Divné barevné skvrny na bílé srsti

Datum: 20.09.2013 | Vložil: Market P.

Dobrý den, paní Holmanová, chtěla jsem vás moc poprosit o radu. Máte opravdu dlouholeté zkušenosti s chovem anglických buldoků a tak jste se doufám setkala s podobným problém, jaký nás teď trápí. Sotva jsme překonali "nechůzi" a hafan se nám pěkně rozpohyboval, tak jsem začala řešit něco minimálně zvláštního. Náš 3 měsíční Shelby je z 80-90% hnědočervený a má bílé znaky. Jednu dlouhou ponožku, jednu kraťoučkou, bílou náprsenku, spodní část brady a tenkou čáru mezi očima. Před 3 dny jsem si všimla, že má Shelby "obarvenou" spodní část brady a pak spodek krku v místě obojku. Barva je to taková růžovobordová. Nejdřív jsem si myslela, že to je od barevné bůvolí kosti, ale teď mám dojem, že to od toho nebude. Obojek nebarví, ten je v pořádku a nic jiného nového nedostal. Moc esteticky to nevypadá a hlavně jsem to zatím zkoušela odstranit dětským vlhčeným ubrouskem a pak jsem zabarvená místa lehce umyla šetrným štěněcím šamponem. Bohužel bez úspěchu. Pejska po každém jídle i napití poctivě utírám. Nechci aby byl mokrý, je na to naučen už od malička. Nevíte co by to mohlo být? Už se vám to někdy stalo? Má na bradě nehezkou celkem velkou světlou mapu a pod krkem trochu tmavší. Zdá se, že je obarvená jak kůže, tak i chlupy. Nevím si rady. Jak tomu předejít nebo jak se toho zbavit? Děkuji za odpověď.

Market P. a Shelby

Přidat nový příspěvek