Veterina

Datum: 28.12.2013 | Vložil: Olca

Dekuji za odpovedi vsem :o)

Mam za sebou novou zkusenost a rozhodla jsem se s vami o ni podelit...

Pred 2 tydny mi nase 5 mesicni holcina AB (jmenuje se Bayley) zacala chrcet a jakoby kaslat a davit. Do toho zacala hroznym zpusobem linat. Nasla jsem si na netu jak to vypada, kdyz ma pes kasel a nebylo to ono. Rikam si...trebas je alergicka na nejakou slozku krmiva. Zabrousila sem do obchodu a po dlouhem vybirani koupila granule grain free a bez kurete, soyi a kukurice.Podotykam, ze nebyla jen na granulkach, davala jsem ji ryzi a testoviny s maskem a zeleninkou, je to velky jedlik.Vse sni a miluje I zeleninu a ovoce. Moje chyba byla, ze jsem ji granule zmenila behem 2 dnu a ne treba tydne. Zacala mit silny az vodnaty prujem, tak jsem nasadila varenou ryzi v 8 dennich davkach, aby to zaludek unesl.Na dva dny prestala I chrcet. Pak opet zacala,tak rikam.."a jdem na veterinu".Stejne potrebovala doockovat posledni injekci,tak jdem a zeptame se na ten pro AB uz netypicky chrchot a tahani chlenu. U nas se na veterinu musite objednat, jinak to mate za priplatek a jeste cekate nekolik hodin.Prijdem a pan doctor jeste rika "ahoj,tak to jsi ty s tim kaslem?", nacez vzal Bayley na stul a vpichnul pripravenou posledni injekci...byla doba obeda a vzal nas narychlo. Teprve pak se me zeptal, co ze ji vlastne je. Tak mu to popisuju, vcetne toho, ze uz ani nechce pit,ze je oslabena a na diete nekolikaty den. Poslechl si srdicko, to ze je pry v poradku a ze mame koupit Robitussin a dat ji kavovou lzicku po nekolik dni.Prijdu domu, dam ji nazrat a po chvili tu medicinu...okamzite obratem do 10 sekund zacala silene zvracet,slo vse az do uplneho vyprazdneni zaludku...ani peny uz nemela.Po zvraceni zacala sipat pri kazdem nadechu, trasla se a byla malatna.Okamzite volam doktorovi, ktery mi rekne, ze je to divny, ze takovouhle reakci jeste v zivote u psa nevidel, ale ze to prejde a ze to bude urcite v poradku. V poradku to nebylo...vyzvratila I vodu, kterou dostavala od nas uz I tak strikackou,proste vse. K veceru se to zhorsilo. Nemohla dychat, trasla se, sipala a nemohla spat.Jakmile se pokusila si lehnout,zase vstala.To uz rikam, jeden na pohotovost.Ta je od nas 40km (radsi uz jsem jela na vyhlasenou).Tam ji KONECNE udelali snimky a veskere vysetreni.Ukazalo se,ze ma pneumonii oboustrane (na snimku jsem videla jakesi bile utvary na plicich).Tak jsme vyfasovali antibiotika, dostala nejakou injekci a jeste pul litru vody pod kozich proti dehydrataci. Ted ji mame uz doma.Prvni noc byla hrozna, spala jsem s ni na zemi, porad sedela a zaklanela hlavu a bala se usnout.Porad chroptela.Nakonec unava zvitezila,tak se pritulila a spala.Ted uz je to 2 dny, obcas jeste chropti, je zeslabla a porad nepije,coz resim vodou do ryze a to v ni zmizi.Ale vypada to, ze bude v poradku.Sice nas to stalo polovinu ceske vyplaty ,ale po snimku uz vim aspon to, ze ma zdrave srdicko(cehoz jsem se bala diky chrchlani). Nevim, kde bychom byli, kdybych poslechla doktora, psa nevzala na pohotovost a pokracovala v tom Robitussinu....neni skoro nic horsiho nez koukat na bezmocne trapici se zvire.Omluva za roman, jen to mam proste jeste v sobe.

Přidat nový příspěvek