Blog

Štěňátka z vrhu F2 jsou již v nových domovech.

02.09.2014 20:39

 Štěňátkům i páníčkům přeji mnoho zdaru a spokojenosti.

Pejsek Frenki

23.07.2014 16:58

Pejsek Furbi

23.07.2014 16:55

Fenka Fanny

23.07.2014 16:52

Roxana

21.07.2014 22:05

Miminka nám rostou a začínají se snažit baštit i něco jiného, než jen mléko od maminky. Pokoušejí se už chodit, je to sice ještě hodně nemotorné, ale jsou moc šikovný. Ewelína je nakrytá a včera začala hárat Dorotka. Máme u nás plno práce, tak vyčesat Růženku ( Roxanu) u nás zvládnou i vnuci. Jde jim to náramně a jsou důkladný a důsledný....ale hlavně... Růžena si to úžasně užívá. Miluje děti a má ráda česáná, drbání, kartáčování a vše, co je tomu jen trochu podobné.

Novinky....

15.07.2014 21:09

Štěňátkům se vede výborně,holčička má jméno Fanny a kluci Furbi a Frenki.V těchto dnech jsme nakryli mladou fenku Ewelínu s pejskemm, který rozšířil naší psí smečku. Je to Max č. 2 a mám z něho velkou radost. Brzy doufám napravím nedostatky  a řádně doplním fotografie a rodokmeny v sekci našich současných buldoků.

 

Vrh "F 2"

12.07.2014 13:44

Štěňátkům i jejich mamince se vede skvěle a určitě brzy vložím nějaké nové fotky

Štěňátka....

08.07.2014 15:42

Včera byl štěňátkům týden. Naštěstí nemáme žádné problémy, štěňátka jsou spokojená a přibývají na váze. Růženka je výborná máma...ale má svoji metdu, což je zvláštní. Mimina nakrmí a po nakrmení hezky vyleze z porodní bedny a leží na dlažbě. Má to své výhody nemusím se obávat, že je zalehne...ale moc jsem se s tím nesetkala. Chodí do bedny podle svého uvážení-jakoby měla hodinky....ne, že by slyšela štěňátka plakat. Mám je v ložnici a slyším ji v noci, kdykoli do bedny leze a z bedny i vylézá....pravda, že se už i stalo, že jsem se vzbudila a fena byla u štěňat a já ji neslyšela :-)

V každém případě jsou miminka spokojená, bříška mají pěkně nacpaná a kňourat je vůbec neslyším a proto feně důvěřuji...asi ví, co dělá a proč.

 

Máme štěňátka.....

04.07.2014 12:07

Po delší pauze máme opět štěňátka. Růžena ( Roxana) mi připravila nepřijmné překvapení v podobě maličko předšasného porodu. 58. den od prvního krytí přeci jen není zcela u AB běžné, ke všemu první krytí jsem měla tak nějak spíše jako pojistkua spoléhala na druhé krytí. Odjezd do Slaného na císaře byl proto nečekaný a porod rozjetý...pokud se tomu tak dá říci, protože fena seděla v naprostém klídku v odteklé plodové vodě a tvářila se, jako že se vůbec nic neděje. Štěňátko v porodních cestách bylo samozřejmě mrtvé a zda bylo mrtvé a spustilo porod, nebo se udusilo v porodních cestách...to je spekulativní a vlastně mě to ani moc nezajímá. Spíše jsem byla překvapená, že další 4 štěňátka byla živá. Sice menší, než jsem zvyklá, ale dopečená...jak já říkám. Jedno velice špatně dýchalo a taky po příjezdu domů zemřelo. Tak máme dva kluky a jednu hočičku, nar. 1.7.2014. Držte nám palečky.

Výstavy.....co nás nemá překvapit...

11.05.2014 14:46

Výstavy nejsou má oblíbená činnost a nikdy jsem se s tím netajila. Opravdui je nějak nemám ráda, ale co dělat...k chovu to patří. Pamatuji si, že před lety, když jsem začínala na výstavy jezdit, tak jsem měla vnitřní pocity stejné.... jako v dětství v ZŠ před pololetní písemnou prací. Strach, nervozita, úzkost...prostě všechno možné, jen ne pocit štěstí a radosti. Můj první pejsek byl ke všemu silně stresovaný a ne jednou jsem musela z výstavy odjet ještě před nástupem do kruhu, z obavy o jeho život....popravdě jsme na tom byli asi stejně :-). Když došlo k nějakému hezkému umístění a nějaký i ten CAC nebo CAJC se získal, tak pocit štěstí, že to máme za sebou, rozhodně přesahoval radost z vítězství...a to opravdu značně. Dnes už to tak neprožívám, strach ani nervozita naštěstí pominula....,ale ani jiná emoční  nálada se bouhužel nedostavila.... jen ta spokojenost, že to máme za sebou. Obdivuji všechny, kteří výstavy milují a vytáhnou ze dvorku všechno, co doma mají a perfektně je v kruhu předvedou. Já se to nějak nenaučila. Vystavuji především fenky, tak před výstavou vždy nervozně sleduji, zda nezačnou jako naschvál hárat, nebo zda se nedostaví nějaký mimořádný problém. Dost mě včera mrzelo, že Fantomas a Guliver se rozhodli v kruhu kulhat. Pamatuji se, že před lety jsem  v Č. Budějovicích chtěla vystavit fenku, kterou jsem si koupila a to Elleonoru z Hradu Grabštejna. Byla to krásná fenka, nikdy neměla žádný problém...a ejhle, přijedeme na výstaviště a Leona...tak jsem ji říkala, najednou začala kulhat, jako by si cestou zlámala nohu na 2x. Neměla jsem tehdy moc zkušeností, byla jsem z toho dost vedle a nenapadlo mě nic lepšího, než ji dát ibalgin, který jsem v té době polykala jako lentilky, neboť jsem měla před operací karpálních tunelů. Než došla řada na feny-tř.mladých, Leona přestala kulhat, v kruhu to odchodila naprosto vzorně a nezchybně a mám pocit, že se tehdy umístila na nějakém předním místě. Nikdy už od té doby nezakulhala.

Buldoci...a zkušení a pravdomluvní chovatelé mi dají jistě za pravdu,že si prostě opravdu občas nekteří zakulhají, obzvlášť v době růstu. Já se musím přiznat, že v době růstu kulhání neřeším a zatím mi to tak nějak prochází. Těžší typ si občas může zakulhat. Dorotka je lehčí typ...není moc žravá a neměla nikdy žádné problémy. Ewelína je žravá...co nesbaští Dorotka, vyluxuje to po ní a kolem 8 měsíce jsem zaznamenala, že na zahradě po zátěži občas zakulhala....taky byla, ale pěkně vypasená. Ubrala jsem ji krmení, omezila pohyb a vše se znormalizovalo bez problémů. Do půl roku opravdu krmte kvalitně a důkladně a pokračujte v tom i nadále, ale jak zjistíte, že pejsek začíná mít nějaký problém, omezte krmení, ale i pohyb. Je třeba, aby vše dorostlo a zpevnilo se a nadváha a vetší pohyb je nežádoucí. To je má zkušenost o kterou se chci zde podělit. V době růstu se může přihodit cokoli...ale žádný z mých dospěláků nemá problém s chůzí a běháním....naopak....jsou to opravdu temperamentní rošťáci....je, ale pravda, že já s buldoky na nějaké dlouhé procházky ani tůry nechodím. Fenky by to možná zvládly...ale já asi těžko :-)  :-) 

<< 8 | 9 | 10 | 11 | 12 >>