Re: Re: Re: Kousání tlapek

Datum: 20.02.2016 | Vložil: Ladislava

Je třeba napsat, že úprorné svědění a následné olizování tlapek až tak, že je srst na postižených místech rezavá...tak to může způsobit kvasinková infekce....možno i plísně. Jaro a podzim...jak zde bylo zmíněno je ideální počasí pro množení těchto neřádů...teplo a vlhko.
Druhá...ne méně obtěžijící vec je tvoření bouliček v meziprstí. Někdy naplněné hnisem, někdy jen krví. Tam popravdě zatím ještě nikdo přesně nezjistil, z čeho a proč se tvoří. Léčení antb. je skutečně někdy nezbytné, ale léčí jen vzniklý zánět. Primární problém, proč se abces některým buldokům dělá...to opravdu nevím. Já tento nešvar zde naštěstí nemám, tak opravdu nemám vypozorované proč. Setkala jsem se za roky chovu s tímto problémem pouze 2x. Jednou u pejska, kterého jsem koupila již dospělého...abces jsem otevřela, vytlačila obsah, vydezinfikovala a už se nikdy neudělal. A jednou u své feny...ta tam tehdy měla hnis. Postupovala jsem stejně a opět s úspěchem. S tímto problémem opravdu nemám zkušenosti, ale vím, že je to velmi častý problém u AB.

Přidat nový příspěvek