Re: Re: Re: Re: Re: co s tím vedrem..

Datum: 22.08.2012 | Vložil: Ladislava

Dnes jsem moc smutná, protože jsem dostala moc smutnou zprávu, že jeden mě moc dobře znám AB tato vedra nezvládl a umřel. Není to z mého odchovu, ale toho pejska jsem měla ráda a je ho velká škoda.
A jak se chovat když je vedro jsem psala na blog. Když se pejsek opravdu hodně rozdýchá, tak se toho většinou už moc dělat nedá. Tím myslím když už kolabuje trachea, což poznáme podle typickécho hrčivého dýchání. Tomuto stavu je nutné preventivně předcházet a rozdýchaného buldoka chladit, zklidnit a klidně ho dát i do vany a sprchovat ho studenou vodou. Pokud zkolabuje trachea, tak si nějak neumím představit v tomto vedru nakládat psa do auta a vézt někam na kliniku. Ale je třeba rozeznat čisté dýchání, což je jasné že v tomto vedru asi dýchat musí a není to nic nebezpečné, ale i tak je dobré je chladit aby to právě nepřešlo na to nebezpečné zkolabování, protože to se potom pejsek vlastně dusí, začne dýchat ještě rychleji, trachea začne kolabovat ještě víc, přidá se stres, šok a malér je okamžitě. A proto žádné lítání, žádné procházky, žádné blbnutí!!! To si necháme na chladné dny. Já osobně se strašně bojím, až na Naďu přijdou porodní bolesti a začne dýchat, jak to zvládnene. zatím ji mám v ložnici kde mám klimatizaci na 16 stupňů.

Přidat nový příspěvek