Blog

Výstava Nižbor

11.05.2014 14:37

2014

09.01.2014 17:27

Dobrý den, všechny Vás srdečně zdravím v novém roce a po delší pauze budu opět aktualizovat tento web. Opravdu nebylo o čem psát...když nejsou štěňátka, tak se u nás na dvorku celkem nic moc neděje, což je vlastně dobře. Dorotka a Ewelína rostou jako z vody a jsou z nich krásné princezny. Určitě nafotím a vložím aktuální fotky.

Ach ti veterináři !!!!!!

16.09.2013 14:52

Ten kdo vlastní buldoka mi dá jistě za pravdu, jak moc je důležité mít svého opravdu dobrého a zkušeného veterináře který zná určitá specifika tohoto plemene. Pokud plemeno AB nezná, potom uškodí ne jen pejskovi, ale především peněžence majitele a často poškodí dobré jméno chovatele.Takové názory : máte ho obézního, uberte krmení, krmte jedině značkou krmiva která nabízíme u nás......tak to je naprosto běžné, ale jelikož je v dnešní době veterinární klinika témeř na každém rohu, tak to ma za následek ten, že na pejskovi se hledají možné a nemožné vady a problémy,navrhují se nákladná léčení a operace . A co si budeme povídat...AB je snadná kořist, je to plemeno které má řadu problémů především v době dospívání. Pokud veterinář u pětiměsíčního buldoka, který má ještě klopené uši prohlásí, že je to v pořádku a že má pejsek čas do půl roka aby uši složil, tak je to vidět, jak toto plemeno nezná. Pokud veterinář udělá u pětiměsíčního štěněte na základě rentg.snímku prognózu, že pejsek bude mít DKK a režíruje neuvěřitelný a smutný budoucí jeho život, tak si myslím své. Ano, může mít skutečně DKK, ale který buldok ji nemá??? 

Co mě, ale opravdu v poslední době rozzlobilo, je příběh malého Fantomase a Vás paní majitelko prosím, aby jste se nám v diskuzi k tomu vyjádřila aby to byl odstrašující případ pro všechny. Pejsek 5 měsíců - nádherný, baští, běhá, pije a najednou začne mít ve stolici krev. Ano, to se může stát a příčin může být hned několi. Paní majitelka mi, ale zavolala celá nešťastná, že jim pejsek asi umře, neboť pani veterinářka prohlásila, že je pejsek velice vážně nemocný, ale že udělá maximum pro jeho záchranu. Samozřejmě jsem se lekla a chtěla znát dg., ale ta stanovena nebyla. Ctěla jsem tedy vědět, jaké vyšetření pejsek podstoupil a ono vůbec žádné !!!!! Žádné krevní testy, žádné výtěry, žádné sono...nic, pouze oznámení že pejsek je těžce nemocný! Pejsek dostal entizol a těď se podržte, dostal mezi lopatky strongold, který je na organismus zátěž, přeci jen to jsou jedy do těla a měl by se tento přípravek aplikovat v době kdy je pejsek v dobré kondici, nikoliv když má krev ve stolici. A co mě vůbec dorazilo nejvíc, že pani majitelka dostala 2 tablety na odčervení a měla je pejskovi dát za dva dny.Naštěstí mi pejska přivezli ukázat a dohodli jsme se že do budoucna budou navštěvovat jiné veterinární pracoviště a odčervovací tablety samozřejmě pejskovi nedali, protože potom by skutečně mohl mít vážné zdravotní problémy, mohl by dostat tak silný průjem, že by byl dehydrovaný a potom by se skutečně jednalo a vážný stav. Včera jsem se informovala a pejsek je už v naprostém pořádku a paní amjitelka už k této " veterinární odbornici " nešla už ani na kontrolu.

Znám spoustu případů, kdy veterináři tvrdí úplné pitomosti,.... trachea buldoka je zúžená ( samozřejmě často je a nemají ji jak hadici od vysavače), měkké patro je moc měkké a mělo by se operovat, vráska způsobuje zapařeninu a proto ji v poslední době často operativně odstraňují a stává se z toho jakási móda a prostě čím víc problémů a operativních zákroků která jsou finančně nákladná, tím lépe. Nájmy za prostory nejsou nic levného, vybavení ordinace taky a když není dostatek nemocných psů, tak si musíme pár problémů vyčarovat.

Lidi prosím vás, mějte rozum. Buldok je skutečně specifické plemeno, má řadu problémů a s tím se musí počítat a občas i do té peněženky sáhnout a zaplatit nákladnou léčbu, ale tak jsme si ho vyšlechtili a takový se nám líbí. Buldok  není automobil KIA, na které dává jeho výrobce sedmiletou záruku. Je to buldok a verinářům úplně všechno nevěřte !!!

Novinky!!

01.08.2013 15:02

Konečně jsem se dostala k aktualizaci. Vůbec to nemám jednoduché, buď němám čas a když už jsem si ho udělala, tak jsem zjistila že mám přkročený limit dat atp. Všechna štěňátka jsou u páníčků, daří se jim asi dobře, občas někdo pošle fotku, tak sem něco vložím. Doma zůstala jen Dorotka a Ewelína. Obě holčiny jsou moc hodné a v pohodě. Dnes Ewelíně vyhřezla slzná žláza, tak budeme muset vyrazit k veterináři na odstřihnutí. Zatím ještě počkám, není to nic drastického a ve vyjímečných případech se i nědy sama zatáhne, ale pravda že většinou ne. Hárala konečně Naďa, tak je nakrytá. Našim buldokům vedra nevadí, vesele se opalují na sluníčku, jen Kukýn ven moc chodit nechce a pochrupuje si raději uvnitř v chládku a i Adélka moc opalování nedá, ale to už je stará dáma, tak je to pochopitelné a jsem radši. Proč nechce chodit na sluníčko Kukýn nechápu. Žádné dychavé problémy nemá, je mladý a v pohodě, ale je to prostě asi lenoch chlap!!! Jdu teď připravit fotky a večer vložím!!

Jak na vedra :-)

01.08.2013 14:55

Ten na tom je nejlépe!!!! :-)

 

Poprvé na trávě...

17.05.2013 15:04

Starší vrh si dnes vyzkoušel, jak se chodí po travičce. Mladší si ještě raději musí pár dní počkat, ale ono má zase pršet, tak nevím jak to bude. Aktuálních fotek bych dávala víc,ale je teprve 17.5. a už na mě po před přihlášením na web hrozí červená tabulka, že limit dat budu mít brzy překročen  :-(

Taky bych ráda informovala, že z vrhu "D" už nemáme žádné volné štěňátko, všechna jsou již zazálohovaná a z vrhu "E" máme ještě dvě volné fenečky i když neustále uvažuji, zda si jednu  (Emilku)  nenechám, ale jelikož si z vrhu "D" nechávám Dorotku, tak se obávám abych to všechno zvládla.

Konečně aktuální foto.

12.05.2013 22:14

Dnes jsem vám konečně nafotila aktuální fotky vrhu "D" a vrhu "E".

Vrh "D" už musím přikrmovat, Sára už je neuživí a popravdě už jich má tak trochu DOST !!! Myslím ji brzy propustím z mateřské na plný úvazek :-) 

Vrh "E" začnu taky zítra přikrmovat, protože fenky jsou jak stodoly a kluky k vemínku pustí až když téměř vše vytankují. 

1.5.2013 vrh D a E

02.05.2013 12:47

Vrh "D" z 30.4.2013

02.05.2013 12:46

Vrh "E" z 30.4.2013

02.05.2013 12:44

<< 9 | 10 | 11 | 12 | 13 >>