Anglický buldok diskuze

Zde probíhá veřejná diskuse, kde se můžete ptát ostatních lidí na cokoliv, co se týká anglických buldoků, odpovídat jim nebo se prostě jen dělit o vlastní zážitky a zkušenosti s anglickými buldoky. Diskuze o anglických buldocích je tu jen pro vás, tak využijte možnost a diskutujte o tomto báječném buldočím plemeni.

Pro nový příspěvek musíte zajet až úplně dolů...pod všechny příspěvky a tam naleznete tabulku, kam napíšete svůj příspěvek. A nebo můžete jen odpovědět na příspěvek jiného návštěvníka.

Veřejná diskuze na téma anglický buldok

Re: Sraz buldoků

Datum: 18.05.2015 | Vložil: martin

také prijedeme.-)

Re: Sraz buldoků

Datum: 18.05.2015 | Vložil: Markéta H.

Super, určitě dorazíme a už se moc těšíme :-)

Re: Re: Sraz buldoků

Datum: 19.05.2015 | Vložil: Bára

Přijdeme s Bertou rádi!!!

Re: Re: Re: Sraz buldoků

Datum: 21.05.2015 | Vložil: Edita

Také s Matyldou dorazíme :)

Třetí víčko a další starosti

Datum: 11.05.2015 | Vložil: Pavla

Dobrý den,to jsem zas já,tak dnes z druhého oka rekulerně vyskočila bulka jak něco,tak jsem to zatlačila,pak zas a zas se podařilo přidržet oko a dobrý,ale teda začínám trochu plašit.O víkendu ho hlídala chovatelka a vrátil se opět zvířátkovytého typu ze smečky a jen si čůrá do pelechu,jako má dva pročůrané,bude spát na larise a ještě má plno boláků na hlavě strupy,škrabe si to,já doufám že je jen pokousanej od těch dalších psů s kterýma byl,vydesinfikovala jsem to,ale jsem z toho úplně špatná,nějak se mi rozsypává.Jo a to kakání máme stejně,první jakš takš a pak se to španě sbírá teda.Krmím buldočí royal,syrové i vařené.Máme 4měs bez 10 dnů a má 12kg je to hovádko.Jo a hůrááá klesla nám i druhá kulka,trošku jsem ji stimulovala a dolezla,čím desinfikujete třeba ty boláky,mám taky ten hypermangan?díky pk

Re: Třetí víčko a další starosti

Datum: 14.05.2015 | Vložil: Ladislava

To oko vám nebude dělat dobrotu...to bude chtít odstřihnout. Já, pokud se jedná o kvasinkovou infekci, tak hypermangan je má první volba a zatím nikdy nezklamal. Ale stroupky...nevím, nevím, o co by mohlo jít. Nechte raději udělat seškrab na přítomnost parazitů. Že by byl pokousaný na hlavě, to se mi moc nechce věřit.
Já infekci řešila v pondělí. V sobotu jsem byla s fenou na výstavě a byla ve výborné kondici. Je to ale blbka a v kotci ji zachutnalo dřevo a rozkousala celej plot. Jak prolézala prokousanou dírou sem a tam, tak si odřela hlavu, okamžitě se ji do toho dostala infekce a nepřejte si vidět, jak vypadala. Mokvavé až hrůza. Kdyby se to stalo v pátek před výstavou, tak by mě snad ranila mrtvice. Naředila jsem hypermangán, hlavu ji prolila a prodrhla až na kůži a druhý den by se na ni nic nepoznalo...až na to, že má trochu prořídlou srst a hlavě. A pěkně šla do jiného kotce....který nemá dřevěný plůtek. :-)

Průjem

Datum: 05.05.2015 | Vložil: David Hercig

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nemáte podobný problém, nebo jestli jste ho měli.

Náš anglický buldok má 4 měsíce a váží necelých 12kg. Od začátku co ho máme papá granulky Fish4Dogs bílé ryby. Poslední dobou cca týden zpátky - 10 dnů začal mít řidší stolici až průjem. Jenže ne pořád. Když venčíme ráno tak pokaždé "pěkné" pevné hovínko :). Další venčení už to má tvar ale není to pevné a někdy je to až průjem. Baští pěkně, je hravý. Ve stolici není krev. Samozřejmě dostává piškotky, ale ne moc piškotky i dělíme na menší části. Nevíte někdo prosím čím to je, nebo co dělat aby měl jen pevné hovínka?

Děkuji za odpověď,
S pozdravem,
David Hercig

Re: Průjem

Datum: 05.05.2015 | Vložil: Bára

Dobrý den,

mám buldočí holčičku tříletou a ta mívá občas průjem či řidší stolici, vždy po delší procházce, první hovínko je ok a pak už jen tak ´´kadí´´ aby se neřeklo... Má to celou dobu a nikdy mě nenapadlo se s tím zaobírat, myslela jsem si, že je to tím jak se rozběhá, že jí to třeba víc ´´povolí´´? Nevím jestli jsem vás nějak uklidnila, nebo já něco přehlížím, ale má to celou dobu, co jí máme a nemocně tedy rozhodně nevypadá....:)))

Re: Re: Průjem

Datum: 06.05.2015 | Vložil: Hanka

To je úplně normální, mají to všichni psi, pohyb jim pomáhá i k peristaltice střev........v poho :o) dočišťují si střeva :o))

Re: Průjem

Datum: 07.05.2015 | Vložil: Ladislava

Anglický buldok a to především štěňata mívají velice často řídkou stolici, které já rozhodně průjem neříkám. Já se domnívám, že je to tím, že hodně baští....čím více toho sežerou, tím řidší stolici mají. Průjem považuji až když je to vodové, zapáchající a několikranásobně za den...ne jen 3 x. Průjem jako takový je pro štěňátka velice nebezpečný, ale to myslím štěňátka kolem 3-5 ti týdnu. Toho se obává každý chovatel a musí se okamžitě řešit. Ale řídkou stolici bych neřešila. Pokud je pejsek v dobré kondici, nehubne, má chuť k jídlo, tak je vše v pořádku.

Re: Průjem

Datum: 09.05.2015 | Vložil: David Hercig

Všem moc děkuji za odpovědi. Hned jsem klidnější.

třes hlavy

Datum: 02.05.2015 | Vložil: Monika

Dobrý den, prosim o názor, nasi Abbi se z ničeho nic se zacala trast hlava, byla normalne v klidu a behem tresu, ktery trva vteřiny je pri vedomi a reaguje. Podle veta je to epilepsie, ale nam se to nezda.

Re: třes hlavy

Datum: 02.05.2015 | Vložil: Ladislava

Já se domnívám, že půjde o nějakou neurologickou vadu, ale epilepsie ne, ta má trochu jiné příznaky a není u buldoků běžná. Naopak podobný třes hlavy, dezorientace atp., tak na to se mi už pár majitelů pejsků ptalo co by to mohlo být. Já sama jsem to nikdy u buldoků neměla. Zatím bych se tím nezabývala, pokud by se to mělo opakovat častěji, prodlužovat a přidávat další příznaky, potom bych fenku nechala prohlédnut neurologem.

Re: Re: třes hlavy

Datum: 02.05.2015 | Vložil: Monika

V podstate to mela jeden den tak 6 x a dalsi den v noci 1x . Od te doby je klid, je hrava, zere, pije... byly jsme i za neurologem, ale jeho jediny plan byl, jit pod narkozu a zjistit zda jde o epilepsii, coz mi rozhodne nechavat ted nebudeme, paklize by to melo vetsi intenzitu, budeme to asi resit.

štěňátka

Datum: 29.04.2015 | Vložil: Ladislava

Pro všechny, kteří netrpělivě očekáváte štěňátka od Ewelíny mám špatnou zprávu. Ewelína začala předčasně rodit a všechna štěňátka byla tedy samozřejmě neživotaschopná. Proč se tak stalo nevím...nikdy se mi to nestalo, ale jak se říká...vše je jednou poprvé.

Re: štěňátka

Datum: 29.04.2015 | Vložil: Jirka Antoš

Ježíš to je nám líto

Buldok a schody

Datum: 25.04.2015 | Vložil: Marcela

Dobrý den, v budoucnosti plánuji pořízení buldočího společníka, protože si me strašně získala jejich povaha a tak vůbec... :) Vaše stránky mě nadchly a již uvažuju, že až konečně přijde chvíle pořízení, obrátím se na Vás. Ale i když o pořízení uvažuji až za několik měsíců, už teď řeším jednu věc, která by mne snad jako jediná mohla od tohoto plemene odradit spíše kvůli zdraví pejska než čemukoliv jinému. Bydlím v rodinném domě v bytě ve druhém patře, takže cca 30 schodů bez výtahu a slyšela jsem již několik názorů, že schody menším a středním psům z dlouhodobého hlediska moc nevyhovují. Hlavně mne tedy od toho odrazuje kamarádka, která měla taktéž v rodinném domku se schody hrubosrstého jezevčíka, který měl ve stáři veliké problémy s páteří... tak jsem se chtěla zeptat, jestli je to skutečně problém a měla bych popřemýšlet o jiném plemeni? Nechtěla bych, aby pes jakkoliv trpěl každodenním chozením po schodech, ale zase AB byl vždy můj vysněný pes...za jakékoliv ujasnění budu vděčná :)

Re: Buldok a schody

Datum: 26.04.2015 | Vložil: Ladislava

Tak na tento vzkaz odpovím, až zítra pečlivě spočítám přesně schody v našem rodinném domě :-) ...a to jich tu máme taky požehnaně a buldoci se na nich řádně prohánějí :-)))))))))

Re: Re: Buldok a schody

Datum: 26.04.2015 | Vložil: Marcela

:))) Děkuji, to jste mě uklidnila. Vím, že to kamarádka myslí dobře po vlastní špatné zkušenosti...

Re: Re: Re: Buldok a schody

Datum: 26.04.2015 | Vložil: Ladislava

Tak jsem je spočítala. Ze zahrady jich mám do bytu 11 a od hlavního vchodu 9. Ale fenky běžně lezou k vnoučatům do prvního patra a tam máme dubové leštěné schody. Po nich se jim chodí blbě a tak chodí opatrně. Nahoru to vylítnou, ale dolů si dávají pozor. Schody nejsou pro buldoka ideální, to je pravda, ale pokud budete chodit pomalu, tak to buldok zvládne. Jezevčíci mívají problémy s páteří i bez schodů....prostě každé plemeno má své problémy.

Vše nejlepší k narozeninám vrhu E

Datum: 22.04.2015 | Vložil: Zuzka a Toník

Dobrý den, všem bych chtěla popřát vše nejlepší k dnešním narozeninám sourozencům Toníka (Ernesta) z vrhu E ;-)

Re: Vše nejlepší k narozeninám vrhu E

Datum: 23.04.2015 | Vložil: Ladislava

Tak to se k přání připojuji :-)

bonitace

Datum: 21.04.2015 | Vložil: linda

dobry den, mohla bych vas poprosit o nejaky popis prubehu bonitace? Jak to chodi, co musi pejsek umet, s cim musi pocitat panicek atd? Mame 8mesicniho pejska a az k tomu dospeje, tak bysme mu radi doprali stat se otcem.-)

Re: bonitace

Datum: 21.04.2015 | Vložil: Ladislava

Co musí pejsek umět si přečtěte zde v sekci Váš buldok a příprava na výstavu. To stejné, co se posuzuje na výstavě, tak se posuzuje i na bonitaci. Před bonitací musí pejsek být i vystaven a výstavě. Pro chovnost nestačí pouze bonitace.

Vařené kuřecí maso

Datum: 18.04.2015 | Vložil: Petra

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat máme 5 mesicniho AB a občas mu dáváme vařené kuřecí maso. A chtela bych se zeptat zda mu to nemůže nějak vadit ? Protože většinou potom se mu nejde poradně vykakat.Jakoby měl zacpu.
Děkuji za odpověď

Re: Vařené kuřecí maso

Datum: 19.04.2015 | Vložil: Ladislava

Pokud mu vařené kuře dáváte včetně kostí a jen občas, tak samozřejmě po tom zácpu může mít. Vařené kosti, způsobují zácpu. Dávejte mu spíše syrové maso včetně kostí, ale s mírou. Třeba 3-4 krky nebo jedno stehno rozsekané na kousky či půl skeletu.

třetí víčko

Datum: 11.04.2015 | Vložil: Pavla

Dobrý den,před týdnem jsme si domů dovezli Hugoška,je úžasnej,kousavej,věčný můj stím kam se hnu je u mě,čeká nás operace kýly a od čtvrtka pozoruji na očičku takovou růžovou blanku zespod,našla jsem si tady že se tomu říká třetí víčko,nemůžete mi někdo prosím poradit jak a co dál,musí na operaci?Dělá se to pod narkózou?Mám strach a nechci aby měl dvě narkózy takhle brzo s očičkem i kýlou.Prosím o radu.Děkuji P.

Re: třetí víčko

Datum: 11.04.2015 | Vložil: Ladislava

Je to harderova žláza, slzná žláza...třetí víčko....to je jedna a ta samá věc. Vyhřeznutou některý vet chce přišívat, někodo odstranit pod narkozou. já osobně nechávám umrtvit pouze očičko vykapáním a nechávám odstřihnout bez narkozy.

Re: Re: třetí víčko

Datum: 11.04.2015 | Vložil: Pavla

Děkuji moc za odpověď.Snad nám pomůžou.

Re: Re: Re: třetí víčko

Datum: 16.04.2015 | Vložil: Pavla

Tak jsme byli na veterině a čeká nás operace kýli,očičko to zatím ještě třetí víčko není,ale je to podrážděné a kapeme,v každým případě nechtěl ani slyšet o odstranění,samo kdyby,tak to chce přišít že to plní zvlhčování oka a uvedl jako příklad že teď kdosi zažaloval veterináře za odstranění víčka a psovi schlo oko a vysoudili 300tis odškodný,takže on rozhodně za přišití,no snad se to uklidní.Papírák za takovej balík a ještě k tomu nemáme sestouplá varlata a ty snad časem pokud nesestoupí bude chtít taky z břišní dutiny vyoperovat.Říkal že buldok je super pes ale jen pro veterináře,no tak snad ne a aspoň něco krom té kýly spraví.

Re: Re: Re: Re: třetí víčko

Datum: 17.04.2015 | Vložil: Ladislava

....aha...tak já bych se rozhodně poohlédla po jiném veterináři a to myslím naprosto vážně. A varlátka...opravdu nejsou sestouplá? Ani jedno? A to jste nevěděli a prodávající vás na to neupozornil? To je taky docela s podivem. To vám oznámil tuto skutečnost veterinář? Docela by mně zajímalo, z jaké CHS pejska máte a ke kterému vetovi chodíte. Pošlete mi prosím mailík...děkuji.

Re: Re: Re: Re: Re: třetí víčko

Datum: 17.04.2015 | Vložil: pavla

Varlatko citime jedno,druhe nenahmatelne,uz pri odberu,kyla se spravi a to varlatko jeste je snad cas sestoupi uvidime.varlatka měl jen jeden pejsek ale Hugosek byl proste. AB tlapy mohutny krasny nejhezci vzala jsem si ho s vedomim i s malou kylou,chovatelka chtela odoperovat ale vet.az ve 4 mes.coz ja uz jsem chtela pejska mit doma,je jinak uzasnej az na to kousani noh to se neda vydr,ma 9kg a jeste nema 3mes,chovatelku neprasknu omlouvam se,bylo vse po dohode a varlatka snad jeste uvidime.veterinar je Pavel Galko a myslim si ze je spicka ve svem oboru,ovsem to vicko mi rikaj vsichni vyriznout,ale on me uplne dostal,pred tim bych nevahala,ale ted nemuzu,snad se to uklidni a nebudu to muset resit.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: třetí víčko

Datum: 17.04.2015 | Vložil: martin

my jdeme na operaci s tretim víčkem v utery...vet taky nechtel slyset o odstrihnuti...pry by se mu muselo uz porad kapat do oci kvůli suchemu oku...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: třetí víčko

Datum: 17.04.2015 | Vložil: PAVLA

No právě,přeci nemůžu jít proti vet.který tomu rozumí a jedná v zájmu zdravý psa a jaké tedy máte zkušenosti vy,po vyříznutí vždy vše ok bez dalších problémů a po přišití je možná recidiva a opakování ci co?Děkuji

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: třetí víčko

Datum: 17.04.2015 | Vložil: Markéta

Dobrý den, náš vet také nechtěl o stříhání ani slyšet. Nechali jsme mu ho tedy přišít a super, pejsek narkózu i vše ostatní zvládl na jedničku. Ani si to pak neměl snahu drbat, tak byl v podstatě od druhého dne bez krunýře. Dnes jsou to cca 3 měsíce a vše drží jak má, doufám, že napořád :-)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: třetí víčko

Datum: 17.04.2015 | Vložil: Pavla

No a ted babo rad.dnes strasna situacion,to nase kousavy Pako jak se mota porad kolem nohou potkal sousedku zamotal se pred barakem a ja nez stihla pomyslet sousedka asi 70let se valela po zemi nic zlomenyho ale hlavou buchla zem oko modry strasny jsem ju sbirala rozcvicovala no strasny,proc se tak mota ja chodim jak mlynar bo porad je jak agility pes

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: třetí víčko

Datum: 17.04.2015 | Vložil: Ladislava

Rozhodnutí je vždy na majiteli pejska. Já má zkušenost takovou, že nechávám vystřihnout bez narkozy a problémy nemám...žádné doživotní kapaní.Buldoci mívají s očima problémy...ale to i když nemají absenci třetího víčka. Paradoxně moji buldoci, kteří mají vystřihnuté víčko, tak problémy s očima nemají. Ale znám bohužel několik případů, kdy se štěně při narkoze právě při operaci víčka neprobudilo....a proto doporučuji to, co doporučuji....ale jak píšu, je to rozhodnutí každého majitele. Co se týká varlátka, tak dohoda je dohoda a byla to vaše volba....pochopila jsem to tak, že jste netušila, že varlátka nejsou tam kde mají být a to by nebylo správné. Ale pokud teď není hmatné ani v třísle, tak bych byla poměrně dost skeptická, zda ještě sestoupne.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: třetí víčko

Datum: 17.04.2015 | Vložil: Pavla

No to je psycho už,takže teď nejlíp nemyslet,protože to se mi nemusí probudit už u operace kýly,já vám rozumím,ale musíte chápat i vy mě,že teď opravdu babo raď.Varlátka nesestouplá asi nemají na funkci rostlináře vliv,bo mi "jezdí"po noze už teď,myslím jako kopuluje,drápe u toho hrůza,děsím se co mě čeká až doroste do hovádka.Jsem z něj dorvaná jak samica už teď.Je to ďábel.Děkuji moc za názory,vůbec nevím jak bych se teď rozhodla,budu kapat dál,varlátka stimulovat,ke kýle se modlit a užívat si s ním vše krásné,moc jsem si ho přála roky a teď po 2 dětech mám třetí a je to špica.A strašně potřebuji k tomu všemu užití i vás,sdílet taky tu vaši radost i trápení z AB.Díky jste skvělí P.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: třetí víčko

Datum: 18.04.2015 | Vložil: Ladislava

Chápu Vás...věřte, že ano. Jsou problémy, které se prostě v narkoze řešit musí. S tím nic nenaděláte. Např. zmíněná kýla. Pokud je to skutečně kýla, která může být na životě ohrožující, tak se prostě musí řešit. Nevím, jak rozsáhlou kýlu má váš pejsek. Pokud je jen nepatrná, tak já bych ji operovat nedávala, ale nevím, zda vy můžete posoudit zda je nepatrná, nebo ne. Ta slzná žláza vím ze zkušenosti, že se prostě jen vystřihne, je to zákrok asi tak na 15 min. a odcházím od veterináře s pejskem, na kterém nepoznáte, že se mu právě něco z oka odstřihlo. Já jako chovatelka tady ta štěňátka vypiplám jako děti, ten vztah k tomu člověk prostě má a je mi vždy moc líto, když mi někdo zavolá, že jim pejsek zemřel na operačním stole. A rozhodně nesouhlasím s názorem vašeho veterináře, že buldok je fajn...ale že je to ....jiným slovem - zlatý důl pro veterináře. To kdysi tak bývalo, to je pravda. Dnes tomu tak není. Buldok je pes, jako každý jiný, má své problémy, to je taky pravda, ale můj syn má německého ovčáka a já mohu naprosto s klidným svědomím říct, že on má se svojí fenou problémů víc, než já se všemi buldoky dohromady. U buldoka je rozhodně nejdůležitěší mít svého veterináře, který buldokům rozumí a zná je. To je pravidlo, které ctím a uznávám...ne, že pan doktor je kapacitou ve svém oboru. To opravdu ne.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: třetí víčko

Datum: 18.04.2015 | Vložil: Pavla

Dekuji moc za pochopeni.Kyla ma malinkou bublinku asi jak nehet palce a v brisku diru asi 2cm ze tam jde. Strcit akorad prst vet.rikal ze se to nestahne,ze se to jednoduse stahne k sobe ale nejdriv 4mes az mu dozraji plice atd aby vse lip dal,nebudu myslet na to co by kdyby to bych zesilela,uvidime. Zatim ho to vubec neomezuje,nezhorsuje se to a klidne to muzu vyfotit a MMS poslat ci meil pokud je to mozne i ocicko.dnes jsme odcervili a libi se mi vas jidelnicek tak jsem zkusila i syrove maso a uspech byl. Po nem jak sileny,takze jime Buldoci junior royal,vareny k obedu a ted plus syrove at ma od vseho to nej,akorad deti mi zacinaj zarlit na psa ze ma vic pece.dekuji jeste jednou.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: třetí víčko

Datum: 20.04.2015 | Vložil: martin

tak jsme planovanou operaci v narkoze zrusili a dnes jsme nechali zlazku odstrihnout...bali jsme se jestli toho naseho neposedu udrzime, ale byl statecnej a vse probehlo hladce raz dva...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: třetí víčko

Datum: 23.04.2015 | Vložil: Ladislava

To jsem moc ráda. Já mám s odstřihnutím opravdu dobré zkušenosti. Nechci to zakřiknout..., protože jak se říká....vše je vždy poprvé...ale nikdy jsem žádný problém neměla.

Nová stenatka

Datum: 03.04.2015 | Vložil: Karolína

Dobry den, chtela bych se zeptat na kdy priblizne planujete dalsi stenatka buldocku. Nemuzu uz se stenatka dockat:-))

Re: Nová stenatka

Datum: 04.04.2015 | Vložil: Ladislava

Mám nakrytou fenku Ewelínu a zatím se chová, jako že možná i březí je. Tak zhruba za týden už budu vědět, zda to předstírá, nebo zda skutečně mimina čeka.

Sraz AB - odchovy z Agátové cesty

Datum: 03.04.2015 | Vložil: Ladislava

Na společné návštěvě našich miláčků pracuji a určitě bude....jen...čekám na trochu lepší počasí !!!! U nás nějak poslední dobou padají z nebe kuličky připomínající sníh, je hnusná zima a ještě hnusnější vítr. Jsem z toho arogantně vzteklá a do takového počasí nevyženu ani své psy...tak vydržte...já se vážně těším :-)...a taky jsem moc zvědavá!!!

Re: Sraz AB - odchovy z Agátové cesty

Datum: 18.04.2015 | Vložil: Rosťa

Každý den čekám že se objeví termín srazu a teď máme utrum-Barborka začala hárat :-( To jsme se tak těšili na ostatní buldíky. Nebyla by možnost sraz odložit ke konci května?

svědění

Datum: 23.03.2015 | Vložil: Petra

Dobrý den, s Oliverem řešíme svědění hlavy. Krmím bezobilným Taste of the wild, objednala jsem velký pytel, ale nejspíš to byla špatná várka, nevím, vypadali granule jinak a po chvíli se začali Oliverovi zapařovat vrásky a celkově ho svědila hlava, kterou si rozdrápal do krve mezitim co jsem byla v práci, hned jsem šla k vetovi, který mu dal antb aby se mu tam nedostala infekce a že by ho to mělo i přestat svědit, má je od středy, celou dobu se mu to hezky hojilo ale od včera se zase snaží drbat. Ted taky krmím TOTW ale lososovým ihned poté co začal tyhle žrát tak se mu to přestalo zapařovat, nevím jestli to s tím mělo souvislost. Každopádně už nevím čím mu to mazat aby ho to nesvědilo, pravidelně mu to čistím slabým roztokem hypermanganu a mažu mastičkou maggie. Tak se chci zeptat jestli jste se s tím někdo nesetkal, nejspíš asi budu muset změnit granule úplně, že? Už jsem fakt zoufalá, nechci aby mu pořád vet cpal nějaký antb.

Re: svědění

Datum: 24.03.2015 | Vložil: Ladislava

Zmíněné granule neznám. Dřívě se prodával Prurived...prurivet...nevím přesně. Byl vynikající na kožní problémy. Ale určitě nechte udělat stěry na přítomnost parazitů.

krmení

Datum: 21.03.2015 | Vložil: martin

dobrý den, krmíme našeho půlročního AB 3x denně, kdy je vhodné přejít třeba na krmení 2x denně?
PS: žral by pořád.-)))

Re: krmení

Datum: 22.03.2015 | Vložil: Ladislava

Půlročního bych už určitě krmila jen 2x denně. A velikost porcí podle toho, jaký je....to se nedá jednoznačně určit. Já mladé psy krmím ..tak nějak co sežerou. Oni se zažerou a potom překvapivě v dospělosti už zase tak moc nebaští. Dospělé krmím 1x denně.

Klíšťata

Datum: 18.03.2015 | Vložil: Markéta

Dobrý den, máme půlroční štěně AB. Poradíte mi, prosím, jestli je jako odpuzovač klíšťat lepší obojek nebo takové ty kapsličky kupované v lékárně? Nebo máte někdo jiný lepší tip? Moc děkuji za odpověď.

Re: Klíšťata

Datum: 21.03.2015 | Vložil: Hanka

Já používám pipetu Frontlain, na ostatní je Guliver dost citlivý, svědí ho. Ale to záleží co se osvědčí vám.

Re: Klíšťata

Datum: 21.03.2015 | Vložil: Rosťa

Dřív jsme používali Frontline,ale na doporučení jsme přešli na Advantix. Po aplikaci se sice Bára tak půl minutky ošívá,ale je účinnější a navíc je i na bodavé mušky. Téměř každý den chodíme do lesa,tam je těch placatých štípacích mušek plno.Za loňský rok jsme si přinesli jenom jedno klíště a i to bylo díky Advantixu chcíplý. Je ale potřeba ho vyzkoušet, protože to každý pes nesnese.

rýma

Datum: 16.03.2015 | Vložil: Kateřina

dobrý den, chtela bych se Vás zeptat. Celou noc jsme s buldočkem nespali. Porad se budil a mela jsem pocit, ze se mu blbě dýchá. Poté jsem mu z nosu utřela kapesníkem trochu soplíku do takové jako kdyby hnědé barvy. Štěňátko ma 9 týdnu. Deluji za odpověď

Re: rýma

Datum: 16.03.2015 | Vložil: Ladislava

Tak to se mi moc nelíbí, to máte štěňátko pravděpodobně doma max.pár dnů.....zavolejte mi na tel. 602864234 raději co nejdříve..a určitě bych na vašem místě kontaktovala chovatele.

vztah ke kockam

Datum: 12.03.2015 | Vložil: Leni

Dobry den chtela bych se zeptat mam doma 6-ti leteho kocoura a chci si poridit ang.buldocka a bojim se jak se budou snaset,mate nekdo zkusenosti?moc dekuju

Re: vztah ke kockam

Datum: 13.03.2015 | Vložil: Hanka

Já sice přímo kočku nemám, ale z mých známých kam s AB jezdíme, má kočku. Guliver kočky vůbec neřeší, chce si s nima hrát, ovšem kočky ho zatím vždycky napadly......takže snad napíše někdo, kdo to soužití zná přímo z domova.

Re: Re: vztah ke kockam

Datum: 13.03.2015 | Vložil: Barbora

Já jsem si Bertu přivedla domů, když mé kočce bylo 7let... Berta si jí skoro půl roku vůbec nevšimla a kočka jí celou dobu (možná až do teď pozoruje jako malé zjevení....:) musím podotknout, že moje kočka je velmi plachá... Když si Berta chce s ní hrát, kočka jí uteče, nebo jí sekne packou, vždy ale se zataženými drápky... Jejich soužití vypadá po třech letech dnes vypadá tak, že Berta si kočky nevšímá, kočka z ní má trochu srandu a jeden tým tvoří ve chvíli, když něco vařím a ony obě dvě sedí vedle sebe v kuchyni....:) myslím, že buldok je ke kočce ideální a ona až po chvíli pochopí, že její domácí postavení nenarušuje, bude ho tolerovat.....

kasel

Datum: 04.03.2015 | Vložil: Veronika

Zdravim
Mame 4leteho AB a asi tak pred tydnem zacal kaslat.Nejdrive to vypadalo,ze mu uvizl vlas v krku nebo neco podobneho.Na par dni to zmizelo a ted se mu to zase ovjevuje,ale jen pri nejake fyzicke cinnosti a Taky ne pokazde. V noci spi normalne. A na jeho nalade se taky nic nezmenilo.Postup je stejny,jakoby mu uvizlo neco v krku a chvili trva,nez se to zklidni. Zitra se chystam koupit jitrocelovy sirup,treba mu to pomuze. Ale mam obavy,ze to bude vaznejsi. Prosim o radu dekuju

Re: kasel

Datum: 04.03.2015 | Vložil: Veronika

Jo a taky se pri tom vzdycky vyzvraci

Re: Re: kasel

Datum: 04.03.2015 | Vložil: Ladislava

Pokud vyloženě kašle, tak by bylo na místě ho nechat prohlédnout veterinářem. Kašel pro buldoka...navíc pokud by to byl psincový kašel je poměrně vážné onemocnění.

Re: Re: Re: kasel

Datum: 04.03.2015 | Vložil: Veronika

Dekuji.Dam vedet.

Re: Re: Re: Re: kasel

Datum: 05.03.2015 | Vložil: Veronika

Dnes jedeme k veterinari... Podle tech priznaku to vypada na psincovy kasel

Re: Re: Re: Re: Re: kasel

Datum: 05.03.2015 | Vložil: Veronika

Doufam,ze nejdeme pozde... zrovna nedavno jsem si rikala,ze nema zadne zdravotni problemy,co se tyce buldoku..a je to tu.Drzte place

Sraz AB - odchovy z Agátové cesty

Datum: 04.03.2015 | Vložil: Ladislava

Tak na základě spíše vašeho nápadu...musím uznat, že by to vůbec nemuselo být špatné. Prosím o i info na mail ..holmn@volny.cz jaký den by vám více vyhovoval, zda sobota nebo neděle.a kolikatá hodina...zda kolem oběda a spojit to i s obědem....musela bych personál restaurace informovat a taky domluvit, zda při nepřízni počasí můžeme být uvnitř...ale myslím, že by to nebyl problém. Určitě v dubnu, abych měla dostatek času obvolat majitelé buldoků. Mohla by to být vydařená akcička :-)

Re: Sraz AB - odchovy z Agátové cesty

Datum: 04.03.2015 | Vložil: Rosťa

No ten oběd nevím,personál by to nemusel psychicky vydržet. Bára je zvyklá s náma sedět na židli u stolu. :-)

Re: Sraz AB - odchovy z Agátové cesty

Datum: 11.03.2015 | Vložil: petr

Kdyz sem pred 2 rokama navrhoval sraz buldoku z Agatovy cesty tak se nikdo neozval :((
tak jestli se sejdete tak sem vlozte fotky

Re: Re: Sraz AB - odchovy z Agátové cesty

Datum: 12.03.2015 | Vložil: Ladislava

Já si na to vzpomínám....a vy Petře nepřijedete???

sraz buldoku

Datum: 02.03.2015 | Vložil: martin

chystate se někdo v dubnu na sraz buldoku v Praze? třeba sourozenci našeho Osvalda z vrhu G2?.-)

Re: sraz buldoku

Datum: 02.03.2015 | Vložil: Ladislava

on je v Praze nějaký sraz buldoků???? To nevím...kdy kde, v kolik, kdo to pořádá???

Re: Re: sraz buldoku

Datum: 02.03.2015 | Vložil: martin

viz facebook
Sraz majitelů a přátel - Anglický buldok (English bulldog)

18. duben v 12:30 Sportovní areál Na Šancích, turínská 1, Praha 10 u Hostivařské nádrže

Re: Re: sraz buldoku

Datum: 02.03.2015 | Vložil: martin

https://www.facebook.com/events/1421694131461754

Re: Re: Re: sraz buldoku

Datum: 02.03.2015 | Vložil: Ladislava

Aha...já nemám facebook, tak to nevím. Ale tam nepojedu. bylo by fajn uspořádat sraz odchovů z Agátové cesty...to by mohlo být zajímavé.

Re: Re: Re: Re: sraz buldoku

Datum: 03.03.2015 | Vložil: martin

To by rozhodne bylo zajimavy:-)

Re: Re: Re: Re: sraz buldoku

Datum: 03.03.2015 | Vložil: Rosťa

Pokud by byl sraz Vašich buldíků,tak určitě přijedeme :-)

Re: Re: Re: Re: Re: sraz buldoku

Datum: 03.03.2015 | Vložil: Ladislava

Tak něco naplánujeme. Tady v Písnici máme restauraci se zahrádkou....mohu zahrádku ( zastřešenou) zamluvit a můžeme udělat srazík....už snad začne být jaro. Tak kdo má zájem? Pište.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: sraz buldoku

Datum: 03.03.2015 | Vložil: Bára

My s Bertou bychom se rády zúčastnily!! Bylo by zajímavé potkat další buldoky!! :) :) :)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: sraz buldoku

Datum: 04.03.2015 | Vložil: Markéta

Moc zdravíme paní Holmanovou a všechny, s Fantomasem určitě na sraz přijedeme, bude to jedinečná akce!!! Takovou žádná chovatelská stanice určitě ještě neuspořádala!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: sraz buldoku

Datum: 04.03.2015 | Vložil: Hanka

Já bych Písnici dala s radostí a Guliver prý taky :o))

Re: Re: Re: Re: Re: Re: sraz buldoku

Datum: 04.03.2015 | Vložil: Markéta H.

Zdravím všechny, my bychom se s naším Maxíkem určitě taky moc rádi zúčastnili. Jsem moc zvědavá na všechny jeho bráchy, ségry a ostatní příbuzné :-)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: sraz buldoku

Datum: 04.03.2015 | Vložil: Ladislava

Tak fajn, já něc naplánuji....chtělo by to na duben, až bude tepleji...snad bude tepleji. Při nejhrším tam na té zahrádce budu sedět s Ewelínou a Drotkou sama.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: sraz buldoku

Datum: 06.03.2015 | Vložil: Edita

Dobrý večer, sraz je výborný nápad. Také moc rádi s Matyldou (Augustinou) dorazíme.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: sraz buldoku

Datum: 10.03.2015 | Vložil: Jirka Antoš

Zdravíme, určitě s Dixi také dorazíme

vychova

Datum: 27.02.2015 | Vložil: dana

dobry den, mame pulrocniho buldoka a nevime si rady s jeho chovanim...hlavne vecer ho casto popada az jakysi amok, kdy lita jak zblazneny, vyjizdi po nas, kouse a to celkem silne, skace atd. Vse jsme zatim brali jako steneci chovani, ze si chce hrat atd, ale bohuzel na nej nic neplati...ani po dobrem ani durazne nesmis atd...nevime jak spravne reagovat, pritlaceni k zemi nepomaha, bit ho nechceme...je to nas milacek, ale kdyz ho to popadne tak je to sileny.-)

Re: vychova

Datum: 27.02.2015 | Vložil: Ladislava

Když ho to popadne, tak bych ho já vzala ven, aby se vyřádil venku. Patrně chce dovádět...je to ještě děcko. Utahat....ale samozřejmě s rozumem.

Re: vychova

Datum: 04.03.2015 | Vložil: Veronika

Nasemu jsou 4 roky a je stale jako stene . Lita jako blazen,az ho musime uklidnit,od mala s nami vsude cestuje a pochoduje, nekdy si rikam,ze to snad neni ani bulldok :-D vydrzi na nas stekat i cele hodiny :-) ale miluji ho

Re: vychova

Datum: 05.04.2015 | Vložil: anqua737

chichi nase Baylinka mela tenhle amok minimalne do roka...dneska uz je na amok moc "dobre stavena",takze uz to nedela.Ale je to neskodne, kousani a ohaneni soucasti...ale nikdy neublizi :o), jde o hrani. Ja bych ho nechala...cim vic si ho pri amoku budete vsimat, tim vic ho to bude bavit :o)....dejte mu cas, prejde to a bude to delat sporadicky...mimochodem, delal mi to Cane Corso I Nemecky ovcak, je to steneci "prdlost" :o)

Zakuckání

Datum: 26.02.2015 | Vložil: Rosťa

Dobrý den. Poslední dobou se Báře stává při překusování klacků a šišek že jí jakoby zaskočilo, nahrbí se a zakašle. Mohly by to být zbytky dřeva, ale to samé se jí někdy stává i při běhu kde se jí nemá co dostat do krku. Třeba zbytečně plaším, ale nerad bych něco zanedbal. Máte s tím někdo nějakou zkušenost?

Re: Zakuckání

Datum: 27.02.2015 | Vložil: Hanka

Možná bych preventivně nechala prohlédnou srdíčko, jen pro vaši jistotu. Ale buldoci jsou prostě svými projevy netypičtí psi :o)

Re: Zakuckání

Datum: 27.02.2015 | Vložil: Ladislava

Je to z důvodu prodlouženého měkkého patra, které občas způsobí nedostatečné okyslení...., řekla bych, že u AB nic mimořádného.

žaludeční štávy

Datum: 16.02.2015 | Vložil: Petra

Dobrý den,máme AB 2,5 roku,po ránu mívá občas žaludeční
štávy! Granule Royal Canin dostává ráno a večer okolo
17 hod.Můžete mi poradit??
A jak dlouhé procházky můžeme,má je hrozně rád a ujdeme
i 3km ráno i večer!!

Re: žaludeční štávy

Datum: 16.02.2015 | Vložil: Ladislava

Občas to mívájí a ne jen buldoci...nevnímám to jako problém.Co se týká procházky, tak pokud to pejskovi nedělá problém, ale naopak radost...tak super. Máte zdravého a šťastného buldoka.

Re: Re: žaludeční štávy

Datum: 17.02.2015 | Vložil: Hanka

:o)) Konečně má někdo také běhacího buldoka jako je Guliver :o) Ten dává přímo lítací procházku do kopců a hájů, po dvou hoďkách se vykoupe a udělá pár temp v rybníku a jdeme domů. Má nádhernou srst, je perfektně osvalený nemá na těle ani gram zbytečného tuku a dýchá v pohodě i při zátěži. :o)

bulky mezi prsty

Datum: 14.02.2015 | Vložil: Lenka Moťková

Dobrý den, mám velkou prosbu. Moji Dorotce se udělali bulky na packách mezi prsty . Už jsem to rozřízla a vymačkala ale má to pořád a dela se ji to už na všech tlapkách. Změnila jsem jen stravu a nevím jestli to muže byt i tím, začali jsme Barfovat. Má v se co má mít. Zeleninu, mořskou řasu , na klouby přípravky, přemražené maso. Mam ji z množírny 5 měsíců a bylo to bez problémů a z teď to má 14 dní. Dáváme ji na to dezinfekci Betadine a mast Betadine. Má to už na třech nohách. Nevím pro se jí to dělá. Jsem z toho moc nešťastná. Prosím o radu pokud s tím máte nějaké zkušenosti . Teď jsem ji začala dávat probiotika. Moc děkuji Lenka Motková

Re: bulky mezi prsty

Datum: 16.02.2015 | Vložil: Ladislava

Moc vám neporadím...nevím proč na to buldoci tak trpí. Já to zde měla za ta léta co chovám buldoky asi jen 3x. Bulku jsem rozřízla...ale počkala jsem až když byla řádné " dozrálá" taková lesklá a hodně napnutá. Vyšla jen tmavá krev a bylo to dost natlakované. Žádný hnis ani zánět. Potom jsem taky jen vydezinfikovala Betadinkou a zahojilo se to a bylo to v pohodě. Myslím jste to otevřela předčasně. Chce to opravdu počkat s otevřením. Vím, že tento problém trápí hodně majitelů AB.Haničko....myslím že Guliver to jednou taky měl a byla jsi s tím na veterině. Prosím napiš, jak léčil vet a jaký na to měl názor.

zvracení

Datum: 09.02.2015 | Vložil: Jarda T.

Dobrý den.Náš AB Maxik oslaví v dubnu 3.narozeniny. V posledním cca měsíci se mu občas stává,že se napije vody a následně se pozvrací. Nemáte někdo obdobné zkušenosti? Nevíte, čím by to mohlo být?

Re: zvracení

Datum: 09.02.2015 | Vložil: Ladislava

nerada bych vás nějak znepokojila, ale s tím dobré zkušenosti nemám. Raději bych navštívila veterináře a pejska nechala řádně prohlédnout....především srdíčko.

Vývoj růstu a váhy

Datum: 05.02.2015 | Vložil: Tereza

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak probíhá růst AB. Mám psa Elvise, je mu 15 měsíců a už skoro půl roku váží 18 kg. Mám pocit jak kdyby se zasekl. Je to takhle normální? Do kolika let rostou a kdy začínají mohutnět?

Re: Vývoj růstu a váhy

Datum: 05.02.2015 | Vložil: Ladislava

Je to jako u lidí...někteří jsou drobnější a jiní ne. V 15 ti měsících by už měl být buldok tak nějak hotový i když samozřejmě ještě mohutní ...některý spíše tloustne.

Re: Re: Vývoj růstu a váhy

Datum: 05.04.2015 | Vložil: anqua737

nase fenka ma ted 18 mesicu a vazi 26 kilo...stabilne...,ale patri k tem vetsim buldokum (vyskove presahuje mnoho jinych klucicich buldoku)

Záznamy: 301 - 400 ze 1442
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Přidat nový příspěvek