Re: Re: Re: Re: Re: Re: Divné barevné skvrny na bílé srsti

Datum: 23.09.2013 | Vložil: Market P.

Ještě vkládám ucelený popis:

Sviluška podzimní (Neotrombicula autumnalis) je nepříjemný roztoč, který dokáže lidem i zvířatům značně zkomplikovat život. Nebezpečné jsou oranžové šestinohé larvy. Jako dospělec už vypadá sviluška jako drobný červený pavouček, který není nebezpečný.
U psa se larvy nejčastěji uchytávají na pyscích, kolem očí a uší, pod krkem, na končetinách mezi prsty, kolem řitního otvoru a pod ocasem. Larvy pronikají do pokožky své oběti a do ranky vypouštějí sliny. Ty rozpouštějí tkáň pod rankou a mění ji v tekutinu, kterou pak svilušky sají. Postižená místa jsou zarudlá, svědivá, můžou připomínat zarděnky nebo pásový opar. Svilušky pobudou asi čtrnáct dní a pak sami odpadnou.
Vyhýbejte se proto venku místům, která jsou jakoby poprášená oranžovým pylem – nemusí to být pyl, ale kolonie svilušek. Proti napadení sviluškami nepomůže nošení antiparazitárního obojku ani preventivní postřiky proti blechám včetně různých přípravků typu spot-on včetně Strongholdu. Proti larvám je možné preventivně použít běžně dostupné repelenty proti hmyzu. Při napadení psa pak pomáhá nejlépe BioKill nebo některé další prostředky na bázi pyrethroidů.

Přidat nový příspěvek