Cestování s buldokem

Datum: 30.12.2014 | Vložil: Gabča

Dobrý den,
mám teoretický dotaz jak řešíte cestování na delší vzdálenosti s buldokem. Trvale bydlíme v Praze, ale partner je z Holandska a tak 2-3x ročně tam jezdíme na návštěvu za jeho rodinou, přes léto klidně na pár týdnů. Rádi bychom našeho budoucího buldoka brali s sebou, přeci jen to bude plnohodnotný člen rodiny a myslím, že on bude taky radši s námi než "zapomenutý" někde u příbuzných na hlídání..
Nevím ale, co je nejpřijatelnější doprava. Auto nemáme, připadá v úvahu pouze letadlo a vlak. Cesta vlakem trvá 12h s jedním přestupem, proto jsem se přikláněla k letadlu, přeci jen je to jen hodina a půl, trénovali bychom ho na přepravku od mala. Teď jsem ale zjistila, že některé letecké společnosti (KLM třeba ano, ČSA ne) zakazují let jakýmkoliv brachycefalickým plemenům včetně anglického buldoka (mají tam seznam). protože jich hodně let nepřežilo. Ostatní plemena jsou ok. Teď jsem zase dostala strach já, jestli je pro buldoka let bezpečný :) Co myslíte vy? Letět, jet vlakem nebo nechat na delší dobu s hlídáním samotného (což bych nerada)?

Přidat nový příspěvek