Co všechno štěňátka dokážou.

10.05.2012 14:50

Následující článek je určený všem majitelům štěňátek a to současných i budocích a není rozhodující, zda se jedná o štěňátko z naší chovatelské stanice nebo od jiného chovatele.

Štěňátka dokáží opravdu neuvěřitelné věci, ale bohužel dokáží i takové věci, které je přímo ohrožují na životě. Je pravda, že když máte doma jen jedno mrně,tak většinou nedokáže vymyslet tolik lumpáren, jako když jich je sedm a co nenapadne jednoho, tak to napadadne třetího nebo pátého.  Občas se pozastavím nad tím, jak se jim to vůbec mohlo podařit, neboť se mi to zdá  technicky naprosto neproveditelné, pokud se tedy vzájemně nevysazují do výšky a netrénují spartakiádu, ale prostě se jim to nějakým způsobem podaří. Nebezpečí číhá úplně všude, elektrické kabely je lákají stejně tak jako kdejaká díra do které mohou strčit hlavu a potom ji nemůžou vytáhnout, dokonce i okapový svod je láká natolik, že do něho hlavu vtlačí, v ohybu kolene se jim vyvrátí a už je zle. Úplně nejlepší zábavu mají, když někde, asi od "někud z nebe" přilétne igelitová taška, ve které se mohou udusit a nebo ji rozšrotovat tak, že ji sežerou a to nemusí dopadnou nejlépe. Nikdy nepochopím, kde se podobný kus igelitu na zahradě vzal, když tam před tím určitě nebyl :-( . Stahnout ubrus ze stolu, na kterém je vařící kafe je pro miláčky naprostá hračka a vůbec všechny dečky a ubrusy je lepší odstranit z dosahu. Ona taková broušená váza, nebo něco podobného, když spadne štěněti na hlavu tak to nedopadne většinou bez úrazu. Zlatíčka dokážou zlikvidovat naší zahrádku venku, ale i pokojové kytičky v bytě a všechny kytičky nejsou zrovna jedlé a některé jsou přímo hodně jedovaté. Na záhrádce i pozor na přípravek proti slimákům, který je prudce jedovatý a psům dost chutná !!!

Ani laškování s hmyzem není vhodná zábava. Mravenec pravděpodobně neublíží, ale taková sršeň už moc náladu na hraní se štěňátkem nemá a může způsobit fatální následky.

Pokud máme štěňátko a k tomu malé děti jako je tomu u nás, tak nestačím štěňatům vyndávat z tlamičky naprosto nevhodné hračky, jako jsou např. hopíky,lego, drobné hračky a vůbec... já,pokud mám víc štěňátek, tak je strašně nerada pouštím volně po bytě, protože jsou jako ze živého stříbra a nestačím to hlídat. Na zahradě je to jiné, snažím se jim poskytnout bezpečný kus na zahradě, ale jsem si jistá, že i tam mně jednou něčím překvapí.

Úplně za nejhorší pokládám protivného souseda, který nemá rád pejsky ani zvířátka, pro našeho mazlíka nebude mít pochopení a bude natolik zvrácený, že našemu miláčkovi hodí něco otráveného. Naštěstí se mi něco podobného nikdy nestalo, ale vím, že tyto případy rozhodně nejsou ojedinělé a stávají se fakt poměrně často. Mně se spíše stává, že se vzbudím a před domem mám uvázaného cizího psa. Stalo se mi i to, že jsem měla u auta přivázaného cizího německého ovčáka, který byl přivázaný na řetězu a na krku měl řetěz připnutý vysacím zámkem, škrtil se a bylo to v zimě v mrazu. Pes byl hladový a vyděšený, ale strach z cizího velkého psa jsem překonala a podařilo se mi ho zachránit. Brutální a odsouzeníhodné a kdybych člověka, který tímto způsobem u mého auta psa uvázal, tak bych mu udělala to stejné. To jsem, ale odbočila.....

Znám štěňata, znám co dokáží a snažím se předvídat a přesto se mi dnes mohl stát velký malér. Zlatíčkům se doma podařilo si do ohrádky natáhnout velkou záclonu z obývákového okna. Když pominu, že ji kompletně zničili a vzal ji tedy čert, tak se jim ze silonové záclony podařilo vyrobit silonové lano, protože to jsou šikovný prckové. To není všechno, protože to lano si jeden chytrý chlapeček omotal kolem krku. Naštěstí si ho neomotal tak těsně, aby se uškrtil, ale i tak se mu to samozřejmě nelíbilo a škubal se na tomto nedobrovolném vodítku čas, který mně přesně není znám. Nutno dodat, že nekvílel, neřval a ani ostatní mimina neječala a pokládala to za ůžasnou zábavu, že za záclonu mohou škubat, což klukovi určitě dobře nedělalo. Pokud slyším kvílení, běžím vždy a pokaždé zjistím, že se jedná o neškodnou bitku a kousání ucha a nebo nějaké končetiny. Při této zábavě byla štěňátka vzorně hodňoučká a přesto mohlo dojít k velkému maléru. Ohrádku mám vždy od záclony odsazenou a opět mám zkušenost, že můj odhad  bezpečné vzdálenosti pro příště musím přehodnotit.