Re: zlobí

Datum: 03.08.2013 | Vložil: Hanka

Já mám takový dojem, že váš pejsek není agresivní, ale rozmazlený. Začíná si myslet, že je pánem rodiny hned po manželovi. I když je pravděpodobně v pubertě, tohle prostě nesmí. Řešila bych to obojkem za kterého se nemůže vyvléknou a vodítkem, při návratu z procházky by musel jít o nohy, bez řečí a ječení, stačí škubnout a říct k noze. Tím vodítkem mu znemožníte i kousání a zmítání se. Když půjde chvilku správně, pochvalte ho poplácáním na hrudi a řekně te, že tak je hodný. Potom hned pokračujte. Dělejte si častěji "civilizační" procházky, tzn., že bude chodit jenom na krátkém vodítku mezi co největším množství lidí a pokud se pokusí se k někomu rozběhnout, škubněte, povel k noze a jděte dál. Nejdůležitejší ovšem je, aby chodil zásadně na nenapnutém vodítku. Pokud napne vodítko a má tendenci tahat, opět škubnout a zůstat klidně stát, pokračovat dokud nepůjde na volném vodítku. Hlavní zásada je být dokonale klidná a nad věcí, jinak pes vycítím vaši nervozitu, nrbo strach a nehnete se z místa. Pokud vás bude chtít pesan kousnout doma, hned mu dát po papule, vůbec ne silně, ale symbolicky, říct ostré a přísné ne a klidně vy vystrkat na chvilku do jiné místnosti, ale jenom doslova na dvě minuty, jinak si pes v klidu lehne a už to pro něj nebude trest. Určitě jsem na spoustu věcí zapomněla, ale tohle snad pomůže do začátku....držím palce, AB je snad nejpaličatější pes co jsem kdy měla. A na konec, musí z vás cítit lásknu, on lásku od člověka moc potřebuje, potom pro něj dělá i nemožné, ale láska není rozmazlování, ta se musí cítit :o)

Přidat nový příspěvek