Re: První žihadlo :o)

Datum: 28.08.2012 | Vložil: Ladislava

Tak hlavně že to dopadlo dobře. Naši Adélku jednou takto pěkně bodnula obyčejná vosa, tenkrát ji mohl být maximálně rok a natekla ji celá hlava. Bylo to příšerný a pokud si pamatuji, tak to trvalo 3 dny, než to splasklo.
Jinak jsi Haničko milá,že na mě myslíš, ale bohužel to tentokrát se štěňátky dopadlo hodně blbě. Webnode mě už nepustí na aktualizaci blogu, tak informaci dát nemůžu, tak alespoň přes blog. Je to velká škoda, protože štěňátka byla opravdu moc hezká, ale problém jsem nějak tušila. Naďa je skvělá máma a když u štěňat vůbec nechtěla být, tak jsem tušila nějakou zradu. Do pelechu jsem ji musela vyloženě honit a když jsem z ložnice byla na odchodu, tak už vyskakovala z bedny. Přitom mléka měla na rozdávání, vemínko má takové to ukázkové, naprostá prsíčka ze kterých teče plno mlíčka už od pohledu. Tak to normální nebylo a už vůbec nebylo normální že nechtěla být ani doma, ale když mohla, tak zdrhla ven a ke štěňatům jsem ji vláčela násilím. Štěňátka ani neudržela teplotu, přes to, že pelíšek měla vyhřívaný. Tak to bych je musela mít v troubě, protože to bylo věčně studené a žvejkací. už jsem něco odchovala a viděla, tak mě snad nikdo neodsoudí za to,že jsem štěňátkům sice šanci na život dala, ale nějak jsem to s péčí nepřeháněla, protože v tomto případě nepomůžou ani zaříkávači. Jedno jediné štěňátko se mi zdálo životaschopné a to paradoxně to nejmenší - strakatá fenečka. Ta taky jediná opravdu je naživu, zatím si svojí teplotu drží, u struku se taky udrží a zdá se v pořádku a vitální. Taky i Naďa se zklidnila a hodlá se ji věnovat a jsem si jistá, že feny tak hloupé nejsou a moc dobře vědí, co je životaschopné a co není. Já jsem si dnes raději zavařovala 30kg okurek, protože mi nějak tato činnost přišla užitečnější. Nechci už zachraňovat něco co nejde, protože s přírodou stejně vždycky prohraju. Jedu už druhou abecedu a tak už vše beru nějak tak, jak se to brát má. Slabé kusy musí uhynout a úhyny už dávno neřeším. Jen ve mě vždycky trošku hlodá to, proč a důvod!!! Ale na pitvu to fakt dávat nebudu a tak si to raději zdůvodním sama. Bylo to asi opravdu vyndané pozdě a štěňátka byla už přidušená, proto ten slaboučký srdeční tep. Tak snad příště bude lépe. Strakoška, pokud vydrží, tak mi je už jasné jakou bude mít přezdívku. Bude to prostě malá Výdržka!!!

Přidat nový příspěvek