Kde má pejsek spát

Datum: 02.11.2012 | Vložil: Vítek

Dobrý den, rád bych zkušenější chovatele požádal o radu. Máme doma štěně (půl roční) AB, pejska. Koupili jsme ho před cca 11 dny. Je velmi učenlivý, takže čurání doma už je nyní opravdovou vzácností. Objevil se ale nový problém - pejsek spí v kuchyni, která dveřmi sousedí s naší ložnicí. Od začátku s tím nebyl problém, ale včera nás poprvé vzbudil kolem 3:30 ráno, otevřel si pootevřené dveře do ložnice a já to chápal jako znamení, že chce ven - tak jsem ho vyvenčil (obě hlavní činnosti byly provedeny :) ) a pejsek znovu usnul. Dnes v noci nás vzbudil už v 1:40 (poslední venčení bylo cca v 23:10), opět jsem ho tedy vzal vyvenčit, už jen čural - ale po návratu do bytu odmítal jít na své místo. Neustále se dobýval do ložnice a když jsem "natvrdo" zavřel dveře, tak začal poštěkávat (což v domě plném lidí kolem 2hé ráno prostě není ideální..) - po několika důrazných nesmíš a jiných pokusech jsem to vzdal, vzal spacák a lehl si k němu do kuchyně, usnul jak nemluvně. Chtěl bych se tedy poradit co s ním - přesunout mu pelíšek do ložnice? Ignorovat jeho probuzení a štěkání?, předem děkuji moc za radu.

Přidat nový příspěvek