nezjistili a apatická je asi tak,že po hodinové vycházce chodíme asi v devět večer řádí ještě do půlnoci.Na kuchynské lince jsem zapmněla šunku Coco ji našla a do posledního plátku sežrala bylo ji třicet deka.Má zlatá paní Holmanová měla jste pravdu a na buldoky jste opravdu profesionál----máte je pěkně prokouknuté,udělala jsem to,jak jste mě poradila,nedostala nic...žádné pdstrojování,bylomě jí líto,ale vydržela jsem a Coco začala jíst a všechno,Moc děkuji avšem hezký den

Re: Děkuji

Datum: 10.07.2013 | Vložil: daša

Tak to je moooc dobře.Tak hodně zdraví.Mám radost.

růst

Datum: 08.07.2013 | Vložil: Pavla

Prosím můžu se taky zeptat kdy AB dosáhnou výšky a váhy dospělého psa prostě do kdy rostou.Moc děkuji

Re: růst

Datum: 09.07.2013 | Vložil: Ladislava

Obecně se dá říct, že do 14 měsíců.

Ideální váha

Datum: 08.07.2013 | Vložil: Dáša

Moc prosím o radu našífenečce budu příští týden 4. měsíce je možné říct kolik by mela vážit.Máme 9 kg dnes se byla vážit.Moc děkuji za jakou koliv odpoved

Re: Ideální váha

Datum: 09.07.2013 | Vložil: Ladislava

3 měsíce - 7kg
4 -11kg
5- 15kg
6-17kg
7-19kg
8-20kg

čistě orientační tabulka!!!!

Re: Re: Ideální váha

Datum: 09.07.2013 | Vložil: dáša

Moc děkuji to znamená že máme málo..Ale to neva ona to dožene .Tak bude asi menší

Re: Re: Re: Ideální váha

Datum: 09.07.2013 | Vložil: daša

Ještě dodatek ve 3.měsících měla 7.5 a budou jí 4 a má 9 kg a já se bala že je to moc .

nechce jíst

Datum: 07.07.2013 | Vložil: Samková

Hezké ráno,moc vás všechny zdravím amám prosbu Coco už třetí den nechce jíst ..miluje kuřecí s rýží a mrkví ted k tomu jenom čuchne a jde pryč, zkrátka nechce nic a taky se mi zdá,že hodně spí,mám oní strach už nevím co bych ji měla nabídnout k jídlu má 26 kg mějte se hezky

Re: nechce jíst

Datum: 07.07.2013 | Vložil: Ladislava

Zdravím vás paní Samková. Nenabízela bych nic a nechala bych ji pořádně vyhladovět. Občas se mi taky stane že některá fena přestane žrát a zatím co jsem kdy udělala blbě bylo, že jsem ji začala podstrojovat a snážet možné i nemožné. Velká chyba!!! a už to nedělám. "Vypěstovala" jsem si z ní mlsnou čubu - tím myslím Naďu, která byla proti ostatním fenám podle mě hubená. Nakonec už nežrala nic jiného, než syrovou svalovinu a stejně byla podle mě pořád hubená. Po roce jsem si řekla, že tak už to dál nejde a dostávala to, co ostatní. Týden to nechávala a dnes už baští to co ostatní a ejhle, dokonce nabrala a je už podle mě tak akorát. Nenechtě se vydírat. když bude mít Coco hlad, tak se nažere. Pokud by byla nemocná, musela by jste vidět i jiné příznaky, spaní sice k tomu taky patří, ale u buldoků se z toho moc nedá odvozovat. Taky už z ní je dospělá fena, začne být línější, nebude mít tolik aktivity a tím menší spotřebu krmení. Já podstrojuji jen fenám v druhé polovině březosti a v době kojení.

Re: nechce jíst

Datum: 08.07.2013 | Vložil: petra

Nám umřela ted v kvetnu fenecka, bylo ji rok a 2 mesice, nechtela zrat, vic spala a byla trochu vice zadychana, prikladaly jsme to k teplejsimu pocasi a ona nam umrela na srdicko. Chci rict, ze ted takove naznaky bych uz vice resila, ale nechci vas nejak strasit, jen pisi svou zkusenost.

Re: Re: nechce jíst

Datum: 09.07.2013 | Vložil: Ladislava

Nechutenství a spaní sice může mít spojitost se srdečním selháváním, ale to by tak zkušená chovatelka, jako je paní Samková určitě poznala.Ke všemu pokud vím, tak Coco je pravidelně ohledně srdíčka na veterině vyšetřovaná. K srdečnímu selhání patří právě zmíněné zadýchávaní, ale taky bledé sliznice a zmodrání sliznic i jazyka. Roční fenečka by umírat neměla, patrně se jednalo už o vrozenou srdeční vadu. je mi ji líto.

Re: Re: Re: nechce jíst

Datum: 09.07.2013 | Vložil: petra

Taky si myslime, ze to byla vrozena srdecni vada. Ale vse se odehralo v jednom necelym tydnu. Nejdrive nemela na nic naladu, pak jsem ji musela krmit, aby jedla, tak jsem s ni chtela rano zajet po 4 dnech na veterinu a v noci nam z niceho nic zacala zvracet penu a spatne dychat, ihned jsme vyrazily na pohotovost ale nestihly jsme, jeste ji ozivovaly, ale marne :-( . Ted mame doma novou buldoci krasku, tak nam pomalu vraci chut do zivota.

Re: nechce jíst

Datum: 08.07.2013 | Vložil: Jitka

Nechci malovat čerta na zed ale co Mvdr. naše fenka byla apatická takhle den a zjiszili jí selhání ledvin a bylo jíjen 20 měsíců.Třeba to je jiná a moc přeji aby se dala do pořádku.Já na nic nikdy nečekám.Držím palečky.

Re: Re: nechce jíst

Datum: 09.07.2013 | Vložil: Ladislava

Myslím, že paní Samková nezmínila, že Coco je apatická. Coco znám, je to zdravá a pěkná fenka. Znám i její paničku a vím, že je moc přecitlivělá a Coco pěkně rozmazluje :-) Jsem si jistá, že coco bude v pořádku a Vás pani Samková zdravím!!!

Re: nechce jíst

Datum: 15.07.2013 | Vložil: Jarka

Dobrý den,
máme od p.Holmanové Xandru, v srpnu jí budou 2 roky. Má aktuální váhu 23,8kg a bohužel by papala pořád, dokonce i když jí není dobře. Skončili jsme před víkenden na veterině, protože přestala chodit, strašně rychle dýchala a nemohla jsem jí uchladit a jak se asi nalokala vzduchu tak jí bolelo bříško, neboť když jsem jí zvedala do auta tak zoufale skřehotala nebo spíš řičela a to ještě nikdy neudělala. Nechali jí tam na kapačkách přes noc a nařídili, že musí 5kg zhubnout!! Udělali jí všechna vyšetření, jak laboratorní, tak rezonanci kvůli kloubům a je úplně v pořádku, ale s tou váhou nevím. V případě, že má mít klidový režim, jak jí budu držet o hladu,resp.na dietních granulích, to netuším.

Vráska

Datum: 01.07.2013 | Vložil: Rosťa

Dobrý den paní Holmanová.Naší Báře (Daisy) se asi před týdnem vráska na bílé straně pod okem zbarvila špinavě až do červena.Zkoušeli jsme to čistit několikrát denně vlhčenýma ubrouskama a taky řapíkem kdyby to byla zapařená kůže.Předtím jsem to čistil pravidelně.Vrásku si neškrábe.Poradila byste nám co s tím?
Děkuji za odpověď.

Re: Vráska

Datum: 01.07.2013 | Vložil: Ladislava

Nevím, zda vám zde někdo něco poradí, ale já radu žádnou nemám a je to bohužel úděl bélé barvy na hlavě. Myslím,že existují nějaké bělící přípravky a pudry, ale ty bych já nepoužívala. Přesně z tohoto důvodu si já nikdy nenechávám fenku s bílou hlavou. je to pouze estetická záležitost, se kterou nic moc neuděláte.

Re: Vráska

Datum: 02.07.2013 | Vložil: olga

Dobrý den, trápil nás u naší Agátky stejný problém, byl mi doporučen tento přípravek https://eshop.salonoliver.cz/hygienaociausi/458-No-more-tears-%C4%8Disti%C4%8D-skvrn-pod-o%C4%8Dima-200ml a opravdu nám to hodně pomohlo, fleky pod očima postupně mizí a celkově má naše holka i jasnější bělmo a přitom se nejedná o nějaký brutální:-) bělicí prostředek z čehož jsem měla obavu

Veterinář

Datum: 29.06.2013 | Vložil: Rosťa

Zdravím buldoky z Jižních Čech :-) .Máte někdo nějakého osvědčeného veterináře na Budějovicku?

Přibírání na váze

Datum: 27.06.2013 | Vložil: Jakub

Ahoj přátelé angl. buldoků, prosím moc o vaše zkušenosti a názory s přibíráním váhy.
Máme již tři roky jednoho buldoka,má 23 kg, je skvěle agilní, snáší dlouhé procházky, hry a je hezky nasvalený, skoro žádný tuk. Před čtyřmi měsíci jsme pořídili druhého psa, také buldoka a ten již teď v půl roce má 25,3 kg je obrovský, také snáší procházky, hry atp, nicméně jsou oba odrostlí na stejných krmných dávkách, mají i stejně pohybu. Mám se bát a řešit to nebo je to prostě dané genetikou?Přemýšlel jsem třeba o kloubní výživě abych předešel problémům?Děkuji za názory a rady...

Re: Přibírání na váze

Datum: 28.06.2013 | Vložil: Hanka

Je to asi trochu jako s lidma, hlavně že jsou zdraví a aktivní. Můj Guliver má teď v jednou a téměř půl roce 29 kg. Je hyperaktivní, na těle ani špetku zbytečného tuku, samý sval. Já kloubní podporu dávám a dávala jsem všem svým psům....geny klackem nevymlátíte :o)))

Re: Re: Přibírání na váze

Datum: 28.06.2013 | Vložil: Jakub

Dekuji

Re: Re: Přibírání na váze

Datum: 28.06.2013 | Vložil: Rosťa

Zdravím.Jakou kloubní podporu dáváte? Odkdy by se měla začít dávat? Mám 10 týdenní holčičku a má přes 6,5 kg.

Re: Re: Re: Přibírání na váze

Datum: 29.06.2013 | Vložil: Hanka

Mě se osvědčil Caniviton forte, myslím, že se může podávat od dvou měsíců, ale raději dávku zkonzultujte s vetem.

štěňátka

Datum: 27.06.2013 | Vložil: Ladislava

Tak Emilka je prodaná a krom Dorotky, která zůstává doma je zde ještě jedna fenečka, která měla jít do nového domova zítra. Právě mi volal její páníček který si je zde zamluvil, že si ji bohužel nemůže odebrat z důvodu stěhování mimo ČR. Tak je zde jedna hezká fenečka k dispozici. Nafotím ji v pondělí v novém měsíci zveřejním fotku.

Naše nové miminko

Datum: 27.06.2013 | Vložil: Ivana

Dobrý den,
zdravím všechny nové majitele štěňátek, i všechny milovníky buldoků. Náš nový člen rodiny, říkáme mu Hugo (Dipsy) nám změnil život zase od základu a ještě jsme se ho nenabažili, jak je nádherný. Doma si rychle zvykl, minulý týden už byl i na chalupě .Váží 6,9 kg, chutná mu moc, s hygienou a morálkou je to horší:-)). Ale to se všechno urovná. Jediný s čím nevím jak na něj je to, že jde po nohách, a to dost usilovně. Jestli máte někdo nějaký fígl, prosím poraďte. Děkuji a přeji všem hezký den

Re: Naše nové miminko

Datum: 27.06.2013 | Vložil: Hanka

Jak píšete, máte doma miminko, takže s "morálkou" a hygienou to musíte ustát max. půl roku. Jj, Guliver byl taky piraňa, nemohla jsem udělat na zahradě krok.....takže buď ho ignorovat a odejít, nebo dát vodítko a vzít na procházku....Časem ho to přejde, ale hlavně na to nereagujte, zastavte se, a v klídku pomalu odcházejte....Dělejte, že tam není když kouše. Ale je to síla, moc dobře si to pamatuju :o))

Re: Naše nové miminko

Datum: 27.06.2013 | Vložil: Zuzka

Taky všechny zdravím. Ani nevíte, ale docela jste mne uklidnili. Náš Toník (Ernesto) jde taky urputně po nohách, teda i po rukách (ty už jsme snad trochu omezili :-D).
Doma si zvykl hrozně rychle a energie má na rozdávání. Je to naše sluníčko :-).

Ach ten limit!!!!

Datum: 23.06.2013 | Vložil: Ladislava

Bohužel žádné novinky vkládat nemohu, protže mám překročen limit, přesto že jsem nedávala žádné fotky, ale je to vysokou návštěvností ohledně štěňátek. V novém měsíci už to bude lepší. Uvažovala jsem o navýšení limitu, ale je to docela drahé a hlavně teď už zbytečné. Od července to bude zase v pohodě. Teď se dostanu jen sem. První vrh je u nových majitelů. Zůstala jen Dorotka, která je...no, zatím průměrná a musím uznat že ve vrhu byly i mnohem hezčí fenečky, ale já to nějak neřeším. Po narození jsem na ni ukázala že zůstane doma a tak se taky stalo. Z druhého vrhu je v novém domově jeden pejsek a jedna fenečka a tento týden odejde druhý pejsek a jedna fenka. Zůstane zde tedy volná poslední fenka Emilka, která je nádherná, nejraději bych si ji nechala,ale to už bych měla těch svěřenců moc a nemám na to ani prostory. Emilka je tedy hezčí než Dorotka, ale já už Dorotku doma nechat musím, vnuci ji milují a to bych jim udělat nemohla a já věřím na intuici jako vždy, že ona mi to vrátí :-) Jinak vlastně stejně nic nového není, jen chci vložit pár fotek a video a taky odkaz na krmení.

granule royal canin

Datum: 22.06.2013 | Vložil: Vršanský

Dobrý den.
Mohla byste mi doporučit nějakou levnější značku než royal canin, při podobných výživových podmínkách?
Děkuji.

Re: granule royal canin

Datum: 23.06.2013 | Vložil: Ladislava


Zde je odkaz :
https://www.krmimkvalitne.cz/modules/bvkaffiliates?content_only=1&refid=40&c=1&r=2&id_category[]=22&id_category[]=23

Re: granule royal canin

Datum: 24.06.2013 | Vložil: Věra

Já našemu buldovi kupuji royal canin na www. profizoo.cz
Velké balení 15+3kg zdarma stojí do 1200,- Kč. Poštovné neplatím. Nebo nabízejí i balení 2x15 kg. To vyjde taky výhodně, akorát musíte zaplatit velkou částku najednou.

Re: Re: granule royal canin

Datum: 24.06.2013 | Vložil: petr

ale my myslime tady ty royal canin,specil pro buldoka
https://www.mamejeradi.cz/granulovane-krmivo-pro-psy-royal-canin/12747-krmivo-pro-psy-royal-canin-breed-buldog-3kg-3182550719797.html

Re: granule royal canin

Datum: 24.06.2013 | Vložil: Vršanský

Tak nakonec zůstanu u osvědčené kvality.Objednáno ROYAL CANIN Bulldog Junior 12kg.

Přehřátí

Datum: 20.06.2013 | Vložil: Vítek

Můžu se zeptat, jak se daří Vašim pejskům v těchto teplotách? Pro Huga je to snad premiéra co se týče teplot nad 30tky a jsme už z toho doma nešťastní - přes den ho nechceme mučit nějakýma extra dlouhýma procházkama, ale možná i díky tomu (anebo jen díky tomu že i v noci je extra teplo) se v noci vůbec nemůžem vyspat - Hugo celou noc pochoduje, spí asi tak 4-5hodin max, a my samozřejmě s ním.., neexistuje na to nějaká pomoc?, přítelkyně už navrhla ho před nocí lehcé ostříknout studenou vodou..:))

Re: Přehřátí

Datum: 20.06.2013 | Vložil: Vítek

A dneska ráno už ani nejedl..

Re: Re: Přehřátí

Datum: 20.06.2013 | Vložil: Hanka

To je mi Huga líto, Guliver to snáší celkem dobře, ráno děláme normální procházku, mě je horko, ale Guliver klidně běhá a během dne i v noci se jde rychle vyvenčit a slovy " já tady nebudu" spěchá domů. Spí normálně, jenom občas seskočí z postele a lehne si na zem. Já bych vám doporučila hodně namočený ručník ve studené vodě, zvlhčovat psovi slabiny, čumák a uši, potom ho během horka nechat pod tím neustále máčeným ručníkem.....ale snad má někdo účinnější radu. Držím palce.

Re: Re: Re: Přehřátí

Datum: 20.06.2013 | Vložil: Hanka

....když je horko někteří pesani nemají chuť jíst, to je v pohodě.

Re: Re: Re: Přehřátí

Datum: 20.06.2013 | Vložil: Jinula

My jsme kvůli naší fence dělali v bytě dlažbu, hlavně tam, kde měla pelíšek. V létě spávala na dlažbě. Když byla velká vedra v bytě, chladili jsme ji namočeným ručníkem nebo rovnou tlapky do vany. Také měla ráda led. Na zahradě milovala opalování, dovedla ležet na lehátku a slunit se, ale měla pořád k dispozici vodu a malý bazének z dětského plastového pískoviště. V něm se v létě pořád cachtala. Ale pozor na nachlazení.

Re: Přehřátí

Datum: 20.06.2013 | Vložil: Monika

My dali na balkon vanicku s vodou a cachta se ve vode, chladi se, doma pusteny vetrak, "zatim" je nam fajn :-)

Re: Re: Přehřátí

Datum: 20.06.2013 | Vložil: Ladislava

Naši buldoci to zatím snášejí v pohodě, dokonce občas jdou na prudké slunce se opalovat, ale většinou jsou uvnitř a leží na dlažbě. Hlavně žádný pohyb ani vzruch a stres. To je hodně nebezpečné.

Výstava

Datum: 19.06.2013 | Vložil: Naďa

Nechystá se někdo s pejskem na výstavu, která se koná 30.6. v Brně ?

Novinky

Datum: 18.06.2013 | Vložil: Ladislava

Staršně se omlouvám, že nevkládám novinky, ale já to nějak časově nestíhám. I když první vrh je už u nových majitelů, tak pořád mám plné ruce práce. Museli jsme na očkování a čipování a kontrolu vrhu s každým vrhem vzlášť, jezdili k nám budoucí majitelé se dívat na mrňata, potom si pro ně jezdili a tak jsem toho opravdu měla dost. Tak teď umývám ohrádky, peru hadry a počítám že ještě tak týden budu vše uklízet. Od zítřka bude odcházet druhý vrh a tak v sobotu se chystám vše napravit, vložit nějaké video, pár fotek a fotky i dopisy už od dřívějších majitelů.

Yvetka

Datum: 17.06.2013 | Vložil: olga

Dobrý den, nedá mi to, ale jelikož sdílená radost, větší radost :-)) chceme se pochlubit, že Yveta z Agátové cesty získala na včerejší NV v Klatovech-výborná 1, CAC a v květnu v Praze-výborná 2, od obou rozhodčích dostala nádherné posudky, udělala nám ta naše obludka:-)) obrovkou radost, mějte se krásně Olga

Re: Yvetka

Datum: 17.06.2013 | Vložil: Ladislava

Tak to moc a moc gratuluji a samozřejmě mě to moc potěšilo.

Re: Yvetka

Datum: 18.06.2013 | Vložil: Hanka

Gratulujeme :o)) Ale nejsme překvapeni, přece je z Agátové cesty :o))

vyziva psa

Datum: 15.06.2013 | Vložil: Petr

Dobry den,chtel bych se zeptat,protoze si chci poridit A.buldoka ale cetl jsem ,ze je drahy na vyzivu tak se chci zeptat kolik ty granule pro A.buldoka stoji. Predem dekuji za odpoved.

Re: vyziva psa

Datum: 15.06.2013 | Vložil: Monika

Dobry den, ja objednavam granule royal canin bulldog junior 12kg za 1249kc. Staci nam tak na mesic + 1tyden.

Re: vyziva psa

Datum: 15.06.2013 | Vložil: Rosťa

Dobrý den.My jsme si ve středu dovezli holčičku,tak používáme ještě royal canin,ale jedno jídlo za den jí už vaříme.Dnes měla nadrobno špagety,brokolici,mrkvičku a libové hovězí a včera byla rýže s mrkví a kuřecí srdíčka.Obě jídla strávila bez nejmenšího problému a stojí to jenom pár korun.Z každého vaření vyšlo 5 porcí,tak jsou v mrazáku.
Z jižních čech zdravíme paní Holmanovou,je to hroznej mazel,večer se nemusím ani mýt.

Novinky

Datum: 01.06.2013 | Vložil: Ladislava

Do fotogalerie jsou přidány nové fotky Kukýna, Adélky a Nadi z přehlídky MINI. Více napíšu na blog. V sekci video nebo štěňata naleznete dnešní video štěňátek. Pořád nám prší a prší a už nemáme kde sušit a tak oblečení na vyhození z uklizeného šatníku taky dobře poslouží :-) Než se vyhodí, tak aspoň ještě naposledy udělá službu.

Re: Novinky

Datum: 09.06.2013 | Vložil: Samková

Fotky z přehlídky jsou super a video štěnátek je kouzelné.Je mě trochu líto,že u nás to nevyšlo,ale snad se dočkáme příště přeji vám krásný den

Pes v kotci na zahradě

Datum: 30.05.2013 | Vložil: Petr

Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli A.Buldog může být v kotci na zahradě.Předem děkuji za odpověd.:)

Re: Pes v kotci na zahradě

Datum: 31.05.2013 | Vložil: Ladislava

Pokud máte jen jednoho pejska,tak by bylo vhodnější ho mít doma. My chovatelé, co máme víc chovných jedinců samozřejmě tu možnost nemáme a pejsky v kotcích mít musíme. Já sama mám pro pejsky postavený speciálně domeček, který je uvnitř vytápěný a má i venkovní výběhy. Mám ho postavený tak, abych z okna kuchyně a jídelny měla pejsky na očích. Samozřejmě je i pouštím po zahradě a snažím se s nimi být co nejvíce v kontaktu. Od jara do podzimu to není problém, ale zima je horší a naši buldoci zimu spíše prospí.

Ladislava

Datum: 22.05.2013 | Vložil: Limit dat překročen

Dobrý den všem, bohužel zvýšenou návštěvností stránek mám již pro tento měsíc překročený limit dat a proto nemohu na stránky dávat nové informace ani fotky. Zkouším pro Vás nové neměcké krmení, se kterým mám prozatím výborné zkušenosti. Odkaz i s článkem určitě přidám a pro nedočkavé odkaz zde : https://www.krmimkvalitne.cz/?affid=40

Re: Ladislava

Datum: 23.05.2013 | Vložil: Hanka

Já jsem taky objevila nové granule, naprosto dokonalé složením a podle Gulivera móóóc dobroučké. Je to holistická řada Annameat Manitok. Těším se na nové fotky :o)

poprvé na trávě

Datum: 19.05.2013 | Vložil: Samková

Tak na ně koukám,to je nádhera a premýšlím ,která je asi Dorotka.Na tý trávě jim to moc sluší,hned mě ta štěnátka udělala hezčí den......přeji jim hodně štěstí a milující páničky...krásný den

Re: poprvé na trávě

Datum: 19.05.2013 | Vložil: Hanka

Jsou nádherní k umuchlání..dala jsem si za úkol se na ně už nedívat, mám moc silné pokušení do jedné fenečky jít....:o)

Re: poprvé na trávě

Datum: 20.05.2013 | Vložil: Rosťa

Pěkní caparti.Jak se tak koukám na třetí foto,tak z tý naší holčičky bude jednou atletka - umí nejhezčí provaz :-)

mimina

Datum: 12.05.2013 | Vložil: Ladislava

Právě jsem vložila aktuální fotky na blog. Omlouvám se všem, kdo čeká na jednolivé fotečky miminek, které mají u nás zazálohované, ale já se nějak přecenila a zatím to nestíhám. Snad v týdnu se už dočkáte.

Re: mimina

Datum: 13.05.2013 | Vložil: Samková

Moc Vás zdravím,miminka jsou nádherná,přeji vám všem hodně zdraví a hlavně Vám hodně síly,zvládnout takovou nadílku.....ale je to krása

Re: mimina

Datum: 13.05.2013 | Vložil: Hanka

Já se na mimina nemůžu dívat, hned bych si jedno vzala, musím se moc přemlouvat, jsou tak nádherná až k umuchlání.

Re: mimina

Datum: 17.05.2013 | Vložil: Naďa

Jsou opravdu nádherní. Moc gratuluji.

Nádhera

Datum: 03.05.2013 | Vložil: Naďa

Moc gratuluji k těm krasavcům. Je na ně opravdu krásný pohled. Jsou miloučcí a moc a moc nádherní. Hodně štěstíčka :))

miminka

Datum: 02.05.2013 | Vložil: M.Schiffner

Mimina jsou nadherny.Hned bych zase jedno brala:-) ale Udo by to asi neprezil,je to peknej zarlivec,zarli doma i na manzela:-)Jinak vsechny zdravim.

Royal Canin

Datum: 02.05.2013 | Vložil: Ladislava

Dobrý den, právě mi přišla akční nabídka na Royal Canin, jelikož jsem jako Ch.st. u nich zaregistrovaná. Medium Starter 20kg za 1518,- Kč, Junior 1448,- Kč a Adult 1179,. Kč. Jsou to opravdu velice výhodné ceny a proto pokud někdo, kdo máte od nás pejska chcete této nabídky využít, můžete mě kontaktovat.

Udo

Datum: 30.04.2013 | Vložil: M.Schiffner

Dobry den pani Holmanova.Tak jsem dnes jen tak z nudy brouzdala na internetu a zjistila jsem,ze Udovo tatinek (Ch.Muffin)uz nezije:-(

Re: Udo

Datum: 30.04.2013 | Vložil: Ladislava

Jo, jo. Už jsem to psala zde na diskuzi v loňském roce, ale nechtěla jsem tenkrát přímo jmenovat o jakého pejska se jedná.

Klíšťata

Datum: 28.04.2013 | Vložil: Vítek

Můžu se zeptat, co užívate proti klíšťatům? - během posledních 2 dnů jsme už 2krát museli s klíšťákama bojovat, a moc nás to doma nebaví..:)
Jinak štěnátka jsou krásná, o tom není debat:)

Re: Klíšťata

Datum: 28.04.2013 | Vložil: Ladislava

Tak to vám moc neporadím, protože s tím nemám moc zkušenost. Snad někdo tady poradí nějaký antiparazitní obojky, kapičky mezi lopatka - ty občas dávám i já je to i na odčervení atp. Naši psi jsou ve cvinkru, dvorek je taky z velké části v zámkové dlažbě a vůbec kolem domu máme poměrbě více "betonu" než trávníku a i trávník z důvodu vnoučat často sekáme, tak s klíšťaty problémy nemáme.

Záznamy: 701 - 800 ze 1390
<< 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >>

Přidat nový příspěvek