Anglický buldok diskuze

Zde probíhá veřejná diskuse, kde se můžete ptát ostatních lidí na cokoliv, co se týká anglických buldoků, odpovídat jim nebo se prostě jen dělit o vlastní zážitky a zkušenosti s anglickými buldoky. Diskuze o anglických buldocích je tu jen pro vás, tak využijte možnost a diskutujte o tomto báječném buldočím plemeni.

Pro nový příspěvek musíte zajet až úplně dolů...pod všechny příspěvky a tam naleznete tabulku, kam napíšete svůj příspěvek. A nebo můžete jen odpovědět na příspěvek jiného návštěvníka.

Veřejná diskuze na téma anglický buldok

Re: Re: štěňátka

Datum: 08.08.2015 | Vložil: Hugoskovi

Moc gratuluji k stenatkum.Uz jsou vsechny zadany mohu se zeptat?

Rada

Datum: 19.07.2015 | Vložil: Lucie

Dobrý den,¨
Chtěla bych poradit, pořídili jsme si anglického buldoka a dělají nám starosti uši. Neměl by někdo radu jak lepit uši, nemá je tak složené jak by je měla mít. a začínají se jí stavět.
Děkuji předem za odpovědi..

Re: Rada

Datum: 22.07.2015 | Vložil: Hanka

Pokud máte rodokmen, obraťte se na vašeho chovatele, nelyšela jsem o tom, že by se buldokům vylepovaly uši. Nepíšete jak je pesan starý......někdy si poradí příroda během růstu a dospívání. Držím palce

Re: Re: Rada

Datum: 22.07.2015 | Vložil: Lucie

Fenka je stará 6 měsíců.Byli jsme na jedné výstavě a tam nám to řekli,že má špatně posazené uši, bohužel nemám žádné zkušenosti. Takže doufám , že si příroda poradí :)

Re: Re: Re: Rada

Datum: 22.07.2015 | Vložil: Hanka

Dejte tomu čas, někdy se nezadaří mít perfektního výstavního psa, ale určitě to nezmění jejich dokonalou povahu a lásku k vám. Věřím že se to zlepší aspoň na uchovnění, v půl roce je velká naděj. Někdy jsou uši postavené jenom ve špatném úhlu, takže i kdyby si lehly, nebudet to přesně ono, vydržte, hllavně ať je zdravá :o)))

Re: Re: Re: Re: Rada

Datum: 23.07.2015 | Vložil: Ladislava

Bohužel tentokrát Hanička nemá pravdu. Buldokům se opravdu musí v případě potřeby uši vylepovat, ale to mnohem dříve....pokud je nemá správně složené v 10 týdnu, tak už se na nic nečeká a vylepuje se. Pokud je vašemu pejskovi půl roku, tak tam už vylepování opravdu nepomůže. Píšu o klopeném uchu....které není správně složené ...růžový kbítek s etomu i někdy říka. Poku se pejskovi naopak uši zvedají, tak je to taky blbá vada,....takový Fido tomu říkám. S tím se nedá dělat vůbec nic. Prostě to je příroda.

Re: Re: Re: Re: Re: Rada

Datum: 23.07.2015 | Vložil: Hanka

Laďko to se omlouvám, skutečně jsem předpokládala, že u buldoků se to nedělá.......ale i tak jsou to bezvadní psi ať mají uši nebo ne :o)))

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rada

Datum: 23.07.2015 | Vložil: Ladislava

Nojo....Guliver měl uši složené už když sis ho brala :-) což je ideál...ale mnohdy tomu tak není. Nic se neděje.... vpůl roce s tím opravdu už nic dělat nejde. Klopené jdou snadno vylepením srovnat...jen se jim pomuže ucho držet ve správné poloze, než se to vše zpevní. Stojací uši jsou geneticky daný a tam nepomůže nic....ani modlení :-)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rada

Datum: 23.07.2015 | Vložil: Hanka

Aha, tak Guliver byl ideální od malička :o))) Ale padouch děsnej, radši špatné uši a vzorného buldoka, který je miloučký a není paličatý :o))))

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rada

Datum: 23.07.2015 | Vložil: Ladislava

Vzorného buldoka neznám :-) to by nebyl buldok :-)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rada

Datum: 23.07.2015 | Vložil: Ladislava

Jen ještě na vysvětlení....malá štěňátka mají klopené uši všechny...cca v sedmém týdnu se začnou skládat. Těžká ouška mívají problém, tak se čeká max. do 12 týdne a pak se jim musí pomoci.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rada

Datum: 24.07.2015 | Vložil: Hanka

Zase jsem o něco chytřejší, dík. Máš pravdu, vzorný buldok neexistuje, ale dneska dopoledne se Guliver choval fakt vzorně, poslouchal, ignoroval psy a to byl celou dlouhou procházku až k rybníku navolno :o)))

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rada

Datum: 25.07.2015 | Vložil: Hugoškovi

Ahoj Guliverovi,můžu se zeptat,jak je to s tou Buldočí paličatostí?Projevuje se to tak,že jde a přijde na povel 100x ke mě až mu se zachce?Já z toho šílím,kdyby se aspoň otočil,ale on nic,kochá se sedí a nejde,je schopnej u toho i usnout.Manžel s ním jde ven a nemá nervy na to,že mezi dvěma čůráními je schopný si lehnout na trávu a usnout,nějaký ke mě jo až se mu zachce.A když se mu nechce,vozím si ho do práce,takže mám přestávku 30min jít s ním ven,tak ho táhnu jak kozu,on se šprajcne nechce,radši se nechá oběsit,já už nevím.Z toho je divočák,podrazí vám nohy jak letí a z toho lemra líná nepůjde.máme teď půl roku má 21kg je ho dost už.Poslouhají vůbec buldoci?Nemám snahu ani ambice ho učit sedni lehni,umí jen štěkni na misku a ke mě by mi úúúúplně stačilo a zůstaň u scifi luxus.V záři půjdem na výstavu,to bude divočina.dík p.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rada

Datum: 26.07.2015 | Vložil: Hanka

Jj, i tak se to projevuje :o))) Já musím teď hrdě hlásit, že po dovršení třetího roku věku se Guliver zklidnil, už může chodit navolno, ale pokud se zasekne, tak s ním pohnu jen "hrubou silou". Jediný povel co umí téměř dokonale je stůj, možná až na 90%, to je výsledek mé výchovy. Naivně jsem si myslela, že když jsem zvládla lovecké zkoušky s předcházejícími psy, tvrdými výmarskými ohaři, dám i buldoka, ale skutečnost je jiná i když krásná. Já toho paličatého zmuchlance miluju a on miluje mě :o))) Vydržte :o))

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rada

Datum: 26.07.2015 | Vložil: Hugoškovi

Díky za uklidnění,já sii i myslela jestli není i hluchý,ale zjevně není.Hrozně rád chodí k Bečvě se mnou ke splavu a tam plave,teda s postrojem a na vodítku aby ho proud nestrhl,když se ochladí je lepší a divočí,jak vyleze z bazénu taky,možná je to tím vedrem taky.Na volno chodíme pořád,on mi neuteče,jde spíš o to,že nejde a když jsme u rybníka tak taky nejde dom,takže spíš na odtáhnutí jen.Je to paličák,ale děti miluje,je hodný nejhodnější až na záchvaty žraní nám papučů přímo z nohy.Tak tři roky ještě vydržet říkáte :=) hrozně mi tady chybí někdo,kdo by s námi chodil ven a měl aspoň podobně líného psa,asi jako matky na mateřské spolu,ale tady ve vůkolu mají všichni neviditelné štěkací psy za plotem či u boudy a já naplavenina z města jsem prostě zvyklá chodit se psy xkrát za den ven no a sama že.Nejste někdo od Brodku u Přerova?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rada

Datum: 26.07.2015 | Vložil: Hanka

Závidím vám, že je líný, Guliver si od dvou měsíců myslí, že je ohař. Chodí na lovec. výcviky s ohaři. Takže plave, tahá z vody kachny, běhá a běhá......Pokud je chladno vydrží být v pohybu a to neustálém i přes dvě hoďky. Tím myslím procházky v lese, parcích. Pak si zaplave v rybníku, v zimě dělá ledoborec, jak rozráží hrudníkem ledovou tříšť.......Máte další výhodu, že i jako štěně může být navolno, Guliver se ke každému psovi, dítěti, dospělému rozeběhl a obtěžoval svou láskou. Teď už naštěsí dostal rozum a pokud se na něj někdo neusměje ignoruje ho. Což se stává málo kdy :o))) Bohužel jsme z Prahy, ale každý den potká nějakého psího parťáka nebo parťačku, takže se opravdu nenudí :o))) Nebojte, bude se to jenom zlepšovat :o))

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rada

Datum: 26.07.2015 | Vložil: hugoskovi

Tak jsem se s panem uz dlouho nezasmala super mysli si ze je ohar,nas sdili s malym nevrlym knirdou,takze nic moc,knirda na sklonku zivota je mě proti mně nemu ciperka,doufala jsem ze Hugo ho omladi,ale opak je pravdou nutne potr starecka knirdu jako motivaci pro Huga nekam se spontalne dostat bez tahani kozy.ted jsme byli splavovat lancovat Becvu a super plaval a nechal se unaset proudem.je krasnej sorry musela jsem jsem z nej paf.Tlapy ma jak medved.Jen kdyby na ke me a pojd sel,jsem happy.a jen diky tomu ze bydlime ve vukol rudy vres a nikoho nepotkam v poho,ale kazdy den jezdi se mnou do Olmika do prace,tak ke me nejde,ale i k poslednimu Ukacku se hrne a hraje jak harmonika,proste nemuzu konkurovat,casto zarlim jak pjase.:-(

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rada

Datum: 29.07.2015 | Vložil: Hanka

Pořád to říkám, s buldokem se člověk musí jenom smát, když má v pořádku nervovou soustavu :o)) Přeju hodně dalších neočekávaných, nepředvídatelných až šokujících zážitků........já mám buldočího ohaře a vy psa, kterého by si musel člověk snad vymyslet, jsou to lásky :o))

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rada

Datum: 04.08.2015 | Vložil: Lucie

Ja chodím s tou moji na cvičák a už umí 7 měsících sedni , lehni, přivolaní , a zůstaň , ale upřímně moje nervy ( jsem se přesvědčila) jsou velmi pevné :)... Je tvrdohlava , takže každý den aspoň půl hodiny cvicime...

Poděkování

Datum: 24.06.2015 | Vložil: Rosťa

Včera jsme byli s Barborkou na operaci očního víčka. Dr. Filip byl vynikající a svým přátelským přístupem k pacientce nás velmi překvapil - to jsem ještě u žádného veterináře neviděl. Zákrok proběhl na jedničku a snad bude vše v pořádku. Děkuji Vám a panu Koryntovi za doporučení této kliniky.

Re: Poděkování

Datum: 25.06.2015 | Vložil: Ladislava

To jsem ráda, že to má Bára hotové. Hodně se ji uleví. Ano, pan doktor Filip je výborný veterinář a skvělý člověk. Znám se s ním velice dobře a on buldoky zná. Dokonce mu z mého chovu jeden doma běhal...tedy běhala, byla to fena. A vždy je dobré když veterinář dané plemeno zná i jinak a ne jen jako pacienta.

Dovolená u moře

Datum: 16.06.2015 | Vložil: Jinula

Ahoj všichni, mám takový dotaz do diskuse. Jezdí někdo autem s bulíkem na dovolenou k moři? Můžete doporučit kam? Láká nás Chorvatsko, mimo sezonu, aby nebylo takové teplo a je to nejblíž.

Re: Dovolená u moře

Datum: 16.06.2015 | Vložil: Hugoskovi

Letos jedem poprve s Hugem na Rab kam jezdime uz 10let.mám trochu strach ale komu ho sverit a mit klid nevim.je mi jasne ze prochazky brzo rano večer do noci a přes den ho budu stimulovat k spanku na kachlickach.doufam ze to dame i s trajektem.a co řekne na hnus slanou vodu.Po navratu nas ceka operace te kyli a uz budem funglaci.Jede ted 26 nekdo do Brna na kukandu?ja urco.p.

Re: Dovolená u moře

Datum: 18.06.2015 | Vložil: Ladislava

S dovolenou vám neporadím. Už 20 let na dovolenou nikam nejezdím a jsem s buldoky doma.

Re: Dovolená u moře

Datum: 21.06.2015 | Vložil: Krtek

My jsme byli minuly rok v Italii - Toscansku. Na placene plaze psi (kupodivu ani buldoci) nesmi. Nicmene vsude se daji najit verejne plaze, kam psi v pohode muzou a usetrite jeste na vstupnem:-)
Nase buldoka byla nadsena a koupala se moc rada.

Re: Re: Dovolená u moře

Datum: 14.07.2015 | Vložil: Hugoskovi

V nedeli jsme se vratili z Chorvatska ostrovu Rab,Hugos v poho dal i trajekt ven jsme chodili rano a od 6 večer po stinu do noci,more miloval koupal se valel v pisku vse ochutnal,trochu se mu zaparila asi teda ci podrazdila ta volna kuze pod krkem,jinak super,naucil se setrit energii vylezt a vyvencit nafleku a hned zalezt,sám na slunce a asfalt nesel ani jsme ho nedonutili.S rozumem to slo.Priste zas.P.

Re: Re: Re: Dovolená u moře

Datum: 22.07.2015 | Vložil: Jinula

Ahojte, můžu se zeptat, kde jste byli ubytovaní? Jestli v apartmánu nebo v domku. My sháníme nějaký samostatně stojící domek nebo chatku a radši oplocenou. Ale je toho strašně málo. Díky.

Re: Re: Re: Re: Dovolená u moře

Datum: 25.07.2015 | Vložil: Hugoškovi

My jsme byli v apartmánu v 1patře asi300m od moře,oplocený to tam nebylo,ale velká veranda kde je branka na západku,takže v pohodě byl tam nebo uvnitř kachličky.Těch apartmánů je tam mrak,ale oplocených moc ne a pokud,tak stejně brána pořád dokořán.Ale ten náš by nikam neutekl v tom vedru,ani ven nechtěl,tahali jsme ho silou jen ráno v poledne rychlovka a až večer chodil běhat a do moříčka,to se mu líbilo.Přes den obýval wc a sprcháč.

Oční víčko

Datum: 08.06.2015 | Vložil: Rosťa

Dobrý den.Dnes jsme byli objednaný s Barčou na plastiku spodního víčka,které se stáčí dovnitř a dráždí oko. Na srazu jste ji prohlížela. Na klinice ji prohlíd ophtalmolog (očař ) a jeho závěr byl že to nedělá víčko,ale nosní vráska,která na to víčko tlačí. Bohužel neví kdo by tady v jižních čechách udělal plastiku vrásky. Neznáte nějakého odborníka, který něco podobného už dělal,nebo nemáte s tím nějakou zkušenost?
Děkuji

Re: Oční víčko

Datum: 11.06.2015 | Vložil: Ladislava

Už vím, že jste mluvil s Michalem, co vám poradil a s jeho názorem plně souhlasím. Nosní vráska ???? :-( veterináři mě skutečně nepřestanou překvapovat....opravdu to je nehorázná blbost !!!!!Je to entropium, mrkněte na net, určitě tam najdete dost informací.

Sraz

Datum: 05.06.2015 | Vložil: Markéta Hejduková

Dobrý den, chtěla bych poděkovat za uspořádání srazu minulou neděli. Bylo to moc fajn, Maxík byl nadšenej z maminky, sourozenců a dalších příbuzných, hlavně fenek :-). Odpoledne byl K.O, večer mi pak přišel docela smutný jako by se mu styskalo. Velké díky také dceři p. Holmanove, ktera přes zmatek a změť vodítek byla milá a v pohodě. Díky a těšíme se na další srazik.

Re: Sraz

Datum: 09.06.2015 | Vložil: Jirka Antoš

Sraz byl výborný a rádi ho klidně zopakujeme .Skvělá parta, skvělý buldoci a obsluha opravdu na jedničku. Dixi padla za vlast už po odjezdu

POMOC

Datum: 04.06.2015 | Vložil: AVORBER

Dobrý den,neznáte někdo veterináře v Brně co by kupíroval ocasek ročnímu buldokovi. Nevím jestli jste se někdy setkali s tímto případem, že buldokovi začal zarůstat ocas do kůže.
Moje chovatelka mě poradila doktora v Písku který jí to už dělal, ale je to pro nás docela daleko (skoro 210 km). Prosím Vás pěkně, jestli znáte doktora co léčí buldoky a má s tím zkušenosti, napište mě telefon a jméno. Děkujííí moc

Re: POMOC

Datum: 23.06.2015 | Vložil: anqua737

hm...mam stejny problem (vrostly ocas-kapsovy ocas),ale musim si vystacit bez operace...chteji za ni 2500 dolaru (bydlime v US) a to bohuzel nemohu dat (cekam druhe mimco).A navic tady nemaji zkusenosti s buldokama-tedy s operacema tohoto typu.Takze kazdy vecer nasadim latexove rukavice, projedu ocasek u korene tycinkami do usi a pak jeste papirovyma uterkama...coz jde spatne vzhledem k tomu,ze je to dost nedostupne misto. Kdyz nevycistim, ocasek hrozne smrdi, pes se drbe o podlahu jak v agonii a muzete videt I pekny mastny humus,ktery jde z ocasku I s chlupama...manzel to delat nemuze, zveda se mu zaludek,jak to zapacha.Holka chodi vecer zebrat o vycisteni....preji hodne stesti

harani

Datum: 03.06.2015 | Vložil: dagmar

dobry den chtěla jsem se zeptat na vaše zkusenosti máme fenecku 15 měsíců poprvé harala v roce mame ji jen na mazleni a chcem ji nechat kastrovat štěňata nechcem a hlavně ji chcem "uchranit" pred rakovinou .mužů se zeptat na vaše zkusenosti s četnosti harani chcem to stiknout všude píši že po pprvnim harani ale zase nechcm ji zatěžovat ve vedrech chtěla jsem tak na podzim.ta otazka kolikrát fena do roka hara je možné ze když to bylo poprvé v roce bude to jen jednou ročně nebo vůbec na věku prvniho harani nezáleží.moc deluji za odpověďi

Re: harani

Datum: 03.06.2015 | Vložil: Ladislava

Některá fena hárá pravidelně po 6-ti měsícícch, některá po 9-10-ti měsících. Co se týká kastrace, tak já nejsem zastáncem kastrace, pouze vyjímečně ze zdravotního hlediska z důvodu zánětu dělohy, kdy je někdy kastrace nevyhnutelná. Rakovina dělohy u AB není běžná...vlastně žádnou buldočici neznám, co by měla rakovinu dělohy.

PHA SRAZ

Datum: 31.05.2015 | Vložil: Hugoskovi

Dekuji moc za dnesni sraz,vsichni AB byli krasni a tesim se az i ten nas bude takovej kusanec.Bylo to kratke ale jsem rada ze jsme jeli.Mate vsichni krasne buldiky.Diky my jsme ted vylezli z rybniku,je to ohar :-)

Re: PHA SRAZ

Datum: 01.06.2015 | Vložil: Ladislava

I ten váš je moc krásný.....je to ještě velké miminko.....ale úžasné miminko. A jaký bude??? Tak troufám si říct, že je to na vás... 50:50.
Tak to bohužel u buldoků je. :-)

Re: Re: PHA SRAZ

Datum: 02.06.2015 | Vložil: hugoskovi

Dekuji moc a myslite jako 50 na 50 povahove ci mohu ovlivnit velikost stavbu tela?jidelnicek se fakt snazim ma denne vareny zaludky srdce zeleninu ryzi,syrove hovezi hlavne a krky a pak buldoci granule od vseho něco.Doufam ze vyroste z toho klistete a bude mit palicu jak ti vasi kluci,proste predstavitel AB a zdravej stastnej vic nepotrebuji.a plavou teda nebo ne?ten nas je ohar porad v rybniku,ale kam dosahne do hloubky spadl jen jednou a nejak se chytl prednimi tlapami brehu.Kvitka z certova ale mají video a plavou krasne.mám porad strach máme obr bazen na dvore takze ho tam sameho radsi zatim nenuzu nechat.dik

Re: Re: Re: PHA SRAZ

Datum: 03.06.2015 | Vložil: Hugoskovi

Umime plavat,dnes plaval se mnou,dlouho by asi nevydrzel a sel jak sekera ke dnu,ale kus uplaval.

sraz

Datum: 31.05.2015 | Vložil: Jirka Antos

Krásný sraz, super lidi výborná svíčková. Dixince se taky moc líbilo už v àutě spala jak zabitá. Mějte se krásně

Re: sraz

Datum: 31.05.2015 | Vložil: Ladislava

Ano, moc příjemné odpoledne. Pokud máte někdo fotečky, prosím o zaslání na můj mailík. Já sama své fotky, co jsem pořídila vložím na blog. Ale v restauraci jsem si nechala foťák....tak ho musím vyzvednout :-)

Sraz buldoků

Datum: 27.05.2015 | Vložil: Bára

Chtěla jsem se ještě paní Holmanová zeptat, zda budete ma sraz brát i své buldoky...? Zajímalo by mě, jestli by po třech letech Berta poznala maminku, nebo Sára jí? :)

Re: Sraz buldoků

Datum: 27.05.2015 | Vložil: Ladislava

Popravdě jsem přemýšlela, zda brát či nebrat...ale nakonec jsem usoudila, že nebudu brát dříví do lesa :-) Dvě čubiny mi taky hárají, ale to by mi ani tak nevadilo, háravé fenky nemají domácí vězení a já bych si je ohlídala. Maminku by Berta opravdu nepoznala....a Sára je bohužel už v psím nebíčku. Byla to jedna z nejlepších fen, jaké jsem kdy měla co se týká štěňat, ale přišla jsem o ni....jsem si jistá že vinou veterináře. Bohužel....i to se stává.

Re: Re: Sraz buldoků

Datum: 27.05.2015 | Vložil: Bára

Aha, to jsem netušila, to je mi moc líto.... Spíš jsme doma řešili, že dospělý pes maminku asi nepozná, ale někde jsem slyšela, že feny, pravděpodobně díky nějaké vůni, svoje děti vždy.... Děkuju za odpověď a už se moc těším na neděli!!!

Re: Re: Sraz buldoků

Datum: 27.05.2015 | Vložil: Rosťa

To je mi Sáry líto,Barborka přišla o mamku. :-( Opravdu nebudete brát žádnýho buldoka s sebou ? Aspoň Dorotku jestli se holky poznají :-)

Re: Re: Re: Sraz buldoků

Datum: 28.05.2015 | Vložil: Ladislava

Dorotku určitě ne. Jednak je to naprostá magorka...to prostě není buldok, je tak temperamentní, že takového buldoka jsem zde ještě neměla a trochu si pohrávám s myšlenkou se pokusit u ní o přirozený porod....ale hlavně ji právě nakrývám a na to já jsem dost punťa a chci aby byla v naprostém klidu.Roxana taky hárá ale to jak jsem psala by mi ani tak nevadilo, ale ta kdyby mohla mluvit, tak by mi řekla : dej mi svátek, já jsem ráda, že mám klid a já nikam nejdu :-) Je to strašně pohodlné zvíře...ale je moc krásná a za její klid a pohodu jsem moc ráda. Tak jsem uvažovala, vzít Ewelínu nebo Emilku. Oni tenkrát stejně ty dva vrhy D a E ...žilo to jako sourozenci všechno a feny kojily taky všechny podle toho, jak která měla mlíčko.

Re: Re: Re: Re: Sraz buldoků

Datum: 29.05.2015 | Vložil: martin

Osvald by rád viděl mamku Ewelinu.-)

Re: Re: Re: Re: Re: Sraz buldoků

Datum: 29.05.2015 | Vložil: Ladislava

Dobrá...Ewelínu vezmu :-)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz buldoků

Datum: 30.05.2015 | Vložil: Markéta H.

Tak to je skvělý, bude tam i mamka Ewelína i brácha Osvald. Moc se s Maxikem těšíme :-D

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz buldoků

Datum: 30.05.2015 | Vložil: eliska Luhanova

Jeee tesime se na mamu ewelinu. A moc se tesime na vas vsechny!!

Re: Sraz buldoků

Datum: 29.05.2015 | Vložil: Hugoskovi

Tak my taky dojedem pokud muzem i kdyz jsme mix Kvitka z certova a Englishbuldok a dnes me vola syn ze zahrady mami mami honem pojd Hugovi zas vypadlo oko,takhle znacime termin toho naseho tretiho vicka,ale pokazde to zatlacim a v poho.tesim se moc tady siroko daleko buldoka nepotkam.

sraz buldoků

Datum: 27.05.2015 | Vložil: petr

Bohuzel cubka dnes zacala harat tak Maxik a Fibina(Leonardo,Vanessa)neprijedou.Preju vsem at se sraz vydari a tesim se na fotky i videa.

Re: sraz buldoků

Datum: 27.05.2015 | Vložil: Ladislava

Jéééé.....to je škoda, jsem se na vás těšila. Ale ještě to zvažte. Není to výstava, tak hárání nebude v ničem na obtíž.

sraz buldoků

Datum: 25.05.2015 | Vložil: Lucie

Dobrý den, chci se zeptat, zda by Vám vadilo, kdybychom se přijely podivat na sraz? Mame také AB, milujeme tuhle rasu, jen ho nemáme z vašeho chovu. Byl by to problém? Děkuji za odpověď, mějtese hezky :-).

Re: sraz buldoků

Datum: 25.05.2015 | Vložil: Ladislava

Ale vůbec ne, naopak je vítán každý, kdo má rád AB.

Re: sraz buldoků

Datum: 25.05.2015 | Vložil: Pavla

Tak to mě vůbec ani nenapadlo,takže by jsme mohli taky?Pán akorád studuje mapu kolik doktore kolik.TAkže by jsme taky mohli?A to budem vevnitř nebo při vhodném počasí můžem být venku,no to bude mela,ale krásná.

Re: Re: sraz buldoků

Datum: 25.05.2015 | Vložil: Ladislava

Můžeme být uvnitř i venku...jak kdo chce. Zahrádka je zastřešená. A myslím to mela nebude....zase až tolik lidí myslím nepřijede, ale v každém případě ráda uvidít mé odchovy i jejich páníčky. Pan Korynta přijede, mluvila jsem s ním a počítá s tím, tak si můžete připravit dotazy.

Popleta

Datum: 24.05.2015 | Vložil: Pavla

Jééé teď na to koukám,on je ten sraz až příští týden,týý jo jsem ostuda,omlouvám se,já už jsem byla natěšená jak jste se měli.Zkusím ukecat pána,jestli by jsme nejeli s jedním puberťákem a třeba chytla nějaké rady od Vás.Jinak 26.6.Chci určitě na kukandu do Brna je to teda doufám 26 a bude tam někdo vystavovat co sem chodíte?Nebo aspoň na kukandu?Dík

Re: Popleta

Datum: 24.05.2015 | Vložil: Ladislava

:-) :-)

sraz?

Datum: 24.05.2015 | Vložil: Pavla

Ahoj,tak jaký byl sraz a kde bych našla fotečky třeba ze srazu poradíte mi.Moc bych chtěla taky jet,ale jsme z Olomouce a tento week fakt nešel,měli jsme firemní akci.Jinak Hugovi sem tam vyskočí to třetí víčko,ale pokaždé jde vrátit,vždy to úplně lupne jak to skočí zpět.Asi nás to v budoucnu nemine.Jinak ho chytl amok v sobotu a poprvé se ráchal v rybníku,neplaval,ale skotačil že jsem ho nepoznávala,jinak je dost línej,chtěla bych aby byl jak Guliver co tady čtu,tak snad ještě hne zadkem.

Sraz buldoků

Datum: 22.05.2015 | Vložil: Ladislava

Tak to je super....mohla by to být vydařená akcička....já i obvolávám a zvu. Ale samozřejmě, že např. z Ostravy ne a ze zahraničí taky ne. Popravdě může přijít i ten, co se chce jen podívat. Požádala jsem pana kuchaře, aby uvařil i svíčkovou, protože tu on dělá moc dobrou a on mi ji slíbil a tak se snad i dobře najíme :) vaří tam moc dobře a ceny jsou velice rozumné. Moc se na Vás všechny těším.

skelet

Datum: 20.05.2015 | Vložil: linda

Krmime naseho 8m buldoka syrovym masem a nejak se nemuzu odhodlat dat mu kureci nebo kachni skelet,prijdou mi ty kosti celkem ostre a spicate...poradi si s tim?

Re: skelet

Datum: 20.05.2015 | Vložil: Ladislava

Kachní určitě nedávat....to jsou kosti co se štěpí a ty já vyhazuji. Skeletů kuřecích bych se nebála. Tak skelet nasekejte na menší kusy a nebo zkuste vzít syrovou kuřecí kost ze stehna a nechte vašeho pejska si ukousnout jen te kraj od kloubů. Potom kost otočte, ať si ukousne i z druhé strany a prostředek vyhodte. Tímto ho navyknete, ale samozřejmě mu toho nemůžete denně dávat 3kg. Taky jsou dobré kuřecí krky.

Sraz buldoků

Datum: 18.05.2015 | Vložil: Ladislava

Sraz buldoků je naplánován na 31.5. tj. neděle od 12.30h v restauraci Prima, K Pomníku 305, Praha 4, Písnice. Pokud by měl zájem někdo i o ubytování a spojil tento sraz i s návštěvou Prahy, prosím o rezervaci co nejdříve. Mají tam i malinký penzionek, ale ta rezervačka by byla potřeba udělat co nejdříve. Na sraz jsem pozvala pana Michala Koryntu, což je rozhodčí buldoků a jednak vám vašeho miláčka může i neoficielně "zhodnotit" , ale především se ho můžete zeptat na všechny dotazy týkající se výstav. Dufám,že se zúčastníme v co největším počtu :-)

Re: Sraz buldoků

Datum: 18.05.2015 | Vložil: Rosťa

Přijedeme :-)

Re: Re: Sraz buldoků

Datum: 18.05.2015 | Vložil: Ladislava

Hanička taky potvrdila účast, tak snad tam nebudeme sami :-)
odkaz na webové stránky restaurace a info jsem dala na blog.

Re: Re: Re: Sraz buldoků

Datum: 18.05.2015 | Vložil: Rosťa

Pozvánku jsem dal na facebook,snad se nebudete zlobit.

Re: Re: Re: Re: Sraz buldoků

Datum: 18.05.2015 | Vložil: Ladislava

nene, samozřejmě se nezlobím...moc ráda vás všechny uvidím :-)

Re: Sraz buldoků

Datum: 18.05.2015 | Vložil: martin

také prijedeme.-)

Re: Sraz buldoků

Datum: 18.05.2015 | Vložil: Markéta H.

Super, určitě dorazíme a už se moc těšíme :-)

Re: Re: Sraz buldoků

Datum: 19.05.2015 | Vložil: Bára

Přijdeme s Bertou rádi!!!

Re: Re: Re: Sraz buldoků

Datum: 21.05.2015 | Vložil: Edita

Také s Matyldou dorazíme :)

Třetí víčko a další starosti

Datum: 11.05.2015 | Vložil: Pavla

Dobrý den,to jsem zas já,tak dnes z druhého oka rekulerně vyskočila bulka jak něco,tak jsem to zatlačila,pak zas a zas se podařilo přidržet oko a dobrý,ale teda začínám trochu plašit.O víkendu ho hlídala chovatelka a vrátil se opět zvířátkovytého typu ze smečky a jen si čůrá do pelechu,jako má dva pročůrané,bude spát na larise a ještě má plno boláků na hlavě strupy,škrabe si to,já doufám že je jen pokousanej od těch dalších psů s kterýma byl,vydesinfikovala jsem to,ale jsem z toho úplně špatná,nějak se mi rozsypává.Jo a to kakání máme stejně,první jakš takš a pak se to španě sbírá teda.Krmím buldočí royal,syrové i vařené.Máme 4měs bez 10 dnů a má 12kg je to hovádko.Jo a hůrááá klesla nám i druhá kulka,trošku jsem ji stimulovala a dolezla,čím desinfikujete třeba ty boláky,mám taky ten hypermangan?díky pk

Re: Třetí víčko a další starosti

Datum: 14.05.2015 | Vložil: Ladislava

To oko vám nebude dělat dobrotu...to bude chtít odstřihnout. Já, pokud se jedná o kvasinkovou infekci, tak hypermangan je má první volba a zatím nikdy nezklamal. Ale stroupky...nevím, nevím, o co by mohlo jít. Nechte raději udělat seškrab na přítomnost parazitů. Že by byl pokousaný na hlavě, to se mi moc nechce věřit.
Já infekci řešila v pondělí. V sobotu jsem byla s fenou na výstavě a byla ve výborné kondici. Je to ale blbka a v kotci ji zachutnalo dřevo a rozkousala celej plot. Jak prolézala prokousanou dírou sem a tam, tak si odřela hlavu, okamžitě se ji do toho dostala infekce a nepřejte si vidět, jak vypadala. Mokvavé až hrůza. Kdyby se to stalo v pátek před výstavou, tak by mě snad ranila mrtvice. Naředila jsem hypermangán, hlavu ji prolila a prodrhla až na kůži a druhý den by se na ni nic nepoznalo...až na to, že má trochu prořídlou srst a hlavě. A pěkně šla do jiného kotce....který nemá dřevěný plůtek. :-)

Průjem

Datum: 05.05.2015 | Vložil: David Hercig

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nemáte podobný problém, nebo jestli jste ho měli.

Náš anglický buldok má 4 měsíce a váží necelých 12kg. Od začátku co ho máme papá granulky Fish4Dogs bílé ryby. Poslední dobou cca týden zpátky - 10 dnů začal mít řidší stolici až průjem. Jenže ne pořád. Když venčíme ráno tak pokaždé "pěkné" pevné hovínko :). Další venčení už to má tvar ale není to pevné a někdy je to až průjem. Baští pěkně, je hravý. Ve stolici není krev. Samozřejmě dostává piškotky, ale ne moc piškotky i dělíme na menší části. Nevíte někdo prosím čím to je, nebo co dělat aby měl jen pevné hovínka?

Děkuji za odpověď,
S pozdravem,
David Hercig

Re: Průjem

Datum: 05.05.2015 | Vložil: Bára

Dobrý den,

mám buldočí holčičku tříletou a ta mívá občas průjem či řidší stolici, vždy po delší procházce, první hovínko je ok a pak už jen tak ´´kadí´´ aby se neřeklo... Má to celou dobu a nikdy mě nenapadlo se s tím zaobírat, myslela jsem si, že je to tím jak se rozběhá, že jí to třeba víc ´´povolí´´? Nevím jestli jsem vás nějak uklidnila, nebo já něco přehlížím, ale má to celou dobu, co jí máme a nemocně tedy rozhodně nevypadá....:)))

Re: Re: Průjem

Datum: 06.05.2015 | Vložil: Hanka

To je úplně normální, mají to všichni psi, pohyb jim pomáhá i k peristaltice střev........v poho :o) dočišťují si střeva :o))

Re: Průjem

Datum: 07.05.2015 | Vložil: Ladislava

Anglický buldok a to především štěňata mívají velice často řídkou stolici, které já rozhodně průjem neříkám. Já se domnívám, že je to tím, že hodně baští....čím více toho sežerou, tím řidší stolici mají. Průjem považuji až když je to vodové, zapáchající a několikranásobně za den...ne jen 3 x. Průjem jako takový je pro štěňátka velice nebezpečný, ale to myslím štěňátka kolem 3-5 ti týdnu. Toho se obává každý chovatel a musí se okamžitě řešit. Ale řídkou stolici bych neřešila. Pokud je pejsek v dobré kondici, nehubne, má chuť k jídlo, tak je vše v pořádku.

Re: Průjem

Datum: 09.05.2015 | Vložil: David Hercig

Všem moc děkuji za odpovědi. Hned jsem klidnější.

třes hlavy

Datum: 02.05.2015 | Vložil: Monika

Dobrý den, prosim o názor, nasi Abbi se z ničeho nic se zacala trast hlava, byla normalne v klidu a behem tresu, ktery trva vteřiny je pri vedomi a reaguje. Podle veta je to epilepsie, ale nam se to nezda.

Re: třes hlavy

Datum: 02.05.2015 | Vložil: Ladislava

Já se domnívám, že půjde o nějakou neurologickou vadu, ale epilepsie ne, ta má trochu jiné příznaky a není u buldoků běžná. Naopak podobný třes hlavy, dezorientace atp., tak na to se mi už pár majitelů pejsků ptalo co by to mohlo být. Já sama jsem to nikdy u buldoků neměla. Zatím bych se tím nezabývala, pokud by se to mělo opakovat častěji, prodlužovat a přidávat další příznaky, potom bych fenku nechala prohlédnut neurologem.

Re: Re: třes hlavy

Datum: 02.05.2015 | Vložil: Monika

V podstate to mela jeden den tak 6 x a dalsi den v noci 1x . Od te doby je klid, je hrava, zere, pije... byly jsme i za neurologem, ale jeho jediny plan byl, jit pod narkozu a zjistit zda jde o epilepsii, coz mi rozhodne nechavat ted nebudeme, paklize by to melo vetsi intenzitu, budeme to asi resit.

štěňátka

Datum: 29.04.2015 | Vložil: Ladislava

Pro všechny, kteří netrpělivě očekáváte štěňátka od Ewelíny mám špatnou zprávu. Ewelína začala předčasně rodit a všechna štěňátka byla tedy samozřejmě neživotaschopná. Proč se tak stalo nevím...nikdy se mi to nestalo, ale jak se říká...vše je jednou poprvé.

Re: štěňátka

Datum: 29.04.2015 | Vložil: Jirka Antoš

Ježíš to je nám líto

Buldok a schody

Datum: 25.04.2015 | Vložil: Marcela

Dobrý den, v budoucnosti plánuji pořízení buldočího společníka, protože si me strašně získala jejich povaha a tak vůbec... :) Vaše stránky mě nadchly a již uvažuju, že až konečně přijde chvíle pořízení, obrátím se na Vás. Ale i když o pořízení uvažuji až za několik měsíců, už teď řeším jednu věc, která by mne snad jako jediná mohla od tohoto plemene odradit spíše kvůli zdraví pejska než čemukoliv jinému. Bydlím v rodinném domě v bytě ve druhém patře, takže cca 30 schodů bez výtahu a slyšela jsem již několik názorů, že schody menším a středním psům z dlouhodobého hlediska moc nevyhovují. Hlavně mne tedy od toho odrazuje kamarádka, která měla taktéž v rodinném domku se schody hrubosrstého jezevčíka, který měl ve stáři veliké problémy s páteří... tak jsem se chtěla zeptat, jestli je to skutečně problém a měla bych popřemýšlet o jiném plemeni? Nechtěla bych, aby pes jakkoliv trpěl každodenním chozením po schodech, ale zase AB byl vždy můj vysněný pes...za jakékoliv ujasnění budu vděčná :)

Re: Buldok a schody

Datum: 26.04.2015 | Vložil: Ladislava

Tak na tento vzkaz odpovím, až zítra pečlivě spočítám přesně schody v našem rodinném domě :-) ...a to jich tu máme taky požehnaně a buldoci se na nich řádně prohánějí :-)))))))))

Re: Re: Buldok a schody

Datum: 26.04.2015 | Vložil: Marcela

:))) Děkuji, to jste mě uklidnila. Vím, že to kamarádka myslí dobře po vlastní špatné zkušenosti...

Re: Re: Re: Buldok a schody

Datum: 26.04.2015 | Vložil: Ladislava

Tak jsem je spočítala. Ze zahrady jich mám do bytu 11 a od hlavního vchodu 9. Ale fenky běžně lezou k vnoučatům do prvního patra a tam máme dubové leštěné schody. Po nich se jim chodí blbě a tak chodí opatrně. Nahoru to vylítnou, ale dolů si dávají pozor. Schody nejsou pro buldoka ideální, to je pravda, ale pokud budete chodit pomalu, tak to buldok zvládne. Jezevčíci mívají problémy s páteří i bez schodů....prostě každé plemeno má své problémy.

Vše nejlepší k narozeninám vrhu E

Datum: 22.04.2015 | Vložil: Zuzka a Toník

Dobrý den, všem bych chtěla popřát vše nejlepší k dnešním narozeninám sourozencům Toníka (Ernesta) z vrhu E ;-)

Re: Vše nejlepší k narozeninám vrhu E

Datum: 23.04.2015 | Vložil: Ladislava

Tak to se k přání připojuji :-)

bonitace

Datum: 21.04.2015 | Vložil: linda

dobry den, mohla bych vas poprosit o nejaky popis prubehu bonitace? Jak to chodi, co musi pejsek umet, s cim musi pocitat panicek atd? Mame 8mesicniho pejska a az k tomu dospeje, tak bysme mu radi doprali stat se otcem.-)

Re: bonitace

Datum: 21.04.2015 | Vložil: Ladislava

Co musí pejsek umět si přečtěte zde v sekci Váš buldok a příprava na výstavu. To stejné, co se posuzuje na výstavě, tak se posuzuje i na bonitaci. Před bonitací musí pejsek být i vystaven a výstavě. Pro chovnost nestačí pouze bonitace.

Vařené kuřecí maso

Datum: 18.04.2015 | Vložil: Petra

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat máme 5 mesicniho AB a občas mu dáváme vařené kuřecí maso. A chtela bych se zeptat zda mu to nemůže nějak vadit ? Protože většinou potom se mu nejde poradně vykakat.Jakoby měl zacpu.
Děkuji za odpověď

Re: Vařené kuřecí maso

Datum: 19.04.2015 | Vložil: Ladislava

Pokud mu vařené kuře dáváte včetně kostí a jen občas, tak samozřejmě po tom zácpu může mít. Vařené kosti, způsobují zácpu. Dávejte mu spíše syrové maso včetně kostí, ale s mírou. Třeba 3-4 krky nebo jedno stehno rozsekané na kousky či půl skeletu.

třetí víčko

Datum: 11.04.2015 | Vložil: Pavla

Dobrý den,před týdnem jsme si domů dovezli Hugoška,je úžasnej,kousavej,věčný můj stím kam se hnu je u mě,čeká nás operace kýly a od čtvrtka pozoruji na očičku takovou růžovou blanku zespod,našla jsem si tady že se tomu říká třetí víčko,nemůžete mi někdo prosím poradit jak a co dál,musí na operaci?Dělá se to pod narkózou?Mám strach a nechci aby měl dvě narkózy takhle brzo s očičkem i kýlou.Prosím o radu.Děkuji P.

Re: třetí víčko

Datum: 11.04.2015 | Vložil: Ladislava

Je to harderova žláza, slzná žláza...třetí víčko....to je jedna a ta samá věc. Vyhřeznutou některý vet chce přišívat, někodo odstranit pod narkozou. já osobně nechávám umrtvit pouze očičko vykapáním a nechávám odstřihnout bez narkozy.

Re: Re: třetí víčko

Datum: 11.04.2015 | Vložil: Pavla

Děkuji moc za odpověď.Snad nám pomůžou.

Re: Re: Re: třetí víčko

Datum: 16.04.2015 | Vložil: Pavla

Tak jsme byli na veterině a čeká nás operace kýli,očičko to zatím ještě třetí víčko není,ale je to podrážděné a kapeme,v každým případě nechtěl ani slyšet o odstranění,samo kdyby,tak to chce přišít že to plní zvlhčování oka a uvedl jako příklad že teď kdosi zažaloval veterináře za odstranění víčka a psovi schlo oko a vysoudili 300tis odškodný,takže on rozhodně za přišití,no snad se to uklidní.Papírák za takovej balík a ještě k tomu nemáme sestouplá varlata a ty snad časem pokud nesestoupí bude chtít taky z břišní dutiny vyoperovat.Říkal že buldok je super pes ale jen pro veterináře,no tak snad ne a aspoň něco krom té kýly spraví.

Re: Re: Re: Re: třetí víčko

Datum: 17.04.2015 | Vložil: Ladislava

....aha...tak já bych se rozhodně poohlédla po jiném veterináři a to myslím naprosto vážně. A varlátka...opravdu nejsou sestouplá? Ani jedno? A to jste nevěděli a prodávající vás na to neupozornil? To je taky docela s podivem. To vám oznámil tuto skutečnost veterinář? Docela by mně zajímalo, z jaké CHS pejska máte a ke kterému vetovi chodíte. Pošlete mi prosím mailík...děkuji.

Záznamy: 201 - 300 ze 1410
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek